Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Mount&Blade Serveri Hakkinda PLAN Arastirmasi

Sereglin

Öne çıkan mesajlar

votingi açarız ya öle durumlarda en kötü admin çıkarken votingi açarken eğer başka admin yoksa ama öbür türlü adminler varken voting cidden sinir bozucu böle 5 dakka oynuooun adamın teki vote edio millet böle oynarken aa vote gledi 1 e basiim die basio harita değişio saçma sapan harita değişio paso .

Duel serverı için fikrim şöle: Harbiden baya geliştirio duel şeklinde kapışmak. Kimin ne konuda eksik olduğunu görebiliosun çok rahat.

CTF , siege tarzı şeyler de çok güzel kordinasyonumuzu takım oyunumuzu geliştirir. Bunu da yapmamız şart geçen bi CTF oynamıştık pati clanından adamların çoğu aynı taraftaydı karşı taraf daha fazla kişiydi, Baya eğlenmiştik , bayrağı tut, ordan koş, bilmemen beraber savaşma olayı da çok önemli çnkü karşında 2 adam varken sen de 2 kişiyken birbirnizi doğramamak vs düzgün şekilde saldırmak bu tarz şeyler de çok önemli 1vs1 duel gibi.

Kısacası, 1vs1 basicler için çok önemli , gerisi ise kordinasyon için. Çünkü maçlarda 1vs1 çok nadir kapışcaz eğer takım elemenaları birbiriyle bağlı hareket ederse.

O yüzden %100 duel serveır yapmalayım da o an bulunan kişilere göre ayarlayalım derim ben yine . Baktık harbiden çok falza kişi olduk 20 kişi falan. O zaman direk açalım bi CTF 10 vs 10 biraz öle kapışlalım venti kullanarak bakalım neler yapiorz taktiksel açıdan. Baktık daha az kişi varo zaman duel yaparız.

bi de clan maçlarının nasıl yapıldığına bakmak lazm, kurallar nedir, hangi senaryolarda yapılıo, kaça kaç oluo. hangi haritalar clan maçına uygun vs bunları bi görelim yurt dışındaki clanlar maçlara başlasın bi ona göre biz de çalışırz çünkü haritayı nasıl kullanacağımız da önemli olacak o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

bi de clan maçlarının nasıl yapıldığına bakmak lazm, kurallar nedir, hangi senaryolarda yapılıo, kaça kaç oluo. hangi haritalar clan maçına uygun vs bunları bi görelim yurt dışındaki clanlar maçlara başlasın bi ona göre biz de çalışırz çünkü haritayı nasıl kullanacağımız da önemli olacak o zaman.

Oyun bayağıdır betada olduğu için clanlar maç yapıyor zaten. Genel kuralların olduğu bir başlık vardı ama bulamadım. Onun dışında aklıma gelenler:

Maçlar battle modda oynanıyor. İki clan da birer harita ve her harita için birer ırk seçiyorlar. 10ar rounddan toplam 20 round oynanıyor. Tabi sayı maçtan önce konuşup değiştirilebilir. Bazı clanlar 5. roundda spawn point değiştiriyorki harita etkisi az olsun. Melee ve Ranged FF de maçtan önce belirleniyor.

Haritalardan biri genelde village olur. Onun içini dışını bilmek lazım. Bi de maçtan önce Khergit seçmek serbest mi onu konuşmak gerek, ecnebiler pek sevmiyor. Onun dışında Türk clanları arasında nasıl kurallar var bilmiyorum. Büyük ihtimalle benzerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Eğitim ne ya uçak simülasyonu sanki.

oyna gör! huehue ama cidden öle pratik yapmadan zerre bişey yapamiosun bi yere aim alıp vurma veya spamleme gibi bi olay yok zamanlama , silahının vuruş mesafesi hızını falna bilmen gerekio 4 yöne doğru blocklama reflexlerini gelitşrimen gerekio çünkü tek vuruşta yatabiliosun bi kılıç darbesiyle teke tek kapışmada kim kılıç darbesini oturtuosa o kazanio onu sapmaleyerek yapamiosun karşındaki adam bloclkayınca dibine girip kitleniosun
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

İlk oyunun betasından beri oynuyorum. 1-2 saatlik learning curve var o da silahların çeşitliliğinden. Hayatında ilk kez oyun oynamıyorsan eğitimlik birşey yok. Roleplaye fazla kaptırmışsınız.

Sen iki dakka bi girsene oyuna. Okşayalım millet 3 gündür ludus'tan çıkmadı, tepicek dummy arıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

serverda eğitim olacaksa söyleyin başka serverda oynayalım :)

eğitim dediğimiz el alıskanlıgı.oynayarak ogrenilir.eğitim için server kapatmaya gerek yok.o kadar duygusal yaklamanın anlamı yok.baska kimse yapmamıstır yani.

yaparsın tdm veya kale koyarsın şifre gireriz 20 kişi.10 v 10 maç yaparız alısmayanlar alısır.

oyun o kadar zor bir oyun değil yani.ki burda cogu kişinin mb tecrübesi var onceki versiyonlardan falan.hani mouse u sağ yapınca sağ block sol yapınca sol :).bu kadar zor birşey yok

eli terlemeyip mousea hızlı basan kazanıyor

ayrıca sipeysin dediği gibi iyi duel yapmanın bir anlamı yok.bi yandan okcu ok atarken oteki yandan 2-3 kişi sana dogru kılıc sallarken duel eğitimi yalan yani :)

kalabalık oyunlarda 2h silahla gezmek ise ztn zor.2 tane kalkanı almadan oynanmıyor bu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

hahah.suan yapılcak tek şey 10 v 10 pati kendi arasında maç yapmaktır.ne var ne yok görürüz.çok apaçi gibiysek server eğitime devam eder.ama herkesin kılıcı dogru yere gidiosa eğitimi bitirsinler :)

ben şahsen manuel blocka fazla önem vermiyorum.block yönlerini biliyorum ama oyun içinde 2h silah kullanmadıgım için bi önemi yok.el alıskanlıgım yok uzun süre direnemiyorum 2h de ama tarzım değil ztn :)
Sosyal ağlarda paylaş

Senin gibi spamciler yüzünden böle oluo bu ! huehu

ya tamamen kapatmayalım şu an normal oynanio bence kalabalık prime time zamanları tabi ki herkesi duele alamayız açarız team deatchmatch, battle ıvır zıvı ne varsa

öbür türlü daha az kişi olunca tanıdık bol olunca yaparız duel

2 gün önce öleydi herkes patiden di duel yaptık sırf baya da eğleenceliydi ve baya alıştırıo seni olaya
Sosyal ağlarda paylaş

kerim said:

arcane said:

İlk oyunun betasından beri oynuyorum. 1-2 saatlik learning curve var o da silahların çeşitliliğinden. Hayatında ilk kez oyun oynamıyorsan eğitimlik birşey yok. Roleplaye fazla kaptırmışsınız.

gir servera yanlis oldugunu bizzat gosterelim

Hepinize öğretecek vaktim yok, oooOOoooOooO
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...