Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Majesty 2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Dwarwen tower a cıkabilmek için arada 3 pala rush ı cıkarmak lazım ben onu cıkaramıyorum.

Bina guard ederken adamların yarıcapları öldürüyor gameplay i, yanından geçip giden i bön bön baktıkları anda zaten başlıyorum sövmeye.

Neyse bozuk saat bile günde en az 2 defa dogruyu gösterir, herhangi bir denemede geçerim heralde
Sosyal ağlarda paylaş

life/death'ten sonra sanırım 5-6 tane daha olması lazım, campaign ekranında görürsünüz zaten.

lethe, sanırım kalelerini yıkınca adamın bütün hazinesini alıp sana vergi olarak getiriyorlar.

gladmir, rogue'lara stun ve warrior'lara snare ability geliştirmeye bak en kısa zamanda. snare doğudakilere, stun herkese karşı çok işe yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Dwarwen tower a cıkabilmek için arada 3 pala rush ı cıkarmak lazım ben onu cıkaramıyorum.

Bina guard ederken adamların yarıcapları öldürüyor gameplay i, yanından geçip giden i bön bön baktıkları anda zaten başlıyorum sövmeye.

Neyse bozuk saat bile günde en az 2 defa dogruyu gösterir, herhangi bir denemede geçerim heralde

saat ileri veya geriyse değil gün, yillarca doğru göstermez yalnız haha.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok merak etme...

Son iki bölüm zaten ömre bedel*. Eğer hilesiz bitirmeyi başarırsan uzun bir süre oynamak istemeyebilirsin =)

*Ömre bedel derken, ömürden götürüyor. Mesela ben sondan bir önceki bölümü 2 defa denedim. Savelerden dönmelerimi sayarsan 15 yada 20...

Oyunun son bölümleri felaket zor. Hatta Demon Advisor ile son Boss'u tasarlayan arkadaş!

Seni kınıyorum ve sana sözler hazırladım!
Sosyal ağlarda paylaş

hilelik bir durum yok ya, son bölüm zor ama gene ilk oyundaki day of reckoning kadar değil. :) sadece save alıp pür dikkat oynamak lazım plana göre, yazdım önemli kısımları.

ayrıca dediğim gibi 6-7 senaryo daha var single scenario menüsünden. freestyle modu da olsaymış mis olacakmış.

gamespot 6.5 vermiş kritik ortalaması 7.8 iken, şaka gibi heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Demon advisor'a karşı sadece warrior+cleric combosu işe yaradı. 3 tane ranger, 4 tane de wizardım vardı ekstradan 2si lord olmak üzere. Geri kalanlar Warrior, Paladin, Dwarf, Blademaster, bol bol Cleric ve Prietress of Agrelaydı.

Şu trader'ın yerini erken bulun, başına bir kule dikin zaten demonlar oraya dalmıyor; eşşek yüküyle para getiriyor adam (literally). Haliyle de çok çabuk tier atlıyorsunuz ve 4 tane temple'ı daha 60ıncı gün gelmeden diktim. Werewolflar, implerin yerleri ve ejderhanın inine son 15 gün kala dokunmadım herolarım bu sayede herkes iyi kastı. Parayı da herolara dağıtmak için bir noktadan sonra her yere 2000 goldluk defend questleri koyuyodum bitince herolar deli gibi zengin oluyolardı.

En sonda sadece 3-5 wizard ve ranger ölmesi dışında çok rahat aldım demon advisor'u. Ki 50K falan para vardı, res için lazım diye düşünüyodum çok gerekmedi bile.

Bir de cüceler bu görevde harbiden çok iyi. Cüce kuleleriyle de kilit noktaları çok rahat koruyorsunuz.

Oha, 6.5 ne be gamespot. Oyun rahatlıkla bir 8, 2 puanı da content ve random map generator eksikliğinden kaybediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni şu anda şaşırtan şey, HoI3'e 8.5 veren adam review etmiş bu oyunu. Ne desem bilemiyorum, ama sanırım "konsol bebesi" tipi lafları afiyetle yemiş oldum.

Sanırım oyunlarını çok detaylı incelemeden puan veriyor, zira HoI3 için 8.5 da bence fazlaydı ilk release edildiğinde o kadar sorunluydu ki oyun...
Sosyal ağlarda paylaş

O apayrı bir konu da en azından mesela HoI v1.0 ya da v1.1'e göre v1.2 daha hızlı falan. Yani adam review'ına "oyun yavaşlıyo ama önemli deil ya" yazmış lol. Oynadığı versiyon da 1.1 yüksek ihtimalle, hani meksikanın Hamburg'a çıkarma yaptığı Finlandiyanın Arnavutluğu annex ettiği zamanlar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hilelik bir durum yok ya, son bölüm zor ama gene ilk oyundaki day of reckoning kadar değil. :) sadece save alıp pür dikkat oynamak lazım plana göre, yazdım önemli kısımları.

ayrıca dediğim gibi 6-7 senaryo daha var single scenario menüsünden. freestyle modu da olsaymış mis olacakmış.

gamespot 6.5 vermiş kritik ortalaması 7.8 iken, şaka gibi heh.

kim nederse desin ilk oyunun en zor bölümü legendary heroes'dur. Ben hala şifresiz geçen olacagını inanmıyorum o bölümü :) . Bir kere zamana karşı yarısıyosun . Save,load'la fln olacak birşeyde değil cünkü Yıktıkça den'leri sende yıkılıyosun. Net'te baya bir araştırdım ve herkesin aynı şeyi söylediğini gördüm. day of reckoning'ı bitirdim onu bitirememiştim öyle söyliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

6.5 puan ne ya resmen yemişler. bir kere oyun cok stabil. görsel olarak oyunun ruhunu güzel yansitiyor. müzikler yerinde. ve gelmiş geçmiş en iyi frp/rts kırması oyun(rts dedim dikkatinizi çekerim ) resmen bu iş para işi ya. fallout 3 e 100 verenleri de gördük. önemli değil ama açikcasi çok puan cok satış o da expansionlar demekti. hadi hayirlisi diyim.

Gladmir said:

Onceden de yazdıgım gibi, House lara geliyorlar, mass kule gittim geçtim.

@pronoit

O söz batı folklorundan gelen, durmuş saatler için söylenen bir söz, bilgin olsun.

geyigine söylemiştim 1
folklora bakarsak dracula bizi avlayabilir her gece 2
digitalde olsa analogta olsa saat ileri veya geri olursa asla doğruyu gösteremez ki orada bozuk değil durmuş olan saat kast edilyo farkindayim 3.
Sosyal ağlarda paylaş

az once balrog u kestim sac bas yoldursada super bolumdu eheh

6.5 vermek direk haksizlik olmus oyuna en az 8 hakediyor, heleki bayadir bu kadar eglenceli ve sevimli oyunlar cikmiyorken

eee paradoxda parayi bastirip gamespot u 2 hafta majesty reklamiyla kapiycak para olmadigindan boyle oluyor

bana ilac gibi geldi su kitlikta hala oynamak istiyipte usenen varsa alsin oynasin oyun nefis
Sosyal ağlarda paylaş

her herodan lvl 20 var bi tane elinde

yenı hero alamıyosun, 7 tanemi ne lair var, her yıktığında derem oluyo bınalar mortluyo, ve üstüne hayvan gibi yaratıklar cıkıyo.

her lair'ı yıkıp yaratıkları kesip repair yapıp devam edip edip zaman sınırıyla yıkmaya calısıyosun butun lairları.

sanırım expensionda değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu paradox para veremedi diyoruz iyi de, aynı adam yine başka bir paradox oyunu HoI3'e 8.5 vermiş. Paradox bunda para yedirmedi de ilkinde mi yedirdi. Ki HoI3 release'de çok daha sorunlu bir oyundu, paradox forumlarında ilk çıktığında resmen infial vardı. Şimdi Majesty'ye bakıyorum, "niye random map generator yok" ve "Hero AI biraz daha iyi olabilirmiş çok potion tüketiyorlar"dan başka şikayeti bile yok oyunun.

Yazıda çok kendini tekrarlar olmasından bahsedilmiş de eh be güzelim piyasadaki RTSlerin 90% kendini devamlı tekrar ediyor. Yine de ben senaryoda devamlı olarak farklı şekilde davranmak zorunda kaldığımı hissettim, bazı haritalarda lairları erken yıkmak gerekti bazılarında bırakıp herolara lvl kasmak.

Herşeyi geçtim, ortamı bile tam oturtması adamların süper, bu tip atmosfere sahip oyunlar pek çıkmıyor.

Bence review yazan arkadaş biraz abartmış, 7.5'dan aşağısını haketmiyor bu oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...