Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce en iyi sigara markasi hangisi?

SNA1L

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

SodomVsGomore said:

tütün öneririm.

kesinlikle golden virginia

1-çok çok daha ekonomik

2-kesiyor. zırt pırt yakmıyorsun sigaranı.

3-keyifle içiyorsun lezzetli bi tadı var.

golden virginia'yı nerden buluyosun ki (turkiye'de isen)

taksim çiçek pasajı girişi.
yine taksim atlas pasajındaki o pipo çakı bilimum ekzantirik olan her şeyi satan yerde var.

gayette uygun paketi 10 lira
Sosyal ağlarda paylaş

biraz ekonomik ama cok da dusuk kalite olmak istemiyorsaniz winston, para var huzur var diyorsaniz marlboro. eski topragim diyorsaniz camel, avrupai adamim ben, herkesin ictigi seyi icmem diyorsani west, davidoff. sigara icim, millet ictigi sigaraya baksin istesin diyorsaniz djarum icmek lazim. bunlara alternatif kahvehanelerde takiliyorm diyorsaniz samsun, tekel, ama daha cabuk olduruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"X" adlı sigara firmasi var ve adamların urettigi sigaralar uzunca bi sure normalin altında satılıor , bildigin les millet bu kotu sigara falan die konusuo.bu durum boyle devam ede ede bu firma calisanlarina maaslarini odeyemeyecek hale geliyor,iscilerde greve kalkisiyorlar , bu grev ve protestoların birinde bu islerin arasından sivri zekalı bi arkadas sinirine yenik dusup fabrikayı kundaklıyor, o sırada tutunun saklandıgın silo'lar yuksek sıcaklıklara cıkıyor , iclerindeki tutun kavruluyor.aradan bi sure gecince yangın sonduruluyor millet sakinlestiriliyor falan. firmanın sahipleri diyorlarki iscilere, gelin bu kalan tutunleride sarıp satalim en azından sizin maaslarinizi oderiz. sarıyorlar falan, millete bi satıolar abi , herkez hasta , "bu sizin sigaranız olamaz" "mükemmel icim" gibi yorumlar geliyor.. köseyi donuyorlar batarken.

iste o yuzden "lucky strike" , "sansli grev"
Sosyal ağlarda paylaş

Spiegel said:

lucky strike in bir iki de hikayesi var, ilki ikinci dunya savasiyla alakali, digeri de zamaninda bu lucky strike paketlerinden bilmemkacta kacinda sigaranin icine uyusturucu madde de katiyorlarmis, eger onu tutturursan, lucky strike oluyor iste diyorlardi amerika'da.

oha hikayelere gel. bi tane de ben biliyorum asdas

hikayeye göre, fabrikada grev yapılıyor ve o arbedede yangın çıkıyor. fabrikadaki tütünlerin bir kısmı da kavruluyor tabi. sonra yanan tütünleri atmak yerine zarar görmemiş tütünlerle karıştırıp bir harman oluşturuyorlar. hatta sloganı "it's toasted" filandı.

zaten lucky strike "şanslı grev" anlamına gelmekte. bana da mantıklı geldi hikaye. hatta madman dizisinin ilk bölümlerinde bu hikaye vardı yamulmuyorsam.

madman yazmışım yalnız asadas. mad men tabi. hon herosuyla karışmasın :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...