Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

360 derece video

Cd-

Öne çıkan mesajlar

MasterHapLo said:

html 5 nimetlerinden mi bu yeni video formati diyorlardi?

formatla alakası yok abi olayın. html5 flasha gerek duymadan video oynatabiliyor, o ayrı konu. burdaki de mum'un dedigi gibi google street view'in videolusu.

ama cok daha farklı yine de. street view zaten panaromik fotograf, google'la ilgisi olmayan bisey, cok onceden de vardı. ama teknik olarak aynı sanıyorum. yani farklı acılardan cekilmis x sayıdaki videoyu biraraya toplayarak izletiyorlar. canlı yayın icin su an cok zor ama ileride o da olur. üzerine bir de 3d oldugunu dusun, direk son nokta abi :)
Sosyal ağlarda paylaş

bloodjackal said:

Masticore said:

bununla yeni bir film türü yapılır be. Düşünsenize gözlükle korku filmi izliyosunuz sağa sola dönüp bakıyorsunuz fln....

eet baya iyi olurdu.Bende panoramik cekimlerle ilgileniyorum.Bu teknoloji baya başarılı olmuş.Ama filmlerde falan kullanıldıgında
yerdeki siyah boslugun (lenslerin acısından dolayı arda kalan alan) nası giderilcegini bulmak lazım.Misal bunda yere falan photoshopla hallediyorsunuzda videoda nası olcak herşey hareketli falan. http://panoramik.net/pano/cst/1120/index.html

yerde ufak bir bölgeyide görme ya farzet ki orası gövden :D
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

MasterHapLo said:

html 5 nimetlerinden mi bu yeni video formati diyorlardi?

formatla alakası yok abi olayın. html5 flasha gerek duymadan video oynatabiliyor, o ayrı konu. burdaki de mum'un dedigi gibi google street view'in videolusu.

ama cok daha farklı yine de. street view zaten panaromik fotograf, google'la ilgisi olmayan bisey, cok onceden de vardı. ama teknik olarak aynı sanıyorum. yani farklı acılardan cekilmis x sayıdaki videoyu biraraya toplayarak izletiyorlar. canlı yayın icin su an cok zor ama ileride o da olur. üzerine bir de 3d oldugunu dusun, direk son nokta abi :)

Video olduğunu sanmıyorum 30fps felan fotoğraf büyük ihtimal bu görüntüler, arkaya da müzik konmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...