Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Karasakal said:

Buyse said:

Viktor said:

hamas halk arasinda populer ama

hastane yapiyor, okul yapiyor

sonra buralari mevzi olarak kullaniyor, israil dalinca cocuk ve sivil katliyamlari oluyor

hamasin yapisi bu

hadi bunu dunya bi sekilde yiyor, okumusuz diyorsunuz bari siz yemeyin

israil haydut devlet
hamas terorist bir organizasyon

akli basinda olan hicbir insanin bunlardan birine taraf olmasi beklenemez

şudur abi olay. haması destekleyen de israili destekleyen de maldır.

dimi,
bırakalım HAMAS 1-2 tane israilliyi,
İsrailde 4-5bin Fİlistinliyi öldürsün her yıl

cidden birşey anlamıyorsun şurada yazanlardan, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Karasakal said:

dasaaa said:

gemidekilerden bazılarının terörist gruplarla yakın bağlantısı çıkma ihtimali sillah çıkması ihtimalinden kat kat yüksek yalnız.

TBMMdeki 50-60 kişininde teröristlerle yakın olması yüksek ihtimal
O yüzden tüm TBMMyi tepeden bombalayıp kurşunlayalım.

senin işlemci bu sıcaklıklarda aşırı yükleniyor sanırım.. bi downclock düşünsen iyi edersin.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Eh abi google dan araştırmassam nereden araştıracağım ?

Benim gizli hükümet sitelerine falan accessim yok yani kusura bakma.

o zaman sana bir tavsiye google yerine yahoo yu kullanırsan daha güvenilir bilgilere ulaşman daha kolay olur..

Hamas evet seçimle geldi buna kimsenin itirazı yok ki batı ülkeleri bile adil bir seçim diye belirtti o dönemde..
fakat hamas onun öncesinde ülkeyi terörize eden bir yapıdaydı-ki hala öyle-
FKÖ yü çoğunuz biliyordur heralde İsrail in kuruluşundan beri filistin özgürlüğünün baş savunucuları idi.. Hamas önce belli bölgeleri kontrol altına aldı, orayı ayrıştırdı oralarda güçlendi zorla militan topladı ve sonrada ülke için mücadeleye girdi.. 2005 seçimlerinde Hamas kontrolündeki bazı bölgelerde çeşitli sebepler öne sürülerek oy verme işlemi yaptırılmadı fln. Bunun gibi birçok örnek cart curt var yani hamas resmen ülkeyi ele geçirdi ve meşru bir savunmayı gitgide illegal bir hale getiriyor..

Birileri bu olayı kötüleyeceğim derken Hamas ı savunma gafletinde bulunuyor. Bu İsrail haklı demek kadar hatta bana göre çok daha kötü bir durumdur.. Bir konu hakkında yorum yaparken önce ana başlıkları, konuları bir ayıralım ondan sonra yapalım..

Ben burda İsrail i savunmuyorum tabiki yaptıkları iğrenc ve kalleşce bana göre ama 20 kişinin boşu boşuna öldüğünü düşünüyorum sırf birileri sempati kazansın diye ölen 20 kişi için üzülüyorum. Ve korkuyorum İsrail ile diplomatik olarak mücadele edebilecek güçte olduğumuzu düşünmüyorum. Onlar 50 senedir gerginliğin, krizin içindeler bizimkiler en ufak bir problemde salyalar saçarak saldırıyorlar etrafa.. Dönüp dolaşıp bana patlamasın istiyorum o kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

birazdan çıkıyor rte, aldığı kararları da arapçe ve ingilizce çevirmenlerle yapıcakmış.
çoğu arap ülkesinden büyükelçiler de gelmiş.
bunların hepsi rte'nin büyük kararlar aldığına işaret gibi.

gelmiş tbmm'ye, başlar birazdan.

geldi salona çıakr birazdan.
ne karar almış olabilir ki en fazla nato konseyindeki toplantıyla alakalı birşey olabilir. uluslararası tepkiyi göstericek bir ambargo ya da ne bileyim ona benzer bir cephe alma.

yani verdiğimiz kararlar hayırlı olsun deyince büyük birşey bekliyorum ben bir bakıma.

aha başlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

Filistinin Israil ile mücadelesini nası yapması hususunda fikir ve görüş almak istiyorum.

Silahlı mücadele mi doğrusudur, silahsız mı, Filistin topraklarını geri alabilmek için ne yapmalıdır?

bu konu artık haklı haksız kim belli olmayan bir konu. israil'in kuruluşundaki topraklarının sınırları belli. filistini ilgilendiren kısmı budur. israil diğer arap devletleriyle yaptığı savaşlar sonrası işgal ettiği yerleri gitsin kimden aldıysa onlarla müzakere etsin.

bu konu filistin-israil boyutuyla çözülecek bir konu değil artık. bm israil'e şu hakkın olan şu sınırlara çekileceksin diyecek, filistin'e de doğru düzgün bir devlet kurulana kadar destek verecek. oldu bitti işte. başka türlü israil'in işgal ettiği topraklardan vazgeçmesi mümkün değil.

obama bile arayı açtı adamlar filistin topraklarındaki yahudi yerleşimleri yüzünden. obama milleti barış masasına oturtmaya çalışıyor, bunlar hala nüfus yapısını değiştiriyor. nasıl olacak şimdi sen söyle?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...