Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Numaralı Lens

Dartanian

Öne çıkan mesajlar

1-1.25 miyop gözler, astigmat yok.

Gözlükle hem çevreme hakim değilim gibi hissediyorum hem de burnum az büyük olduğu için temas yerleri ağrıyor uzun süre taktığımda.

Cidden düşünüyorum lens almayı da 270 lira çok fazla şu an için, 6 ayda bir o parayı vermek koyar bana.
Sosyal ağlarda paylaş

1. astigmatli lensler cok daha pahali
2. numarasi buyuk lensler daha pahali ve ellerind eolmuyor bekliyorsunuz
3. astigmati dusuk numaralali aylik lensler yeni cikti aklinizda olsun
4. ben 1 senelik 350 lira mi ne verdim. dedigim gibi numara dustukce ve miktar arttikca ucuzlyor, benim bid enumaralar ayni ayni lensden 24 kutu aliyorum yane,
Sosyal ağlarda paylaş

Lilly said:

@barbu

benim de 0.50 ile başlamıştı tahtayı okuyamıyordum, yanlış otobüslere biniyordum :D miyop öyle ya 0.50si bile hayatını etkiliyor, sinirimi bozuyor benim birşeyleri görememek..
şu anda 1.25 oldu, lens kullanıyorum ben de bir şikayetim yok. sana gözlük de yaptırıp evde onu kullanmanı, lensleri gözünde çok uzun süre tutmamanı tavsiye ederim göz kuruluğu açısından. kullanımına özen gösterir, gözünde lenslerle yatıp uyumaz duşa girmezsen ve aylık lensi 2 katı süre kullanmazsan bir sorun çıkacağını sanmıyorum. ama lens kullanıyor olsan bile bir gözlüğünün bulunması çok önemli bence, evde tv izlerken altyazı okuyamıyorum örneğin...

ya ben lens takmıyorum zaten. yanlış anladıysanız onu düzeltiyim önce. ama burda arkadaşın da söylediği gibi okuyamıyorum o ufacık numarada bile yazıları vs. otobus numaraları zaten imkansız. anca beklerse yaklasınca filan. gozluk de takmayı sevmiyorum, takamiyorum. o yuzden bu ufak numaraya lens taksam nolur diye sordum. goz kurulugu da lens taktıgımdan degil kendinden kuru.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Aklıma gelmişken hemen sorayım. Daha 2 ay önce göz kontrolünden geçtim sağlık raporu alırken ve gözlerimin derecesi belli.

Şimdi gidip lens almak istesem doktora görünmem gerekir mi yoksa ilaç alır gibi veriyorlar mı?

hayir ama mesela ben hep goz gruptan aliyorum erenkoy carrefourdaki
ikinci kapinin yaninda adamlarin goz doktoru war
gidiyorum 15 dakkada adam belese goz muayenesi ediyo
recete yaziyo iceri gidip ismarliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

1-1.25 miyop gözler, astigmat yok.

Gözlükle hem çevreme hakim değilim gibi hissediyorum hem de burnum az büyük olduğu için temas yerleri ağrıyor uzun süre taktığımda.

Cidden düşünüyorum lens almayı da 270 lira çok fazla şu an için, 6 ayda bir o parayı vermek koyar bana.

benim her ikisi de 1.25 miyop.

numaraları birbirine çok yakın olduğu için aynı numara takabilirsin iki gözüne de. -1.00 numara lens al gidip bence 3 aylığı 60 tl civarında kaldı ki 4.5 ay kullanılıyor titiz olunursa.
Sosyal ağlarda paylaş

abi -0.25 diye kafadan sayi uydurmayin abi
benim mesela doktor yumusak lens kullanabilmem icin mi ne
astigmatimi 0.50 eksik yaziyor

doktora gidiyosunuz
diyin ki ben hem gozluk hem lens kullanicam
lens icin ayri bi recete gozluk icin ayri bi recete yazar misiniz diyin

ayrica goz capi bana yazdilar mi hic bilmiyorum
miyop no astigmat no ve astigmat acisi var o kadar

yane sonucta buda bi tip urunu
bir hastaliginiza bi tedavi bakkaldan ekmek alir gibi almayin ya

cidden yane cok bas agrisi cekersiniz
yanlis numarali gozlukle lensle
Sosyal ağlarda paylaş

1. 45 liraya ne solisyon aliyosun? ben 20 milyona felan aliyorum
2. nasil tarihi doluyo atiyosun? ben daha hic atmadim sahsen her gun cikariyorum ondan olabilir
3. cikarip takarken yirtma baslarda oluyoda aisinda karanlikta bile takiyosun artik otomatige baglamis modda
4. aylik lens candir keske olsa bende kendime alcamda astigmattan alamiyom
Sosyal ağlarda paylaş

YOK ABI YANE PAHALI GELDI bana
ben cunku 25 liraya mi ne aldim en son
renu almiyorum renu dahada ucuz hatta
ahahah hatta daha komigi
eczane war altimizda
adam bakti son kullanma tarihlerine 1 ay var
2 kutu al dedi gecince atarisn cope
belese almis oldum

bu arada bende cok samimiyim
gunluk lens cok yorucu bisi
2 dakka otobuste uyuyoun gozler kan canagina donuyo
Sosyal ağlarda paylaş

lens kullanipta yaslanan kesim henus yeryuzunde yok,

soleki 80 yasinda olupda 20 yasinda lens kullanmis birini su anda goremezsiniz.

ilk denekler sizler "hatta bende bazen kullaniyorum ama cok nadir, hali saha maclarinda fln" olacaksiniz.

gozler onemli aaga kuruluktan katarakt fln olmayin erken yasta.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen başımıza bir olay geldi anlatmak istedim yeri gelmişken. ben de normalde kozmetik amaçlı lens kullanıyorum , 250 liraya almıştım güzeldi lensler beğenerek kullanıyordum. ancak geçen gün bir tanıdığımız(kendisi de lens kullanıyor) birden kör oldum diye aradı, hastaneye gittiler , geçici körlük oluşmuş, doktor lens solüsyonu yüzünden olduğunu söylemiş. baushlomb kullanıyormuş. ancak doktor markasının önemi olmadığını, temel etken madde olarak tüm lens solüsyonlarının aynı olduğu için lens kullanmamak gerektiğini söylemiş. korneayı kalınlaştırıyomuş aynı zamanda. tırstım ben de. o kadar beğenerek kullandığım şeyi şimdi kullanmaya çekiniyorum. umarım sizin de başınıza gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
markanın önemi yok olurmu hiç.. geçenlerde hatırlarsanız yada araştırırsanız biraz optisol diye bir markanın belli serisi toplatıldı sağlık bakalnlığı tarafından.. bundan 6-7 yıl önce de B&L renu toplatılmıştı.. eşimin lens deposu olmasından konu ile alakadarım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...