Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

shadow priest 3.3

ozkolous

Öne çıkan mesajlar

eski sp mi fantezi amaçlı faction changeledim ve tekrar oynamaya başladım.
en son naxx 10/25 yaptım öle düşünün.

şuan için açılış olarak ;

mb - vt - dp - swp - swd ( bu noktada 5 stacklamış oluyorum ) - mb - mf-mf - mb - vt - mf - mb - dp

yapıyorum

stat olarak da ;

sp > crit > haste > spirit (hit capped)

talent ve glyphler hakkında hiç fikrim yok bişiler değiştiyse.

şimdi bu yukarıdaki bilgileri göz önüne alarak neler yapmam yada neleri düzeltmem gerektiğiyle ilgili bilgi verebilecek olanınız varsa çok memnun olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

çok değişti ehue

sp=~haste > crit > spirit şu anda. Hatta şöyle

Int = 0.22
Spi = 0.59
SP = 1.00
Crit = 0.76
Haste = 0.98

glyph olarak mind flay ve shadow. 3. sana kalmış direk raid dps etkileyen yok ama benim tavsiyem dispersion. Feci avantaj sağlıyan yerler var şu anki contentte

açılış için yerini alırken DP ve SWD kullanabilirsin. 5stack SWe ulaştıktan (yada artık başka stacklenen bir trinketin varsa muradin's spyglass gibi o maxladıktan) sonra SWP. Önemlilik sırasına göre de VT > DP > MB > MF olması lazım. VT - DP sürekli boss üstünde tutup her cdde MB atıp boşlukları MF ile doldurucaksın kısacası

Bu tabiki 30-35%+ haste ve/veya 4p t10 bonusundan önce. MB cast süresi gcd nin altına düştüğü andan itibaren rotasyondan tamamen çıkartıyorsun (hatta talentlarını falan da sıfırla). Ondan sonra MB zamanlarinda da MF spamliyorsun

Ha raidde replenishment aşırı lazımdır, o zaman herşey vatan için deyip yss atıyoruz orası ayrı :p
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyenin interneti olsun, insan refleksi olsun 35% haste ile birleşince gcda dayanıyor MB cast. gcda takıldıktan sonrası çok kötü çünkü spamlarken ilkini cast edemiyorsun. ikincisi için ne kadar hızlı olursan ol parmak kaldırıp indirene kadar gene dps kaybediyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

çok değişti ehue

sp=~haste > crit > spirit şu anda. Hatta şöyle

Int = 0.22
Spi = 0.59
SP = 1.00
Crit = 0.76
Haste = 0.98

glyph olarak mind flay ve shadow. 3. sana kalmış direk raid dps etkileyen yok ama benim tavsiyem dispersion. Feci avantaj sağlıyan yerler var şu anki contentte

açılış için yerini alırken DP ve SWD kullanabilirsin. 5stack SWe ulaştıktan (yada artık başka stacklenen bir trinketin varsa muradin's spyglass gibi o maxladıktan) sonra SWP. Önemlilik sırasına göre de VT > DP > MB > MF olması lazım. VT - DP sürekli boss üstünde tutup her cdde MB atıp boşlukları MF ile doldurucaksın kısacası

Bu tabiki 30-35%+ haste ve/veya 4p t10 bonusundan önce. MB cast süresi gcd nin altına düştüğü andan itibaren rotasyondan tamamen çıkartıyorsun (hatta talentlarını falan da sıfırla). Ondan sonra MB zamanlarinda da MF spamliyorsun

Ha raidde replenishment aşırı lazımdır, o zaman herşey vatan için deyip yss atıyoruz orası ayrı :p

saolasın çok açıklayıcı oldu

not: voa ya kafam girsin. 3 charla yapıyorum her hafta ve bu hafta 25lerde 4 hands 1 legs, 10da 2hands 1 legs warlock düştü.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaedenin söylediklerine extra olarak.

3. glyph seçimini mind seardan yana kullanabilirsin dpse etki eden son glyph kendisi oluyor.

Ayrıca sw: p her p&s refresh'de yeni spell powerınızı hesaplayarak ticklemeye devam eder sp trinket proc/stack beklemenize gerek yok.

Quartz/shadowgreenlight/Herhangi bir dottimer (quartz içinde de geliyor) ve biraz dikkatle bir çok fightta rahatlıkla top dps oynanabiliyor shadow priest ile.

İyi oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@hgokberk
İşin dps olunca olayın içine hit stat'ı girdiği için temelde imkansız sorduğun soru ayrıca bis gear içinde spirit yok denecek kadar az.Temel olarak trinket/ring falan ister istemez farklı tam olarak neyi merak ettiğini anlayamadım kısacası :P

@Kaede
Gimp değil şuan için dps festergut'da bir kereliğine spore dağıtmak için koşmuşluğumla dahi yaklaşık 11k dps yapabiliyor ki daha iyi gearlı ve daha stabil bağlantısı olan adam bu rakamıda aşabilir.Şöyle söyliyeyim priest ilk kez dps class denebilecek seviyede :P

@hozceri
Şuan 1h/oh kombinasyonları staff seçimlerinden daha iyi fakat bu senin sahip olduklarına göre değişir =)
63 sp statik dps sağlar bm ise dinamik, haste procda dot clip etmeden refresh edebiliyorsan ve fight koşmalı etmeli değilse (ki icc'de böyle bir fight yok sanırım :P) bm daha iyi ama bu söylediklerim imkansıza yakın olduğu için 63 sp tercih edilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

adem benim bildiğim hep profesördü sp konusunda ehue. görürsen hacıya selam söyle adem. oynuyormu hala ? :>

yanlız ben pek inanmıyorum sp nin "o kadar" iyi olduğuna. hani casual oynuyorum eyvallah da self buffed 3k+ sp, 1k+ haste, 18%+ crit var ve 7k çok nadir görüyorum

tamam 10m casual ötesiyiz, optimum raid yalan, professionlarım yok, 4p bile yok ama benden ÇOK daha düşük gear sahipleri bana RAHAT 2k far atıyor dps konusunda

hani dot cliplemem, saçma bi encounter olmadığı sürece dotlarda 95% uptimeım vardır, 150ms üstü çok nadir alırım, encounter başı 2 sf atarım ama yok yani
Sosyal ağlarda paylaş

10m, pugdan aldığım 25m ve pvp itemleriyle 10m festergutta 7.5k falan görüyorum spriest olarak statlarım;

3400sp
%30 küsür crit
854 haste
Hit cap

Spriestin dps'i yerinde bence, roguelarla, magelerle falan kafa kafaya gidiyorum neredeyse ki adam gibi gearı olanlar 4 set bonusu olanlar falan almış yürümüştür :P
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bizim shadow priestimiz bildiğin hayvan gibi dps yapıyor. Sindragosa gibi sürekli dps'in kesildiği bir combatta bile 8k dps'le oynuyor adam. Deathwhisper combatında 10k nın altına indiğini görmedim ki biz hard falan kesen adamlar değiliz Hard gear toplasa ne olacak bilemiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

ozan rotasyon diye bişey yok sp'de

http://elitistjerks.com/f77/t84746-shadowpriest_theorycraft_3_3_edition_i_get_little_help_my_friends/

şurayı oku baştan sonra.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Dunemaul&cn=Karinna

benim armory bu bak istersen item için falan

msnden sorabilirsin kafana takılan her şeyi
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız deadwoll senin bariz iyi bana göre statların. o gear seviyesindeki bi mage mesela sen 7.5k yaparken 10k yapar :P

benim derdim o esasında

haftasonu geleneksel lan partymizi yapıp 10m normal content bitirmiş olucaz. ardından hc ler başlıycak ve sp şu haliyle bariz gimpliyor olucam raidi

benim yerime herhangi başka bi caster dps alsalar çok daha rahat edicekler
Sosyal ağlarda paylaş

1 aydir pve yapmiyorum ama 25m de 11-12k alti oynamadim pek =P
ama genede cok daha fazla effor istiyor oyle 2 button spammer dpslerle kapisirken bile 5% degil fark degil diger dpslerle yani arp hard cap mm hunter cok fena onun disinda firemage vardi bi tane yargiliyorlardi ^_^
20-25% haste iyidir cok altina yada ustune cikmamak lazim heroism gelince gcdla kapisirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Evet söylendiği gibi rotation yok sadece prio var.

vt > dp > mf swp söylemiyorum çünkü sürekli up.

2 sp düşünün her bokları ile aynı gear/latency/race hatta rng de aynı olsun.

bu 2 playerı bir birlerini geçmesinin tek olayı perfect prio timingdir.
Yani vt son tick 1.2 sn var diyelim castinizde 1.2 diye sallayalım.clip etmeden land üzerine cast atabiliyorsanız sizi öne geçirir.
Multi dotingi hakkıyla yapıyorsanız yine öne geçersiniz vs.

Ayrıca sindragosada sp nin dps yapma olayı unchained magici sallamayışıdır 40 stackle bile cancelauralı bi dispersion son snde sonra dpse devam ve multidot!

Kısaca shadow priest tamamıyla focus bi karakter etraflıca fighta focus olabiliyorsanız dps yaparsınız yoksa vasat ve sıkıcı bir spec.

@haplo
Yaşıyormusun ahmet sen ehuash slm btw.

@Kaede
Hacı kimdi ya çıkaramadım :/
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

@hgokberk
İşin dps olunca olayın içine hit stat'ı girdiği için temelde imkansız sorduğun soru ayrıca bis gear içinde spirit yok denecek kadar az.Temel olarak trinket/ring falan ister istemez farklı tam olarak neyi merak ettiğini anlayamadım kısacası :P

@Kaede
Gimp değil şuan için dps festergut'da bir kereliğine spore dağıtmak için koşmuşluğumla dahi yaklaşık 11k dps yapabiliyor ki daha iyi gearlı ve daha stabil bağlantısı olan adam bu rakamıda aşabilir.Şöyle söyliyeyim priest ilk kez dps class denebilecek seviyede :P

@hozceri
Şuan 1h/oh kombinasyonları staff seçimlerinden daha iyi fakat bu senin sahip olduklarına göre değişir =)
63 sp statik dps sağlar bm ise dinamik, haste procda dot clip etmeden refresh edebiliyorsan ve fight koşmalı etmeli değilse (ki icc'de böyle bir fight yok sanırım :P) bm daha iyi ama bu söylediklerim imkansıza yakın olduğu için 63 sp tercih edilmeli.

demek istediğim. mesela dual talent spec var diyelim. aynı gearla (baktığıma göre shadow,holy,disc için aynı gearlar-t9-t10) ikisinide oynayabiliyor muyuz ? yoksa sadece gem'ler ve enchler farklı mı oluyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...