Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Numaralı Lens

Dartanian

Öne çıkan mesajlar

ben de aradan soriyim. goz numaram cok buyuk degildi en son kontrolde. 1 sene icinde yapılmmıstı sanırım en son kontrolum. 0.5 e 0.75 gibi bişiydi sanirim. ama bu kontrolden once dahi projeksiyon ile yansıtmaları veya sınıfın uzak kısımlarından tahtayı filan göremiyordum. yani çok az bi numara ama gene de can sıkıyor böyle uzaktan göremiyince.

bu düşük numaralara lens takabilirmiyiz. gözlük dinlendirici vermişti. pc başında takiyim diye. az biraz da göz kuruluğu vardı sanırım ondan. ama 1.si gözlük sevmiyorum, 2.si zaten takamiyorum da rahatsız ediyor, unutuyorum. kullanamıyorum kısaca
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ben de aradan soriyim. goz numaram cok buyuk degildi en son kontrolde. 1 sene icinde yapılmmıstı sanırım en son kontrolum. 0.5 e 0.75 gibi bişiydi sanirim. ama bu kontrolden once dahi projeksiyon ile yansıtmaları veya sınıfın uzak kısımlarından tahtayı filan göremiyordum. yani çok az bi numara ama gene de can sıkıyor böyle uzaktan göremiyince.

bu düşük numaralara lens takabilirmiyiz. gözlük dinlendirici vermişti. pc başında takiyim diye. az biraz da göz kuruluğu vardı sanırım ondan. ama 1.si gözlük sevmiyorum, 2.si zaten takamiyorum da rahatsız ediyor, unutuyorum. kullanamıyorum kısaca

Ben 0.50 ve 0.75 ile lens takmaya başladım şu anda 1.00 1.25
Numaranın küçüklüğü lens takıp takamama konusunda sorun teşkil etmiyor.
Ben 8-10 ayda bir kontrole giderim her kontrolde de lens için sorun çıkar mı gözlerimde diye sorarım tedbirden sende öyle yap :) (göz kuruluğu için şey ettim)
Sosyal ağlarda paylaş

@barbu

benim de 0.50 ile başlamıştı tahtayı okuyamıyordum, yanlış otobüslere biniyordum :D miyop öyle ya 0.50si bile hayatını etkiliyor, sinirimi bozuyor benim birşeyleri görememek..
şu anda 1.25 oldu, lens kullanıyorum ben de bir şikayetim yok. sana gözlük de yaptırıp evde onu kullanmanı, lensleri gözünde çok uzun süre tutmamanı tavsiye ederim göz kuruluğu açısından. kullanımına özen gösterir, gözünde lenslerle yatıp uyumaz duşa girmezsen ve aylık lensi 2 katı süre kullanmazsan bir sorun çıkacağını sanmıyorum. ama lens kullanıyor olsan bile bir gözlüğünün bulunması çok önemli bence, evde tv izlerken altyazı okuyamıyorum örneğin...
Sosyal ağlarda paylaş

Lilly said:

@barbu

benim de 0.50 ile başlamıştı tahtayı okuyamıyordum, yanlış otobüslere biniyordum :D miyop öyle ya 0.50si bile hayatını etkiliyor, sinirimi bozuyor benim birşeyleri görememek..
şu anda 1.25 oldu, lens kullanıyorum ben de bir şikayetim yok. sana gözlük de yaptırıp evde onu kullanmanı, lensleri gözünde çok uzun süre tutmamanı tavsiye ederim göz kuruluğu açısından. kullanımına özen gösterir, gözünde lenslerle yatıp uyumaz duşa girmezsen ve aylık lensi 2 katı süre kullanmazsan bir sorun çıkacağını sanmıyorum. ama lens kullanıyor olsan bile bir gözlüğünün bulunması çok önemli bence, evde tv izlerken altyazı okuyamıyorum örneğin...

ahmet? .p
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Lens fiyatları aşağı yukarı ne kadar acaba? Bir de ne sıklıkla yeni lens almak gerekiyor?

ben focus kullanıyorum aylık lens.. 60 tl paketi, bir pakette 6 adet var yani 3 ay kullanımlık ben 4.5 ay idare ediyorum :P her iki gözümün de numarası aynı ama farklı olsaydı başlangıçta ikisinden de almak gerekeceğinden x2 olur. daha ucuz da daha pahalı da lensler var.. ben memnunum focustan, zeis ve softlens de kullandım çok rahatsız ediciydiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dartanian said:

pekaziz said:

Lens fiyatları aşağı yukarı ne kadar acaba? Bir de ne sıklıkla yeni lens almak gerekiyor?

260tlye aldım losyonu falan ama numaralar farklı olduğu için 2 ayrı paket alındı torik lens. 6 aylık kullanıcam

senin lenslerin de astigmat da olduğu için fiyatı çok daha pahalı. pekaziz astigmatsa gözlerin bu fiyatlarda lensler...

miyop ya da hipermetropsan yarı fiyata kurtarırsın :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...