Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

İğneden korkup doktora engel olup, uyuşturulmadan kanal tedavisi olmuştum 11-12 yaşındayken, halen unutamam o sinirleri minik tellere dolayıp dolayıp doktorun koparışını, cehennem azabı gibiydi.

Ama iyi bir ders olmuştu bana, ondan sonra ne iğne ne morfin ne serum hiç bişeye laf etmez, sağlık çalışanlarına sorun çıkarmaz biri oldum asdasdasdas

Ve iğnesiz diş uyuşturma olduğunu sanmıyorum, fısfıs ve jel sürme falan var ama onlar anca iğnenin acısını almak için önce sürülen şeyler.
Yani iğneyle uyuşturmadan olmaz, anca genel anestezi istersen uyuturlarsa başka tabii, ama değmez ve yapmazlar o daha riskli bişi zira.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

İğneden korkup doktora engel olup, uyuşturulmadan kanal tedavisi olmuştum 11-12 yaşındayken, halen unutamam o sinirleri minik tellere dolayıp dolayıp doktorun koparışını, cehennem azabı gibiydi.

Ama iyi bir ders olmuştu bana, ondan sonra ne iğne ne morfin ne serum hiç bişeye laf etmez, sağlık çalışanlarına sorun çıkarmaz biri oldum asdasdasdas

Ve iğnesiz diş uyuşturma olduğunu sanmıyorum, fısfıs ve jel sürme falan var ama onlar anca iğnenin acısını almak için önce sürülen şeyler.
Yani iğneyle uyuşturmadan olmaz, anca genel anestezi istersen uyuturlarsa başka tabii, ama değmez ve yapmazlar o daha riskli bişi zira.

(tu) topikal anesteziler -- sprey jel vs-- sadece yumuşak dokuyu uyuşturur ve iğnenin acısını azaltır. ama diş hekimliğinde kullanılan iğne anestezi içerikli olduğu için acısı çok anlıktır 2 saniyede uyuşur zaten iğnenin yeri korkmak yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

İğneye dayanamıyorum diyenin yarın öbür gün bi felaket,kaza gelirse başına napcak acaba, düşüp ölücek mi...

Dayanacaksınız o kadar ağrıya, yaptıramam diyosanız da çürük çarık gezin ki onun ağrısı daha kötü..

Bi iğne olmamak için genel anestezi isteyenin de konu hakkında bilgisi sıfırdır.. O ağrı için hayatını riske etmeye onca komplikasyonu riske etmeye değer midir ?? Bilmiyor insanlar işte...

Bugün doluyum kusra bakmayın..tam da denk gelmiş konu acık rahatladım...
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:

İğneye dayanamıyorum diyenin yarın öbür gün bi felaket,kaza gelirse başına napcak acaba, düşüp ölücek mi...

Dayanacaksınız o kadar ağrıya, yaptıramam diyosanız da çürük çarık gezin ki onun ağrısı daha kötü..

Bi iğne olmamak için genel anestezi isteyenin de konu hakkında bilgisi sıfırdır.. O ağrı için hayatını riske etmeye onca komplikasyonu riske etmeye değer midir ?? Bilmiyor insanlar işte...

Bugün doluyum kusra bakmayın..tam da denk gelmiş konu acık rahatladım...

diş etime iğnenin ucunun yaklaşmasını biliyor olmam ve sonrasında hissetmem beni geriyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bayramda bir diş ağrısı çektim sanırım gece 5 falandı anca öyle doktora gittim artık uyurum uyurum dedim ama uyuyamadıktan sonra çare olmayınca doktora gittik 5te doktor uyuşturucu igne yaptı geri gönderdi dedi saat 5 bu saatte benden kanal tedavisi beklemeyin isterseniz yaparım ama sizin saglıgınız ıcın soyluyorum ertesi günü gittik bizde uyuşturdugu için agrım falan kalmadı uyudum rahatlıkta fakat bir tek bildigim şey şudur ki o an çeneni komple alıcaz deseler ben çıkartır verirdim eline çenemi o derece ağrıyordu onun yanında iğne şaka gibi kalıyor dogal olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hoş bir duygu değil biliyorum, yapana da gerginlik yaptırana da.. ama maalesef alternatifi yok :)

Hoşlanmayana eyvallah lafım yok, hoplaya zıplaya dişe giden zaten mazoşisttir :)

Dediklerim sırf iğne olmamak için rögar gibi ağızla gezenlereydi...

Lyntron said:
diş etime iğnenin ucunun yaklaşmasını biliyor olmam ve sonrasında hissetmem beni geriyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...