Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wireless üzeirnden komşuluk ilişkileri

yav

Öne çıkan mesajlar

mac adresi wireless sinyalleri dinlenerek elde edilebiliyor. Daha sonra programlarla adam kendi mac adresini değiştirerek erişim sağlayabiliyor. Wep ya da wpa'dan daha korunaksız işini bilen için.

Modemim neredeyse router gibi olduğu için ben VLAN kullanarak erişim kısıtlıyorum,

Eğer gerçekten şifreleme kullanmadan millete internet kullandırmamak isteyen varsa şu metodu da kullanabilir.

Modeminizin ip'si genellikle 192.168.1.1 olarak tanımlı gelir. Öncelikle bu ip'yi değiştirin. Mesela 192.168.1.254 ya da 1.200 yapın. Ama DHCP ayarlarınızdan default gateway ipsinin hala 192.168.1.1 olduğundan emin olun. Adam wireless'inize bağlansa da, gateway hatalı tanımlandığı için hiçbir şekilde internete çıkamayacaktır. Sizin de yapmanız gereken bilgisayarınızdan statik bir ip adresi belirlemek ve default gateway adresinizi 192.168.1.254 ya da 192.168.1.200 (artık hangi ip'yi verdiyseniz) değiştirin. Bu şekilde internetinizi default gateway'ini doğru yazdığınız bilgisayarlar kullanabilir. Bunu tek başına ya da diğer tüm koruma özellikleriyle birlikte kullanabilirsiniz. (WEP,WPA,Mac filterin vs. vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Benim modem ne wep ne wpa/wpa2 şifrelenmemiş halde. sadece bir access list oluşturdum, sadece belirli ip aralıkları internete erişebiliyor. millet isterse istediği kadar bağlansın. Varol çok yaşa VLAN :D

işte encrypted gitmiyor o zaman datalar, ağa bağlanmadan sniffleyebiliyorsun hangi sitelere giriyor mail neler okuyor diye, hatta kendini araya sokuyorsun diye biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...