Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstiklal de Çarşının !!!

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Altay maçından çıktık. Çarşı ve eski açıktan aramıza katılan yaklaşık 250 kişilik bi grupla maçka yokuşundan tezahuratlarla çıktık.
Sanki Şampiyonduk.
Taksim meydanına girerken herkes çöktü mustafa reis adlı amigomuz talimatları vererek bir 3 lu çekerek Marmara otelin önüne geldik.
Otelin önünde inanılmaz bir show oldu.
Turistler severek karşıladılar çarşıyı ve tursitlerde o büyük o ulu o kutsal ismi ağızlarına alarak BEŞİKTAŞ diye bağırdılar.
Son bir 3 lu çekere İstiklal e doğru yürümeye başladık.
Herkes inanılmaz organize olmuştu. Herşey çok iyidi.
Kıskananlar çatlattık.
İstiklal de bir Hindi Baba çektik. Daha sonra sağlam şekilde İstiklal caddesinde tezahuratlar yaparak ilerledik. Çok fazla küfür edilmedi. Sadece cimbomluların kulakları çınlatıldı.
Barların ve lokantaların önünde durarak orada oturan kişileride bağıttırdık. Kutsal ismi onlarda ağızlarına aldılar.
Çiçek Pasajına girmek istedik. Bayağı bi girdik. Sonra iş yeri yapmayın dediler aileler olduğu için geri çekildik. Çarşı heryerdeydi :)
Gs lisesinin önüne geldik. Polisler vardı. Sonra birkaç gs li gördüler kovalamaya başladılar ::=) Polislerde arkadan.
İstiklal den geriye dönüyorduk.
Ve harika bi tezahurat
"İstiklal düştü" :)
Ezan sesi duyuldu herkes sustu. Bu Beşiktaş Kazan a kadar sürdü.
Harika bir taraftar vardı dün taksimde.
Gerçektende Çarşı 1 numara olduğunu ispatladı.
Sırada Bağdat cad var.
100. Yılımızı orada kutladık.
Şampiyonluğumuzda orayı yıkıcaz.
Ve Sami Yenin önüde unutlmayacak!

Bu arada pascalın harika showuna süper bir tezahurat yapıldı. Yeni Beste :)

Birinci çinko Fenere
İkincisi Cimboma
Tombalada Ermana
Helal olsun Nouma

Melodi:
Şerefsiz Basın
İnadına Nouma tezahuratı[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Herşey iyi, takımınızı yüceltiyorsunuz, helal olsun iyi taraftarsınız.
Başka takımlara dadanmak niye, daha da kötüsü, başka takımın dını taşıyor diye, bir eğitim yerinin üyelerine saldırmak niye? Bu tamamen sizin kusura bakmayın hayvanlığınıza verilir.

Ulu Önder Atatürk dersiniz o kadar anarsınız ama bir spor kardeşliktir sözünü izleyemiyorsunuz...

Nedne geldim ki zaten spor bölümüne...[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

Nukem
onlar hayvanlık yaptı diye szde hayvanlık yapıcaksınız
sonuna kadar hayvanlıkla gidicek dimi.

ben tarafsız bakıyorum tüm olaylara, ama Galatasaraylı taraftarların Beşiktaş semtinde olan bir okulun öğrencilerini kovaladığına henüz tanık olmadım.

Kendinizi düzeltmeden hatayı başkalarında aramanız da çok komik oluyor.
Neyse, size yıllardır anlatamamışlar, ben tek başıma mı anlatabilecem, takılın siz. Birbirinizi yiiceksiniz bigün ne de olsa(lafım Nukem'e değil, Çarşıyız biz falan diye gezinin holigandan başka bir şey olmayan ve hayatındaki amacını tek bir futbol takımına adamış insanlardan bahsediyorum)[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben asla taraftarlarla uğraşmam
ama gereçk taraftarlarla
yani takımının yenmesiyle sevinen
yenilmesiyle üzülen
sevmese bile kendi ülkesinden bir takım başka bir ülenin takımıyla maç yapğıp yenişldiğinde üzülen. Kısacası sporun kardeşlik ve centilmenlik olduğunu bilen kişilere hiç bir lafım yok.

Ama bitr süre sonra kör cahilliğe girer ve holiganlıktan başka bir b.k olmaz.[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

Ha komunist faşist diye birbirinin kafasını yarmış
Ha fenerbahçe galatasaray diye birbirinin kafasnı yarmış
Ha hristiyan müslüman diye birbirinin kafasını yarmış
ha ak beyaz diye biribirinin kafasını yarmış..

Hiç bi farkı yok. Olay özetle, bi bayrak altında toplanıp mücadele etmenin doruğuna ulaşmak.

Dediğim gibi:
Yorumsuz.Gereksiz. Faydasız. Amaçsız

Yapacak işiniz gücünüz mü yok? Para cebinizde fazla mı duruyo? Hayatta yaşayacak maceranız mı kalmadı be kardeşim?[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

Siz taraftar kavramını anlamamışsınız.

Sadece olaya kardeşlik açısından bakıyorsunuz.
Kimse kavga etmez durduk yere. Yada bi gslı gördü diye kovalamaz. Siz galip gelmişsiniz en büyük rakibinizin atkısıyla önünüzden biri geçiyor sizde o sırada o takıma küfür ediyorsunuz.
Bu geçen adamı naparsınız?
bir yakınınızın cenazesi yanınızdan adam bangır bangır güle oynaya geçiyor bakıp gülüyor. Naparsınız?

Türkiye de herkes fanatiktir. Her spor dalında vardır fanatizm sadece futbolda yoktur. Türkiye de fanatizm daha büyük boyuttadır. Çünkü bizim duygularmızdan kaynaklanıyor. Ülkemize ne kadar bağlıysak takımımızada o kadar bağlı oluyoruz.
Türkiye yendiğinde çıkıyoruz seviniyoruz
Klubumuz kazandığında çıkıyoruz seviniyoruz.
Takımımızı namus gibi görüyoruz. Kimse kimseyi rakibi yendi diye tebrik etmez. Etse bile yürekten isteyerek etmez.
Kavgalar neden çıkıyor biliyormusunuz? Bu tip (Çarşı Ultraslan Fb) taraftar gruplarının arasında birçok tinerci , balici tipler var. Bunlardan bazıları şanslı olanları bir şekilde kluple temas kurmuşlar ve bağırması karşılığında para alamaya başlamışlardır. Bu şekilde yaşıyorlar. Bu yüzden çoğu kavgalar bundan çıkıyor.
Ben şu ana saysısız maça gittim kapalıda. Çarşının arasında çok kez maç izledim. Bir kavgasız maç hatırlamıyorum size yemin ederim.
Nautchenel Xmax hazırlık maçında 5k kişi var gene kavga çıktı.
Ben yenilirse üzülürüm. Çünkü çok seviyorum kimsede bunu egelliyemez. Aranızdan bazıları müzik yapan bir grubu yada siyasetçiyi yada sanatçıyı sevdiği gibi. Bende klubumu seviyorum.
Klubumun kazanması için parama kıyıp lisanslı ürünler alıyorum kombine alıyorum.
Çünkü seviyorum.
Üstelik ben futbolun içinde büyüdüm. Bizim ailemizde herkes futbolla uğraşmıştır. eniştem 2. ligde takım çalıştırıyor.Çoğu akrabamız yönetimde. Babaö Beşiktaşta yönetimdeydi kongre üyesi şu anda.
Eniştemin kardeşi fenerbahçede Yönetimde.
Babamın ve ailemizin birçok dostu eski futbolcu teknik direktör flm.
Bizim ailede futbol çoğu şeyden üstündür.
Türklerde futbolu asla bir spor olarak görmez
aslında hiç bir ülkede görülmez.
Dostluk centilmenlik inanın palavra herkes üstün olmayı sever.En azından yanlışıyla doğrusuyla bana bu öğretildi gösterildi.Belki yanlış belki doğru.
Ben yendiğim takımıma veya rakibime küfretmekten büyük haz alırım.
Ha ayrıca takımım için kavga etmem. Ama gelir orada adam "Tüm beşiktaşlıların a........" diye girerse tabiki kavga ederim.Zaten bu yüzden çıkmıyormu kavgalar?
Sadee sporun değil her alanda bir fanatizim vardır.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

erkek adamın çarşıyla, pazarla işi olmaz

yarın konferansa 3 tane beşiktaşlı gelicek, neye uğrdıklarını şaşıracaklar, güzel sürprizler var

ahmet dursun, cordoba ve tümer büyük ihtimal

ehe telefonu olan arasın gelmemelerini istesinler bence[hline]Erkek adamın çarşıyla, pazarla işi olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Kıskananlar çatlasın.

Asla bu kadar iyi bir taraftarınız olamadı diye kıskandınız yıllarca zaten.
Ama Çarşı 25 senedir hala ayakta.
Siz daha ultraslan gibi birçok grup daha kurarsınız sonrada yönetiminize saldırır canınızdan çok sevdiğiniz fubolcularınıza şişeler atarsınız.
Devam edin.
Kıskananlar çatlasın .......

Şampiyon olamasakda yenilgi alamasakda üzüntüsüyle sevinciyle 25 senedir varız. Halada olacağız.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Peki o zaman
sizin ulu fanatikleriniz
süper takımlarınız, gittiler bir eğitimy erinin önünde, o eğitim yerinin üyeleri olan öğrencilere, o yere sadece eğitim amaçlı gelmiş olan insanlara sırf bir takımı tutuyorlar diye saldırdılar
Bunun savunması yoktur, kendini hiç bir şekilde haklı çıkartamazsın böyle bir olayda.

Zaten Türkiye'de hayvanlık yapana para veriyorlar, kendinde söyledin bunu. Bu nednele pek ilerleyemez futbol, daha çok dünyaya rezil oluruz kendi futbol dünyamızla[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

Taraftar: Bir tarafı savunan kişi. Futbolda ise taraftar bir takım tutan kişdiir, yenince seivnir, yenilince üzülür.

Fanatik: Bir takıma aşıkmışçasına bağlanan kişi, hayatında önemli şeylerden biridir, kim olduğu sorulurken doğum tarihinden sonra tuttuğu takımı söyler. bazıları işi insanları tuttuğu takıma göre analiz etmeye kadar ilerletir. takımları yenilirse üzüntünde ağlayabilirler.

Holigan: Aptal aptal küfürler üreten, amacı kendi takımına destek olmak değil, karşı takıma köstek olmak olan kişiler. Bunların ahyatlarında amacı yoktur, bu nedenle bir takıma bağlanırlar ve herşeyi o ytakım olarka görürler.Sanki açısını bu tkaımın ayarladığı at gözlükleri takıp yaşarlar.

Siz holigansınız artık, beşiktaşlı değilsiniz, anti-(beşiktaşdışı) olmuşsunuz.
Aynı bazı kişilerin antifener, anticimbom olması gibi.

Hangi tezahuratınızda küfür veya başka bir takıma laf yok bana söylermisin?[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

lol

öyle bir taraftarımız olmadı mı ?

bizim taraftarımız 2 sene boyunca cebinde kuruş olmadan borç alarak maçlara gitti galatasaray'ı 3 günde bir destekledi, bizim taraftarımız takımımızı dünyanın dört bir yanında binlerce kişiyle her yerde destekledi, bizim taraftarımız 2-0 yenik oldukları, dünyanın deviyle oynadıkları maçta 90. dakikaya kadar susmadı, takımını destekledi

açıkçası bunları, o hayvanlıklarıyla övünen taraftara tercih ederim

unutmayın geçen sene dahi şaibetaş atkısıyla sokakta dolaşan adam yoktu, ne olduysa bu sene birden türediler bu süper taraftarlar[hline]Erkek adamın çarşıyla, pazarla işi olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya haklı çıkarmak için uğraşmıyorum ki zaten.
Benim savunduğum tek şey. Herkes fanatiktir görüşü.
Sen bir grubu seversin onu savunursun fanatizimdir. O grup hakkındaki eleştirileri kabullenemezsin.
Öteki bi sanatçıyı sever fanatizimdir.
Diğeride takımını sever fanatizimdir.
Herkesin içinde var bu fanatiklik. Kavgalar zaten hep küfürler yüzünden çıkıyor. Takıma küfür edilmiyor şahsiyete küfür ediliyor.
"Gs lilerin anasını" diye tezahuratlar yapılınca şahsiyete küfür oluyor. Sana küfür edeni sen dövmezmisin?
Olay bu yani. Bir kaç tane de balici tinerci araya girince kavga çıkıyor sürekli.

Bu arada ilk kez senden duydum eğitim yerini bastıklarını.Ama gerçektende büyük ayıp gerçektende hayvanlık.
Fakat bakın bunları çarşı flm yapmıyor. Bunu anlatmak istiyorum. Bunu yapanlar aklı başında olmayan insanlar. Çarşıda bir kere maç izleyin zaten adam gibi adamları görürsünüz orada. Alen mustafa ecevit gibi insanlar tribünün gerçek amigolarıdır. Diğerleri çekerler baliyi çıkarlar bi yere bağırırlar bağrıyor diye kimsede ellemez onu.
Anlatabildim mi?
Sonuçta spor adına adam dövmek kavga etmek tabiki yanlış. Ama araya küfürler giriyor. Size küfür edilince kavga etmezmisiniz?
Mesela fener maçından çıkmıştık. Biz arkadaşlarla bardaydık. Çıktık oradan gece çok geçti istiklal hafif boştu.
Bizim üzerimizde formalar. Adamlar bizi gödükleri halde "Tüm Beşiktaşlıların anasını ......." diye tezahurata başladılar.Bizde tabiki kavgaya girdik.
Burda olay renk mücadelesinden çıkıyor. Adam dolaylı yoldan takım kullanarak küfür ediyor.Kavgalarla böyle çıkıyor. Zaten futbol adına tek ettiğim kavga buydu.[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Holigan derseniz. Allaha şükür holigan değilim. Maçlara giderim çarşıdan çok kişiyi tanırım onlarla çıkışta kutlama yaparım. Ama gidipte yenildik diye orayı burayı basmam. Karşıda çıkarım.
Ama takımıma değilde bana küfür edilirse o zaman iş değişir..

Bu arada holiganlıkla ülke futbolu yürümez diyorsunuz. İngiltere ve Arjantin baş örnek olarak gösteriyorum.
Ayrıca Türkiye son 5 yıldır futbol olarak çıkışta.
Brezilyadada inanılmaz bir fanatizm var.
ilginç :)[hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakma, siz hem Çarşıyız süper taraftarız biz diyip, hem de kendi grubunuzun içindeki bir grup densizi durduramıyorsanız, bir laf vardır: En kötü özelliğin kadar iyisindir diye.
O kadar yani, madem süper taraftarsınız, büyük insanlarsınız, size küfür edilince kavga çıkarmak yerine siz daha iğneleyeci bi laf bulun, küfür etmeden susturun karşı holiganları.

Futbol dışındakli fanatikler, metal müzik fanatikleri popçular dışarı hepsi sucks diye bağırıyo, ama ben hiç bi yerde gelip bi metalcinin popçuya kafa gmöz daldığını görmedim. İkiside kendi dünyalarında yaşarlar ve düşünürler ki karşı taraf sucks. BU kadardır ama, siz ise fiziksel kontakt tan kaçınmıyorsunuz, ve bunu galatasarylıları .ktik gibi gurur guyarak söylüyorsunuz.

Biz metalciyiz deriz, anti-popçu değil.
Anti-pop belki düşüncelerimizden biridir, ama metal severiz ve sadece metali yüceltiriz, boş zamanlarımızda pop sucks
o.ç. pop falan diye dolaşmayız etrafta.[hline]Prawler, 04 May 2003 19:47 tarihinde demiş ki:
ben de inliyorum burda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...