Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aziz Kermit (St. Kermit)

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

Aziz Kermit antalya yöresinin çıkardığı ikinci azizdir, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikola'nın soyundan geldiği tahmni edilmektedir ama o bile "Ne bileyim lahn baanne soruyon?" 12/17 diyerek fikri olmadığını dile getirmektedir.

Aziz Kermit'in 3 mucizesi; sadece bira ve sigarayla yaşayabilmek (ama dünyanın zevklerinden mahrum kalmamak için diğer yemekler ve içeceklerden de tadmaktadır), ikinci mucizesi hiç yaşlanmamak; tahmini yaşı 400 üstüdür kendisi de "O zamanlarda nüfus memuru mu vardı bilæer send e ayrı bir cinssin." 4/12 diyerek yaşı hakkında kendi yorumunu yapmıştır, Aziz Kermit'in son mucizesi de suyu biraya dönüştürmektir; "Ben de anlamadım, su gibi gidiyor bu her akşam yuvarlıyorum ben de." 1/22

Aziz Kermit aynı zamnada günümüzün önde gelen seyyahlarındandır fakat gezilerini yazmak yerine anlatmayı tercih eder "Yazıncaya kadar yaşarım ulen ne diyon?" 1/3 Kermitist felsefenin taşlarndan biridir. çeşitli zamanlarda çeşitli yerlerde uzun soluklu kalmış ve kaldığı zaman içerisinde etrafındakilere ilmini bahşetmiştir.

Söylenilenlere göre zamanında basit bir admin kulundan aldığı çoraba yüz sürenler hastalıklarına dermana, bekar kadınlar kocaya, kısır aileler çocuğa kavuşmaktadır (erojen bölgelere sürülürse).

"heheh admin çorobu admin çorobu ehehe" 17/143

http://img.photobucket.com/albums/v114/ildeniz/1711.jpg

"..hayat cogzl.." 23/44
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...