Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metalcore

mightee

Öne çıkan mesajlar

oha abi ne işi var o tiplerin bu müzikle ? karıştırıyor olabilirmisin ?

o bebelerin bu müziği dinleme ihtimali yok abi : http://www.youtube.com/watch?v=AWggPLXeOkU

artı sizde dinleyemeyebilirsiniz de bu eleştiriler garip yani, ben 2002 yılından beri bu müzüüü(metal ve türevleri) dinliyorum hiçte sıkılmadım, bıkmadım.

ayrıca her türlü müziği de dinlemeye çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

mightee said:

o bebelerin bu müziği dinleme ihtimali yok abi : http://www.youtube.com/watch?v=AWggPLXeOkU

artı sizde dinleyemeyebilirsiniz de bu eleştiriler garip yani, ben 2002 yılından beri bu müzüüü(metal ve türevleri) dinliyorum hiçte sıkılmadım, bıkmadım.

ayrıca her türlü müziği de dinlemeye çalışırım.

yok bro. yaz bak istanbul core crew diye. enteresan tipler hakkaten.

müzik konusuna gelince ise, bence metal çoğu insan için bir heves. rockla ilgilenip metale bulaşmamış liseli yoktur mesela. ama atlatan atlatıyor bir şekilde. atlatamayan da ya özenti takılıyor, ya dorockçu oluyor. olmayan güzel insan elbet vardır ama ben henüz rastlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

bı sans verıyım dedım de cok kotuymus yaw. hyr sert muzik dinlemek ile ilgili bir problemim de yok death-black metal dinlerim.
vokal hadi zevk meselesi de gitat bateri namına sarkıda hicbirsey yok. sevemedim bi türlü sevmıycem de herhalde su x-core muzıklerı
bu da benden olsun :P aradakı farkı gormek icin

illa cok hızlı olsun diyorsan:

Sosyal ağlarda paylaş

mightee said:

o bebelerin bu müziği dinleme ihtimali yok abi

İster inan ister inanma ama Amerika'da numetal'den sonra yeni trend metalcore.

Geneli çok kötü olmasına karşın aralarında iyi gruplar da var. Converge, Burst, Killswitch Engage, The Black Dahlia Murder, Lamb of God, Between the Buried and Me, Dillinger Escape Plan ilk aklıma gelenler. Gerçi bir çoğu farklı janrlar altında da anılıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden iyi gruplar barındırıyo içinde metalcore. Bu denli extreme metal sevenler kaliteli olduğuna katılacaktır eminim. Gereğinden fazla pazarlaması yapılıyo ama ve çok çabuk tükeniyo her çıkan genre. Sonuçta insanların ilgisini çekebilecek bir potansiyel görülüyo ki bi anda sektör haline getirilip makyajlanıyo. Numetal'de de içi boş olmayan gruplar vardı bence. Önyargısız yaklaşmak lazım çünkü her tarz da illa ki güzel işler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak aşırı şekilde başarısız bulduğum milyarlaca grubu barındıran bi tür. Sevmem fazla. Arada istisnalar var tabi. After the Burial adlı grubun Rareform albümü var. O baya sağlam bişey mesela.

Hala -core denmesine karşı çıksam da, deathcore ögeleri barındıran bi albüm olarak Akeldama var. The Faceless'ın.

Olaya çok farklı bi bakış açısı için de Protest the Hero var.

Bir de Veil of Maya'nın Common Mans Collapse iyidir.

Bunun dışında bi LoG var sevdiğim sanırım.

Ha bir de yukarda Converge, BTBAM, TDEP falan denmiş. Bu grupları artık "-core" ya da herhangi başka bişey olarak tanımlanmak çok yetersiz kalır. Hepsi belli kalıpları terkedeli baya uzun bi süre oldu çünkü. Neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

the faceless da hatırladığım kadarıyla bebe tiplerden oluşuyodu ve eşek gibi müzik yapıyolardı, necrophagist'e benzettiydim. asırlar oldu ama dinleyeli ve fotolarına bakalı, bi daha da dinlemedim niyeyse 2-3 dinlemeden sonra. Necrophagist'le karşılaştırıcaksak laz>amerikan sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Hooooop hazır yeni yetme eleştiriye her türlü açık bir müziği buldunuz eleştiriyonuz, sırf içinde metal geçiyor diye;

"Metal lise yıllarındaki özentidir falan filan" diyerek Heavy Metal'i ve diğer bir kaç dünyanın en başarılı müzik türlerinide içine katarak çaktırmadan bok atmayın lütfen.

Heavy Metal 70-80s dünya müzik tarihinin altın dönemidir. Lisede btti, üniversitede. Ve böyle söylüyorum. Çok güzel başk müzik türleride vardır rock dışında. Ama tutup dev gibi Heavy Metal'e çocuk müziği derseniz çarpılırsınız.

Metalcore. Hani Heavy black thrash vs vs giderken. Bir yerden sonra herşeyin boku çıkar ya. Metalcore Hardcore filan cidden heavy metal yada rock'ın bokunun çıktığının resmidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore'u metal tartışmalarından ayırmak lazım, kafaları farklı çünkü heavy metalden.
Metalcore, daha doğrusu -core ve hardcore sevmiyorum genel olarak ama istisnaları var metalcore'un, çünkü yeni trend bir süredir bu tarz ve ÇOK FAZLA grup çıkıyor, illa 3-5 cevher çıkacak içerden yani.

Protest the Hero, BTBAM fena gruplar değil. Despised Icon fena değildi (davulları çok öküzdü, sadece bundan dinliyordum kabul ediyorum sdfg) filan falan. DI deathcoredu gerçi.
Hoş Despised Icon "büyüdük" diyerek dağıldı yakın zamanda sdfgfsds.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...