Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Bu hükümetten önce İsraille ilişkilerimiz ne kadar iyiydi.. İsrail'i haklı bulmuyorum yanlış anlamasın kimse olay çok çirkin ama zaten İsrail'in politikalarında hiç kimseyi sallamadığı çok açık. Göndermeyin yardımı, sokmayız etmeyiz, gümrükler ile ulaştırın diye uyarı yaptılar. Çok mu lazımdı oraya gitmemiz sonuç nedir? Erdoğan ablukayı kırın demiş, Hizbullah kıramadı Hamas kıramadı, biz mi kıracağız?

Araplara neyin yardımını gönderiyoruz ki kurtuluş savaşında bizi arkamızdan vuran ingilizlerle işbirliği yapan istihbarat sağlayanlar başkaları mıydı?

Orada taksimde mollalar şov yapıyor Abdülhamit fotografı taşıyor, rejim saldırısı değil de ne bu?

Umarım bu salak hükümet daha da salak işler yapmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

gecko said:

O değilde, gemide ölen Türkler için neden şehit deniliyor? Sivil örgütlerin kayıpları ne zaman şehit olmuş?

bazı kesimler cihada gittiklerini sanıyo, muhtemelen ondandır.

Hayır, cihat olayından dolayı değil, şehitliğin kavramının değişmesinden dolayı bu durum. Cihad falan yok ortada abi neler söylüyorsunuz ya.

Şehitlik görev başında ölmek olarak tanımlanıyor uzun süredir. Ama şimdi görev var görev var, görevin durumu var. Yani o konu çok muallak, birde zaten aklı başında adam bilir ki, -inansa da inanmasa da, inanan inandığına bırakır, inanmayan da inananın inandığına bırakmasını bilir- -ne dedim lan ben- şehitlik kavramı canlının ölene taktığı bi rütbe değildir. İnançlara göre şehitlik, yaratıcının şehitlik kurallarına göre -yaratıcı var ya da yok kişisel inançlar giriyor burda, o konuya girmek saçma zaten- , can vermiş bi insanı mükafatlandırması. Şimdi ölenden haber gelmiyor zaten, e yaratıcının şehitlik kurallarını tam olarak bilmiyosun, ne olup bittiğini bilmiyosun mükafat konusunda. Şehit deyip geçiyoruz ama, olay muallak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

israil'le ilişkilerimiz yalnızca görüntüde iyi değil.

silah anlaşmalarımız, ülke topraklarında onların askerlerini eğitme anlaşmalarımız, savaş uçağı anlaşmalarımız sürüyor. ödemeler yapılmasına rağmen alamadığımız uçaklar, ve ses çıkaramayışımız var bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

saçma sapan bir ortam oluştu tayyip one minute dedikten sonra israilliler çocukcasına sürekli ayar verme çabalarına giriştiler sen ne diye kaale alırsın rte'yi zaten adamın sağı solu belli değil şimdi sıçtılar sıvamadan işi kurtarmaya çalışıyolar baktılar dünya tepki verdi naptık biz ya falan oldular silah vardı falan diyolar utanmasalar biyolojik silah getiriyolardı falan diye çıkıcaklar. ağlama turları başladı israil'in
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

israil'le ilişkilerimiz yalnızca görüntüde iyi değil.

silah anlaşmalarımız, ülke topraklarında onların askerlerini eğitme anlaşmalarımız, savaş uçağı anlaşmalarımız sürüyor. ödemeler yapılmasına rağmen alamadığımız uçaklar, ve ses çıkaramayışımız var bi de.

Tank değil miydi onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

israil e hiç bi devlet " vah vah vah bunlar zamanında sabun oluyordu bırakalım şımarsınlar" diye göz yummuyor. hiç bi devlet böyle duygusal nedenlerden dolayı kimseyi şımartmaz, destek vermez. o halkların işi.

yahudi iş adamlarında hayvan gibi para var. çok fazla lobi faaliyetleri var yurt dışında. yeri geldiğinde yerel yönetim hatta genel yönetim değiştirebilecek güçte. istediklerinde ülke ekonomisine yön verecek güçte. kolay değil yani israil'e yaptırım uygulamak.

simdi söyle bi durum var israil ikinci dünya savasından beri, soykırımın ekmeğini yiyor, hala yiyor daha yıllarcada yiyecek.
Lütfen yanlsı anlamasın kimse, özellikle yahudi arkadaslar. bunun yasanan olayları anlamsız veya kücük görmekle ilgisi yok.
ama bizzat yahudilerin soykırımı koz olarak kullanması cok igrenc bir durum.

dediğin gibi ülkeler israili "abi onlarda sabun olmustu ama" diye affetmiyor. lakin su var. Naziler tarihte daha önce esi benzeri görülmemis bir kötülük abidesi, adamlar 290340293489 yıldır aranan absolute evil. nazilerden ceken tartısmasız kurban, nazilerle savasan tartısmasız kahraman. bu akdar basit.

nazilerin en büyük kurbanı olarak lanse edilen yahudilere karsı en ufak ters bakıs bi anda ırkcılık antisemizm olarak algılanıyor, bi anda nazi damgası yiyorsun. kacınılmaz bu.

yıllarca kendislerine ters düşülmesini böyle engelleriler, her zaman halk desteğini arkalarına alarak dünyanın dört bir yanında yükseldiler.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Şimdi abi, siz gerçekten at gözlükleri takıyorsunuz. Mesajları adam gibi okumak işinize gelmiyor sizin, laf sokayım da masturbasyon yapmış olayım falan diyorsunuz.

Karakol sistemi diyorum, sistem. Hani karakolun orada durması. Etrafına 2 asker yerleştirmen, sonra da karakolda beklemen. Adamın sızdıktan sonra 2 roketatar ile senin işini bitirmesi. Buna tepki veriyorum.

Ha sen burdan "sınırda asker durmasın teröristler şehre insin" lafını çıkardıysani bi zahmet mesajları iyi okumaya çalış. Böyle hakikatten çok saçma oluyor cevaplar.

Sistem diyorum, karakol sistemi kötü. Siyasete girdikten sonra bazı tutumlarında sapıtsa da, Osman Pamukoğlu denen adamın 93-95 (sanırım, 1-2 yıl daha fazla olabilir tam hatırlayamadım) yıllarında uyguladığı sistemi takdirle karşılarım. Durmayacaksın abi, statik değil dinamik olacaksın. Ağaç diksen o da durur orda, gelip balta vursan haberi olmaz. Karakol sistemi de aynı sistem. Bekliyosun, bekliyosun bekliyosun. Terörist gelip rpg yi veriyor karakola, hop 7 şehit 10 şehit. Sonra operasyona çıkıyorsun, 5 tane teröristi ölü ele geçiriyorsun, tekrar dönüyorsun, bekliyorsun.

Bunu anlatmaya çalıştım, tabi direk mesajlardan atar yapacak birşey çıkarmaya kastığınız için pek anlayamıyorsunuz.

Sen askerliğini ne olarak yaptın bilmem de, ben Van İran sınırında Çaldıran da yaptım. Jandarma olarak,

Şimdi söylemek istediklerine dönersek, JÖH (Jandarma Özel Harekat) diye bir birim var Jandarma bünyesinde önceden duydunmu bilmem, Ben açıklayayım yine de. Bu adamların görevi istihbari faaliyet alındığında anında olay yerine intikal ederek gerekenleri yerine getirmektir. Benim kısa süreli askerlik dönemimde bir çok kere bölgeye geldiler ve bir çok operasyon yaptılar. Aktif çatışmaya da girdiler. Benim bulunduğum yerde her karakolda en az 3 tane aktif devriye aracı vardı. Ve bu araçlar gece gündüz sürekli devriye atıyorlardı. Kendimde şahsen onlarca kez tam dolu olarak devriyeye çıktım.

Yani neymiş? Karakollar orada yatmıyormuş. Sürekli aktif olarak bölgeyi kontrol ediyormuş. Gerek kaçakcılık faaliyetleri, sınır ihlalleri olsun gerek terör faaliyetleri olsun. Ki bulunduğum yer Tendürek Dağının dibi. Aktif terör bölgesi. Ha DMA ları olmayan karakollar yokmu, elbette var. Ki onların amacı da zaten devriye atmak değil. O işi yapan zaten tonla komando, jöh, jandarma mevcut.

Türk ordusu zayıf falan değil arkadaşlar. Öyle "höt bi dakka" denecek bir ordu hiç değil. Bundan emin olabilirsiniz.

İsrail oldukça abartılıyor, savaş tecrübesi filan. TSK ya karşı aktif bir savaşta ayakta durabilme gibi bir ihtimalleri yok. Yok nuke filam, bahsettiğimz şey nükleer silah, torpil değil. Kafana esince fitili ateşleyip atamazsın öyle. Kaldı ki TSK da böyle bir gücün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, bu kadarını söyleyebilirim.

İsrail'in yaptığı affedilecek, hiçe sayılacak hele ki "Haklı görülecek" bir şey kesinlikle değildir. Saflık yapmayın.
Türk hükümeti azıcık erkekse gerekli yanıtı israile verir. Umuyorum ki verir. Astığım astık kestiğim kestik anlayışın yürümeyeceğini göstermemiz gerek. Yoksa dünya genelinde küçük duruma düşeceğiz. Bir cevap bile veremediler konumuna gireceğiz. Bu da itibarımız için çok kötü bir şey.

Arada Hamas = PKK benzetmesi yapanları görmek yüzümde bir tebessüm oluşturdu. Cahillik deyip geçtim. Ne israili ne filistini severim. Al birini vur ötekine de Hamas nere PKK nere, azcık düşünün yahu. Ha ayrıca biz öyle pkk ya yardıma gelen gemilere ateş mateş açamayız, hayal görmeyin. teröristlere bile ateş açamıyoruz kaldıki yarıma gelen sivillere ateş açacağız. Bir terörist gördüğünde iki kere dur ihlali çekersin sonra üçüncü son ikazını yaparsın yemedimi havaya iki el ateş açarsın yemedi mi ayaklarıının dibine ateş açarsın yine mi yemedi, öldürücü olmamak koşuluyla adama ateş açarsın ki bunun sonucunda bile gidip yargılanırsın. Kolay değil askerin elindeki silahın kurma kolunu bile çekmesi emirsiz. Yok biz de aynısını yapardık gibi kendi düşüncelerinizle olayı haklı görmeyin yani. Yok öyle bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

propaganda 101 by israel

http://twitter.com/IsraelMFA

adamlar yapıyor kardeşim. bizimkiler halen sansürlesin youtube u ziki zoku. adam youtube a video koyuyor, altına comment disable yapıyor propaganda yapıyor.

israil Goebbels den kapmış 3-5 bişi

rte sansürleyip youtube'yi sonra ben giriyorum dns yapın hepiniz girin diyo adam sürekli wtf halinde yaşıyo
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"Bir terörist gördüğünde iki kere dur ihlali çekersin sonra üçüncü son ikazını yaparsın yemedimi havaya iki el ateş açarsın yemedi mi ayaklarıının dibine ateş açarsın yine mi yemedi, öldürücü olmamak koşuluyla adama ateş açarsın ki bunun sonucunda bile gidip yargılanırsın"

bu ateş etmeyen pasif terörist için heralde di mi? O zaman hani terörist olmayanı öldürme durumu olmasın diye mantıklı bir hamle de teröristin tek kurşun sıktığını gördükten sonra beynine sıkmaya hakkı olması lazım direk. Bunu yaptırmıyorlarsa bir problem vardır
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

propaganda 101 by israel

http://twitter.com/IsraelMFA

adamlar yapıyor kardeşim. bizimkiler halen sansürlesin youtube u ziki zoku. adam youtube a video koyuyor, altına comment disable yapıyor propaganda yapıyor.

israil Goebbels den kapmış 3-5 bişi

Bu videoda da çok fena dövmüşüz yalnı demir sopalarla alan, israil bu görüntülerle çok güzel sömürü yapar
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

said:
"Bir terörist gördüğünde iki kere dur ihlali çekersin sonra üçüncü son ikazını yaparsın yemedimi havaya iki el ateş açarsın yemedi mi ayaklarıının dibine ateş açarsın yine mi yemedi, öldürücü olmamak koşuluyla adama ateş açarsın ki bunun sonucunda bile gidip yargılanırsın"

bu ateş etmeyen pasif terörist için heralde di mi? O zaman hani terörist olmayanı öldürme durumu olmasın diye mantıklı bir hamle de teröristin tek kurşun sıktığını gördükten sonra beynine sıkmaya hakkı olması lazım direk. Bunu yaptırmıyorlarsa bir problem vardır

Prosedür böyle.. Tabi seni gördüğünde sende dur yolcu sıkarım demiyorsun onun hareketlerine karşı tepki vermelisin.Birkaç saniye içinde tepki vermen gerekiyor karşındaki tehlikelimi değilmi.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da terörün prosedürü olmaz, ordu değil savaş kanunu falan hikaye. Senin siviline ateşaçan adamlar bunlar. Ama net bilgim yok tabi yazan arkadaş açıklarsa güzel olur. Aktif çatışma halinde gördüğüni öyle olduğunu bildiğin adama 3 ihtar 2 öldürmeyen ateş uygulayana kadar adam sıkar sana mermiyi yani :/ bilemedin sen ihtarları bağırırken kaçar :P
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

mani said:

israil e hiç bi devlet " vah vah vah bunlar zamanında sabun oluyordu bırakalım şımarsınlar" diye göz yummuyor. hiç bi devlet böyle duygusal nedenlerden dolayı kimseyi şımartmaz, destek vermez. o halkların işi.

yahudi iş adamlarında hayvan gibi para var. çok fazla lobi faaliyetleri var yurt dışında. yeri geldiğinde yerel yönetim hatta genel yönetim değiştirebilecek güçte. istediklerinde ülke ekonomisine yön verecek güçte. kolay değil yani israil'e yaptırım uygulamak.

simdi söyle bi durum var israil ikinci dünya savasından beri, soykırımın ekmeğini yiyor, hala yiyor daha yıllarcada yiyecek.
Lütfen yanlsı anlamasın kimse, özellikle yahudi arkadaslar. bunun yasanan olayları anlamsız veya kücük görmekle ilgisi yok.
ama bizzat yahudilerin soykırımı koz olarak kullanması cok igrenc bir durum.

dediğin gibi ülkeler israili "abi onlarda sabun olmustu ama" diye affetmiyor. lakin su var. Naziler tarihte daha önce esi benzeri görülmemis bir kötülük abidesi, adamlar 290340293489 yıldır aranan absolute evil. nazilerden ceken tartısmasız kurban, nazilerle savasan tartısmasız kahraman. bu akdar basit.

nazilerin en büyük kurbanı olarak lanse edilen yahudilere karsı en ufak ters bakıs bi anda ırkcılık antisemizm olarak algılanıyor, bi anda nazi damgası yiyorsun. kacınılmaz bu.

yıllarca kendislerine ters düşülmesini böyle engelleriler, her zaman halk desteğini arkalarına alarak dünyanın dört bir yanında yükseldiler.

tabi adamlarda birimiz hepimiz hepimiz birimiz için mantığı aşırı geliştiği için çok güçlendiler halk desteğini alarak tüm dünyadan. şuanda o halk desteği azalmaya ve yakın zamanda yok olmaya başlasa bile adamların elinde bambaşka bi güç oluştu silahtan, bombadan öte. dediğin gibi bu desteği kötüye kullanmaları adamları bukadar güçlü yaptı. insanlar yahudilere acırken, destek olurken kendi elleriyle yüzyılın canavarını yarattılar farkına varmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...