Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İHH İnsani yardım gemisi Gazze yolunda. Yarın sabah -engellenmezse- varıyor.

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

balon said:
Çok da salakça tepki sayılmaz. Ne yapcaklardı abi? Kendini yerlerine koy bi. Hadi 2-3 kişi sopalarla daldılar, taradılar. Ki başta sorarlar adama nerede ulan plastik merminiz, siz nasıl komandosunuz diye. Beyaz bayrak salladıkları halde vurulan insanlar var videoda alelade belli olan ? Bu adamları da vurdular.

Geliş amaçları belli bu adamların. Terörist bu herifler. Sopalarla daldılar bizimkiler de vurulduya getirmesin yani. Hedef belli, operasyon belli, askerlerin ceplerinden gemide kimlerin var olup yok olduğuna dair listenin düşmesi bunun planlı bir operasyon olduğunun göstergesi. Savaş gemileri ve zodyaklarla adamlar geliyor. Bir operasyon düzenleneceği alelade.

Yahu görüntüleri izledin mi sen?

Helikopterden halatla inen adam daha inemeden halatı çekiştirip aralarına alıyolar, sopalarla dövüyolar sonra. Bir tanesini aşağı atıyolar, geri kalanlar zaten karambolde kayboluyor. Plastik mermisi mi kalmış, ateş açıyorlar sonra güvenli inebilmek için.

Savunduğunuz şeyleri karıştırmayın, İsrail'in gemiye operasyon düzenlemesini eleştirirseniz anlarım ama operasyon sırasında gemidekilerin tepkileri apayrı bir konu.

Savaş gemisi desteğiyle gelen askerlere sopayla saldırıyor adamlar, bunun neresini savunuyorsunuz yahu?

Hakikaten barışçıl aktivistsen, oturur beklersin, o operasyon düzenlendiği anda zaten eline koz geçmiş, heriflere allah ne verdiyse saldırıp niye suçlu konumuna düşüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

gemiye müdahale edilmesi kararı ayrı gemide olanlar ayrı. kimse kalkıp da gemiye müdahale edilmesi doğruydu demiyor. ama adamlar böyle bir şeye kalkıştıysa geçip kenara oturacaksın, silahlı komandoyu sopayla linç edip denize atarsan, rehin alırsan sonunda birilerinin öleceği belli, çok zeki olmaya gerek yok. Asker insan hayatını düşünmez, kendine verilen emri ne pahasına olursa olsun yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne için nasıl direndiğinle alakalı o konu.
Kİmsede iyi olmuş vurmuşlar demiyor sadece o şekilde direninmeyi göze alıyorlarsa ateş açılabileceğinide göz önüne almışşlar demektir diyor. Ayrıca türkiyedeki gibi bir polis düşünüyorlardı belki yani sadece jop sopa gozyası bombası falan ama karşında asker var yani vur dersin öldürebilir belki o yüzden hesaba katamadı bizimkiler direnç olayını biraz ağır yaptılar.

Buyse said:

hayır burada asker yaptığında haklıydı diyenlere inşallah yarın bir gün gösteride şurada burada kurşun sıkarlar. inşallah yani. o zaman ne derler çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Amerikan pasaportu sahibi olan Doğan'ın, Türk vatandaşı olduğunu aktaran Yağmur, Doğan'ın kafasında 5 kurşun tespit edildiğini, kurşunlardan 4'ünün başına, 1'inin de göğsüne isabet ettiğini söyledi.

haber metinlerini yazan kişilerin ehil olmaması örnek 1706.

diğer taraftan, "asker olm bu! polis değil!" diyenlerin içinde bulundukları komik duruma değinmiyorum bile..
Sosyal ağlarda paylaş

Asker ve polis aynı demek tabanca ve tüfek aynı demek gibi bişi. 2side mermi atıyor ama biri yaralar diğeri öldürür.
dasaaa said:

said:
Amerikan pasaportu sahibi olan Doğan'ın, Türk vatandaşı olduğunu aktaran Yağmur, Doğan'ın kafasında 5 kurşun tespit edildiğini, kurşunlardan 4'ünün başına, 1'inin de göğsüne isabet ettiğini söyledi.

haber metinlerini yazan kişilerin ehil olmaması örnek 1706.

diğer taraftan, "asker olm bu! polis değil!" diyenlerin içinde bulundukları komik duruma değinmiyorum bile..
Sosyal ağlarda paylaş

israil askerinin de kontrol edemeyeceği ortama dalmaması gerekiyor
helikopterden tek tek kalabalığın içine inme kararrının tek bir sonucu var dayak yedikten sonra ateş etmesini meşru gösterebilme hesabı
yani adamların amacı gemiyi kontrol altına almak değil içeri girip direniş görürlerse ateş ederek müdehale etmek
Sosyal ağlarda paylaş

israil'in hastalıklı ruh halinin çilesini biz çekiyoruz. dünyada hiç bir devletin askeri kurşun sıkmazdı.

biber gazı. ses bombası şu bu atar dağıtırdı o kalabalığı.

israil müdahele şekliyle şunda bunda herşeyde haksız.

aranızda tek bir kişi var mı türk askeri müdahele etse 10 kişi ölürdü diyen??
Sosyal ağlarda paylaş

Gözünüzde çok büyütmeyin sonuçta adam yere düştümü isterse komandonun kralı olsun kaldırtmazlar adamı yerden ki gördük bunu yani saçmala falan yok. Ha o adamı al ormana sal peşine 50 normal adam tak hepsini öldürür belki ama 50 kişinin ortasına atarsan adamı tabiki bi teknik bişi yapamaz.

xieon said:

Absolut said:

Chuck Norris olsan 30 kişinin arasına indinmi alırlar aşağı yani komandolar yeteneksiz diye bişi yok.

İşte burada saçmaladın.
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah güzel konuşuyoruz da ortada bazı sonuçlar ve yapılmış şeyler var.

Niyet, sebep-sonuç ilişkisine bakacaksak 1-2 sayfa önce verdiğim haber birşeyleri aydınlatıyor sanırsam.

19 yaşında bir çocuğun kafasına yakın mesafeden ve kafanın yukarısından sıkılmış olan 4 kurşunu kimse açıklayamaz.

Bunun net bir açıklaması vardır, CİNAYET.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

israil askerinin de kontrol edemeyeceği ortama dalmaması gerekiyor
helikopterden tek tek kalabalığın içine inme kararrının tek bir sonucu var dayak yedikten sonra ateş etmesini meşru gösterebilme hesabı
yani adamların amacı gemiyi kontrol altına almak değil içeri girip direniş görürlerse ateş ederek müdehale etmek

Hadi diyelim doğru bu, yine aynı kapıya çıkıyor?

Adam seni yemliyor, sen de "AHA OLM KOMANDO DÖVDÜM" diye yutuyorsun zokayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle özetliyeyim, ben videoları hem İsrail basınından hem bizim basından takip ettim yeterince.

Bu operasyon planlıdır.
Bu operasyon direnç gösterme ya da göstermeme bir tarafa dursun sadece Türk bandıralı gemi Mavi Marmara hedef alınarak yapılmıştır. Direnç gösterenler sadece işe bahane olmuştur. Beyaz bayrak sallayan kişileri vuranların oturup susanlara karşı sessiz kalacağını beklemek olaya fazlaca insan gözüyle bakmaktır ama bilsinler ki o askerler insandan ziyade her türlü sıfatı gerek geçmişteki icraatlarla (tankla ezdiği çocuklar ve katlettiği insanlar, plajlarda vurduğu çocuklar da ortadadır ve buna tüm dünya şahittir) gerek şu an ki yaptıklarıyla gayet göstermektedir.

Kimse pembe gözlükleri takıp olaya bakmasın. Biber gazı, sis bombası hadi bilemedin plastik mermilerle dağıtabilecek bir kalabalık sadece sizin ileri sürdüğünüz ve bunlarla aynı görüşü destekleyen sebeplerle süslenerek öldürülerek dağıtılmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:

Eyvallah güzel konuşuyoruz da ortada bazı sonuçlar ve yapılmış şeyler var.

Niyet, sebep-sonuç ilişkisine bakacaksak 1-2 sayfa önce verdiğim haber birşeyleri aydınlatıyor sanırsam.

19 yaşında bir çocuğun kafasına yakın mesafeden ve kafanın yukarısından sıkılmış olan 4 kurşunu kimse açıklayamaz.

Bunun net bir açıklaması vardır, CİNAYET.

Hiçbir şeyi aydınlatmıyor, 1-2 sayfadır yazılanları okumanı öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahatsız olduğum bir iki nokta var.

Birincisi; İsrail'in yaptığı bu uluslararası sulardaki müdahale, sebep her ne olursa olsun Türkiye'ye karşı yapılmış bir hakarettir. Aşağılamadır.. ve ben bir türk vatandaşı olarak bunun cevapsız bırakılmasını kendime yediremiyorum. (gemideki insanların gerici, yobaz veya atatürkçü ve hatta TROLL olup olmaması durumu değiştirmez. Gemi Türkiye'ye ait bir gemi. bunu özellikle belirtme gereği duydum.) Fakat bu müdahaleyi Gazze'ye yapılmış bir insanlık ayıbı olarak göstermelerinden ve olayı farklı boyutlara çekmelerinden rahatsız oluyorum. Protestocuların tiplerini gördükçe kendimden geçiyorum. Nitekim Gazze benim zerre zkimde değil. Filistin'de değil. Herhangi zor durumdaki bir ortadoğu ülkesi veya arap ülkeside değil ve hiçbir zaman olmayacak. Azıcık beyinleri olsaydı 1. dünya savaşı sırasında bizi arkamızdan bıçaklamazlardı.. Bu ülkelere karşı olan kin duygum hiçbir zaman geçmeyecek ve bundan dolayı umurumda değiller. Salaklıklarının faturasını ödüyorlar, başka birşey değil. Kaldı ki Gazze'den önce bi kendimizi kurtaralım. Her neyse..

İkincisi; bu müdahaleyi müslümanlığa karşı yapılmış bir saldırı olarak göstermeye çalışmalarından rahatsızlık duyuyorum. Müdahale Türkiye bandıralı bir geminin uluslarası sularda israil askerlerinin çıkarma yapıp 9 kişiyi öldürmesidir. Müslümanlığa karşı bir savaş değil, Türkiye'nin arkasında olduğu bir gemiye, 'Türkiye'de kimmiş bre!' deyip çıkarma yapmalarıdır. Bu noktaya odaklanmamız gerekirken meydanları dolduran hacı hocaların 'FİLİSTİN, MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ, ALLAHU EKBER' edalarıyla protesto yapmalarından rahatsızlık duyuyorum.. İsrail'e karşı tepkini belirt, sonuna kadar da protesto et fakat bunu din sömürüsü yaparak değil, T.C. vatandaşı olarak yap. Olayı ilk duyduğumda kim ne yapıyormuş deyip merak ettim, hatta gitmeyi bile düşünüyordum.. Ta ki meydanları kaplayanların çok büyük kısmının gerici yobaz kesim olduğunu görene kadar. Bu müdahale, tek bir kesimin sahiplenemeyeceği kadar büyük bir olay.. Fakat görünen o ki, sahiplenmelerine göz yumduk ve bu ben ve benim gibi düşünenlerin suçu. Yeterince hızlı hareket edemedik ve şimdi haberleri izledikçe, Türkiye'nin tavrından ötürü rahatsızlık duyuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...