Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sayin ustadlar birkac soruma cevap alabilir miyim?

Turko24

Öne çıkan mesajlar

Rangerin kötü olduğu bir oyun ben daha henüz görmedim :)
Conan'da da Ranger çok fena bir class.
Pve'de zaten epey bir iyi. Pvp'de de classi (bu cümleyi daha öncede kurmuştum sanki :) ) sanki elinde bir hamur varmış gibi kendi keyfine göre şekillendirebiliyorsun.

Rangeri biraz daha detaylı anlatıcam birazdan az bi işim varda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Canım sıkıldı birazda ben bişeyler yazam:

RRa vallahi hocam ben artık bs diyorum.Nasıl bir gücü kuvveti varmış.Gerçi daha 38 lvl filanım.Ama bi varki o lvller sinlerin lvlleridir.Minilerde her gördüğüm sine direkt atlıyorum.30 tane tuşa hükmederim diyen varsa gitsin bear shaman açssın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bs güzel karakterdir. 30 tuş demiş arkadas merak ettimde bı sayayım dedim aklımdan .. 28 tuş büyü ve kombolar tutuyor bende. 4 yon tuşu , depar tuşu , 3 buff tuşu, 3 tanede aa sisteminden tuş eklendi ki devamida gelecek :)). Yeni başlayan oyuncu için bs iddaali bir class. Birde su var ki seçiminizi bastan iyi yapın ve o classa odaklanin. Bu chari 80ledim şimdide bı sundan kasayım derseniz ısınız zor.

Fury'de epic kheste duel yaparsınız ama yaptığınız adamların nerdeyse hepsinde bk invul olur. Adil dövüş olmaz. Tavsiyem bk si olan bir guilde girmeniz olacaktır. Aquilonianda, fury ve crom serverlarinda oynamış biri olarak size tavsiyem cromdur. Sanmayın fury'de adam kesiceginizi kolay kolay. Fury grup pvp serveridir. level 15 adamlar bile 3-5 kisi grup olup gank yapmaktadır.

Crom serverinda death bringers guildinin yönetiminde Raa arkadasımız bulunmaktadır. Ve guildin bk sida vardır.( bk=%10 koruma ve dps artısı) tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

xanthor said:

Bs güzel karakterdir. 30 tuş demiş arkadas merak ettimde bı sayayım dedim aklımdan .. 28 tuş büyü ve kombolar tutuyor bende. 4 yon tuşu , depar tuşu , 3 buff tuşu, 3 tanede aa sisteminden tuş eklendi ki devamida gelecek :)). Yeni başlayan oyuncu için bs iddaali bir class. Birde su var ki seçiminizi bastan iyi yapın ve o classa odaklanin. Bu chari 80ledim şimdide bı sundan kasayım derseniz ısınız zor.

Fury'de epic kheste duel yaparsınız ama yaptığınız adamların nerdeyse hepsinde bk invul olur. Adil dövüş olmaz. Tavsiyem bk si olan bir guilde girmeniz olacaktır. Aquilonianda, fury ve crom serverlarinda oynamış biri olarak size tavsiyem cromdur. Sanmayın fury'de adam kesiceginizi kolay kolay. Fury grup pvp serveridir. level 15 adamlar bile 3-5 kisi grup olup gank yapmaktadır.

Crom serverinda death bringers guildinin yönetiminde Raa arkadasımız bulunmaktadır. Ve guildin bk sida vardır.( bk=%10 koruma ve dps artısı) tavsiye ederim.

Ben bazılarında makro kullanıyorum:D(tl serverında bs le pvp yaptığım zamanlarda).
Evet, amaçları pvp yapmak isteyen arkadaşlar tek bir karaktere yönelsinler,yoksa benim gibi rüzgar nereye vurursa oraya gidersiniz.Bi tanede sırf geyiğine karakter açmak çok abes olmaz.Yok amacınız pve ise, bu oyunda bütün karakterleri kasın arkadaşlar.Çünkü hepsi birbirinden zevkli.
Yada amacınız sırf pvp bile olsa hepsini kasın,tierlerini tamamlayın,pvp lvl 5(minimal) yapın,kurt ve kaplan petlerinize kavuşun,yeni gelen featları fulleyin,sonrada eşiniz ''Bey,torunlar geldi'' desin.
Sosyal ağlarda paylaş

bs rlz gençler ama assasinlere dikkat arkadan gelmesinler :p

yunusemre ne demiş yunusemre gel gel ne olursan ol gel :)

Dün verdiğim sözü tutayım bari :)

Ranger oynama stilleri:

1. Bow kullanırlar. D ye Çift basarak geri geri sıçrayarak hareket ederler.
- Yere düşürür, oklarlar.
- Tuzağa yakalatır, oklarlar.
- Yavaşlatır(Evade), oklarlar.
- Kılıç-Kalkan çekip fear atar, oklarlar.
Bu rangerlar devamlı oklarlar az damage verirler ama sen yanlarına bile yaklaşamazsın uzun ve güvenli bir biçimde seni keserler.

2. Bow kullanırlar, yüksek damage verirler.
Bow kullanırlar çünkü sizi çok daha uzaktan vurabilmek isterler.
Bu arkadaşlar genelde pvp serverlarında, mini gamelerde tepelerde uzaklarda dolaşırlar, bir sniper gibi sizi avlarlar.

3. Crossbow kullanırlar, çatışmanın bizzat içinde yer alırlar. Bir Barbar gibi yakın oylarlar, tuzaklarını gidip rakiplerinin dibine kurarlar, yere düşürürler, fear atarlar aynı zaman da da yüksek damage verirler, Armor ve Protection penegrationları onlara yardımcı olur, zor ölürler.

4. Crossbow kullanırlar, tepelerde ve arkalarda dururlar. Çok yüksek damage verirler. Rakipler başkaları ile uraşırken sırtlarına yedikleri okla yaşamlarını yitirirler.

Şimdi yukardaki 4 stile istinaden konuşcak olursak eğer, öncelikle şunu diyim belki bunlardan farklı stillerde oynayan rangerlarda vardır benim gördüklerim genelde bu şekilde ama char değişikliklere müsade tanıyor.

Crom serverının en iyi rangerları 1.Stilde oynarlar. Chass, Piercing gibi rangerlar cidden tam beladır :) Piercingi kesiyorum ama Chassle 90-100 kere karşılaştıysak eğer hepsindede kesti :)

Bizimde ranger var kız arkadaşım 4. Stilde oynuyor, bazen bende.
Sorunda çıkmıyor yani ranger öyle bişey ki işte herkez kapasitesine göre oynuyor.

Yani oyunu ilk kez oynayandan tutta, oyunu klavyeden oynayana, comboları mouse ile yapanlara kadar bilen bilmeyen herkezin oynayabileceği bir karakter.

Ha iyi oynarsanda ön plana çıkabileceğin bir karakter.

Ama assasin öyle değil. Her assasin sakat hepsi tehlikeli hepsi iyi oynuyor gibi gözükür.
Sosyal ağlarda paylaş

of böle anlatınca Ranger la oynayasım geldi

biraz da Dark Templar ı böle anlatsana abi ona da gaza geliim ama geçne çok ezdin dark tempları :/

benim derdim şu: Biz şimdi bi tayfa beraber başladık genel olarak farklı classları seçmek istioruz ki bearber güzel işler çıkaralım, bear shamanımız, barbarımız, herald of xotlimiz , conquererımız ve guardianımız var melee olarak.

ben de melee bi class oynamak sitiodum ama ranger hem melee tabi çok bişey yapmasa da combo muhabbeti var kısacası combo sisteminde oynamak isitorum çünkü aoc ilk çıktığına 50 ye kadar priest of mitra ile oynamıştım, ve hayatım boyunca hep caster oynadım bu sefer caster oynamak istemiorum.

son olarak da böle assassin tarzı hide oliim milletin arkasına geçip backstab yapiim tarzı karakterlerl hiç bi zaman sevmemişimdir

bu yüzden elimde Ranger ve Dark Templar kaldı. Ben wowda çok hardcore oynadım zamanında şu an aocda öle bişey yapmak istemiom , ama ölümüne ezilmek de istemiom ynai bi yapabileceğim bişey olsun istiorum. B iyandan da melee ağırlık basio ama dark templar kötü ise cidden ve guardianın gölgesinde kaliosa ranger açacam hala kutum gelmedi senditten . sürekli karakter deniom trialla ona göre karar vermem gerek. Khitan açacam bi de ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

ok beraber beyin fırtınası yapalım.

Bear Shaman
Barbar
Hox
Conq
Guardian

sınız raidlerde, borderda, yada furyde oynuyorsanız normal massive pvpde hangi classtan ne olduğunuz pek bi önem taşımaz. önem taşıyacağı tek yer Mini game.

Bu 5 kişinin yanına en çok ne yakışır? Bence Tos :) ama tosu zaten listemize almıyoruz.

DT bu grubun yanına yakışır aslında ama guardian ve conqun dps yapması lazım. Sense bayrağı alıcaksın ve hiç bırakmayacaksın. DT aslında guardiandan daha iyi bayrak tutar her zaman. Bir DT takımı iyise featleride yerindeyse kesinlikle ölmez.

Yanlız DT'yi kastığında şöyle bişey yapacaksın;

Brythunian Calvary Axe (105,7 DPS)(+209 Combat Rating)(20G)
+
Diamond of the Indomitable (+4305 Armor)(30G)
Topaz of Divine Benediction (3G)

Yani üstteki silahi alıp, aşağıdaki gemleri takacaksın. Kalkanın ve üstün başında epic olabildiyse eğer, tmm daha ölmezsin.

Ben sana featte veririm zaten.
Ama bak genelde insanlar paralarını, culture set dediğimiz crafted setlere ve armored atlara filan harcarlar. Benden sana tavsiye sen öyle yapma.

Culture set dediğin şeyi raidlerde epic itemlar düşünce yere atiyorsun zaten.
Armored at dediğin şeyde bizim guild lvl11 olduğundan bizim guild cityde bedavaya satılıyor valla

ama paranı şu dediğim silaha çekinmeden harcayabilirsin.

DT açmanı destekliyorum :) benimde var nede olsa hadi seninde olsun conq dt guard iş birliği bazen çok terör yapiyor mesela benim hiç bir zaman görmek istemediğim bir üçlü, yan yana tabi. nie diecek olursan eğer ben cloth armorlu düşman tercih ederim tak tak keseyim die bunlari kesebilsem bile çok uzun sürüyor kesin içlerinden biride yardıma geliyor. yani ben bi kere öyle bir grup gördüm premade kurmuşlar hepsi heavy armor ve üstüydü fena benzettiler bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

classlarınızı 80olunca söylersiniz bana pvp yada pve olarak ne istediğinizide söylerim sonra cromun tanıdığım en iyi class oyuncularından featlerini alırız, sorun çıkmaz.

furyde siz nası oynuyorsunuz ya?
biz dün 2 assa açtık orada kız arkadaşımla beraber gank yapıyoruz tamam ama o tortage under nasıl bir kan gövdeyi gönderiyor aman allahım
pvp lvl4 şerefsizler filan var tam piskopat yer olmuş

canımız sıkıldığında bi yarım saat girip tortageda gank yapıcaz.

vforvendatta ve vforvendetta isimli iki assasin görürseniz o biziz :) dalarsak eğer pm atın yanlış yapmayalım size karşı hehe

ama yani o furyide aylar sonra tekrar gözümle gördüm tek başına filan oynanmaz orada ha oynanırda kasmasıda uzun sürer ya cromda rahatca kasıyorsun oralarda kasılmıyor sen questi yaparken biri bulaşıyor ganklanman hadi sorun değil adam sana vakit kaybettiriyor ben 1 kere öleyim, tmm bitti illa kesicem o herifi on kere ne quest kalir ne bişey yada sinirlenirim tutarda oyunu kapatirim tv izlerim al işte gitti bütün akşam nasi kasayim böyle böyle
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...