Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Olivies said:

said:
İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, yardım filosuna yapılan operasyonla ilgili olarak Kudüs'te basın toplantısı düzenledi.

İşte Ayalon'un basın toplantısından satır başları:

- Gemidekilerin yöntemi şiddetle oldu. Ölenlerin olmasını talihsizlik olarak değerlendiriyoruz.

- Diplomatik yolları kullanarak onlarla anlaşmaya çalıştık. İnsani yardımın insani yönü yoktu. Eğer öyle olsaydı uygun kanallarla bize ulaştırırlardı.

- Amaçlarının Gazze'deki kuşatmayı kırmak olduğunu belirttiler. Gazze'deki kuşatmanın Hamas'tan dolayı gayet haklı bir sebebi var.

- Filoda en az iki silah bulduk.

- Gazze'ye insanı yardım götüren gruplar bütün diplomatik çabalarımıza rağmen çağrılarımıza cevap vermediler. Güvenlik güçlerimiz gemileri barışçıl bir şekilde takip etmeye başladılar. Şunu da söylemek gerekir hiçbir bağımsız ülke, kendi topraklarında böyle bir eyleme izin vermez ve müdahale eder.

http://video.ntvmsnbc.com/israil-boyle-uyarmis.html#ayalonun-aciklamalari.html
videosu..
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Aklıma takılan bir soru var

deniz hukuku bilmiyorum ama gemiler bağlı oldukları ülkenin toprağı sayılıyor değil mi?

İsrail Türk toprağına çıkarma yapmış oluyor sanırım bu durumda değil mi?

evet ama daha uluslar arası sulardaydı gemiler
yani adamların sularına girmemişti
girse idi ve saldırı yapsa idi o zaman tamam adamlar dersin izinsiz girdik saldırdı
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

RRa said:

wastyrx said:

müdehale grubu oluşturup nile ateş açmaya gidiceklermiş. nilde beyaz bayrak olarak atletini çıkarmış pencerede sopasıyla bekliyormuş

Haber Türk don dediydi??

Şey atletinin beyaz olma ihtimali daha yüksek.. Renkli falan giyiyordur filli milli özel vardır bilemedim o yüzden atlet dedim ^^

atlet kullanmıyorum ben ya çok rahatsız gelir. t-shirtle yatarım. Beyaz donum da yok. Daha fazlası için gelin göstereyim dsfsgd
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Aket-Atum said:

deniz hukuku bilmiyorum ama gemiler bağlı oldukları ülkenin toprağı sayılıyor değil mi?

girse idi ve saldırı yapsa idi o zaman tamam adamlar dersin izinsiz girdik saldırdı

Peki şimdi bu durumda ne oluyor? Başbuğ Mısır gezisini yarıda kesip Türkiye'ye dönüyormuş bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

sonuçta israilin haklı olup olmaması önemi kalmadı bu cinayetler sonunda. herifler rahatça 19 tane türk sivili öldürebiliyor hiç bir korkusu olmadan. özürle falan kapatılacak işte değil bu. hükümetler arasında kapatırsın belki ama şu son olayın geri dönüşü yok halk üzerinde. sonuçta hükümetler arası ne olursa olsun türkiyeyi kendilerine düşman bir ülke haline getirdiler dün gece.
Sosyal ağlarda paylaş

MacLeod said:

sonuçta israilin haklı olup olmaması önemi kalmadı bu cinayetler sonunda. herifler rahatça 19 tane türk sivili öldürebiliyor hiç bir korkusu olmadan. özürle falan kapatılacak işte değil bu. hükümetler arasında kapatırsın belki ama şu son olayın geri dönüşü yok halk üzerinde. sonuçta hükümetler arası ne olursa olsun türkiyeyi kendilerine düşman bir ülke haline getirdiler dün gece.

9 abi, 9 u Turk..
tabi 1 tane bile olsa yanlis...
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Peki şimdi bu durumda ne oluyor? Başbuğ Mısır gezisini yarıda kesip Türkiye'ye dönüyormuş bu arada.

savaş nedeni başka beklenti yok sanırsam
Sosyal ağlarda paylaş

sinad said:

Hamas terör örgütü de İsrail nedir?

son 10yıllık tarihe mi bakıyoruz İsrail'i haklı çıkarabilmek için?

Ayrıca yardıma saçma denmiş. İlginç. Söz konusu din birliği olduğu için mi saçma oluyor? Biz ne kadar inkar edersek edelim ülkenin yüzde 99'u müslüman. Üstelik islamiyeti Türklerden daha uç yaşayan kimse de yok. İslam hukuku geçerli olmayabilir ama islamiyeti o kadar uçta yaşayan hiç te azınsanmayacak ve elinde ciddi bir sermaye tutan bir kesim var. Haklı olarak yardım gitmeyen ülkeye yardım etmek istiyorlar. Bunun saçma bir tarafı yok.
İsrail'in toprak bütünlüğü diye birşey söz konusu değil çünkü topraklar zaten İsrail'in değil.

Sayın arkadaşım, Öncelikle israil tarihini senden iyi bildiğimi garanti ederim. Bilgilerimi ve fikirlerimi birçok kaynağa ve belgeye dayandırabilirim. Bunun yanında Türkiyede İsrail konusunda en bilgili, sözü geçen kişilerden 2-3 tane ders aldım üniversite hayatım boyunca.

Ama sen bana son 10 yılamı bakıyorsun diye saçma bir yaklaşım ile gelip sonra din birliğine bağlarsan seninle tartışmanın benim için zaman kaybı olacağını düşünürüm.

Sen İsrail in son 10 yılına bakacağına, Türkiyenin son 40 yılına bak durumu daha iyi anlarsın.

Yanıldığın noktalar: Din birliği diye birşey yok.
Din birliği olsaydı zaten Arap-İsrail savaşı sonucunda İsrail haritadan silinirdi.
Müslümanlığı türklerden daha uç yaşayan kimse yok lafı çok komik geldi.. Şeriat ile yönetilen ülkeler varken nasıl bir daha uçta yaşıyoruz anlamadım.
Elinde ciddi sermaye tutan kişilerin malesef din birliği umrunda değil. Eğer umrunda olsaydı yardımı zavallı vatandaş değil onlar götürürdü hiçbirşeyde olmazdı.

İsrail dünyada tanınmış (diplomatik olarak) bir devlettir. Hamas dünyada tanınmış bir terör örgütüdür. Ve hamasa destek vermek zaten terör mağduru bir ülkenin vatandaşı olarak benim aklıma,yüreğime ve vicdanıma sığmıyor.. Sen sırf müslümanlar ile destek vereceksen buyur kandil daha yakın oraya sığın..
Sosyal ağlarda paylaş

wastyrx said:

Aket-Atum said:

Aynen böyle biliyorum bende.

Hmm
yani İsraille savaş halinde miyiz o zaman?

Yani eğer gemiler uluslararası sularda bağlı oldukları ülkenin toprağıysa, o zaman İsrail ordusu Türk toprakalrına girip 9 adet türk vatandaşını öldürdü demektir.
Ve olayın HAMASla bi bağlayıcılığı kalmaz direk TR vs ISR olayına döner.

Van Minütte yemez artık:S
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...