Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Konsollara karşı savaşını kayıp mı ediyor?

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

"PC > PS2 > Windows

Windows = Oyun "

demişsin.
bu konuda çok yanılıyorsun.
PC dediğin bir sistemdir, PS2 de öyle..
ama windows bir bilgisayar sistemi değil, bir yazılımdır.
Poster > Cep Telefonu
gibi birşey olmuş senin dediğin.

Windows'un sırf oyun olduğu konusunda da yanılıyorsun.
Programlama, internet, müzik/film, chat... gibi binbir türlü şey yapılabilmekte.

Ayrıca PC sırf MMO da değildir.

Midtown Madness gibi oyunlar PC kökenli olup konsollara geçiş yapmıştır. Hiç düşündün mü niye diye?
Çünkü konsolların en başarılı olduğu oyun türleri basit ve yüzeysel, ama bu sayede hareket dolu olan oyunlar türleridir.
Bunun önemli sebeplerinden biri gamepad, diğeri de sabit bir donanım sistemi sayesinde, donanımsal/yazılımsal problemi olmamasıdır.

Midtown Madness'in konsollara geçmesinin en önemli sebebi budur, konsollarda korsan olmasının azlığından değildir.

"Konsollarda korsan az PC'lerde çok, bu yüzden firmalar konsola yöneldi" diyenler mevcut
hadi PCler korsan yüzünden patladı, konsollar tekel oldu diyelim.
O zaman sanılıyor mu ki, o söylenen %30'luk rakam sabit kalcak? Eh PC şu an çok popüler, o yüzden korsan oyun çok fazla..
Ancak konsolları tekel yaptık diyelim,
konsollar tekel olunca o oran %90'lara çıkacaktır...

Ayrıca konsollarda Midtown Madness, GTA gibi oyunları oynayabilmene karşın,
bir Starcraft, bir Quake, bir Baldur's Gate, bir Sanitarium çıkmaz, çıkamaz..
Niye,
çünkü:

bu oyunları klavyenin sadece yön tuşlarıyla oynamayı denedin mi? çok zor. Araba yarışlarında o yön tuşları yeterli olabiliyor. Ama quake'te etrafına bakmayı, starcraftta haritaya bakmanı, ve oyuna hakim olmanı zorlaştırır. Klavye'de birçok tuş var, + mouse sana oyuna hakim olmanı sağlar. Strateji oyunlarda hotkey çok önemli.. Klavyede bir sürü tuş ile, uzun uzun menüleri karıştırmadan pat pat bir sürü şey yapabilmen mümkün.
Ama konsollardaki gamepad'deki 3-5 tuş ile bunu gerçekleştirmen imkansız.
İşte çünküsü bu.

Hadi konsollara mouse + klavye taktık diyelim.
önümüzde bir engel daha var,
konsollar gelişmeye müsait bir ortam değiller.
PC'lerde her gün yeni teknoloji çıkıyor. Yeni ekran kartı, yeni cpu, yeni ses kartı, yeni programlar... Bunlar pc'de işi olan herkesi etkiliyor, ister programcılık yap ister oyun oyna.

Her yeni çıkan PC oyununa yeni birşeyler eklenir.
Grafikler gelişir, ses gelişir, daha hızlı bir pc gerektirir.
Ama ps2'de bir serinin 5 oyunu da çıksa, 5inin de grafikleri birbirine benzer. Çünkü konsolların esnekliği kısıtlıdır.

Oyun firmaları loop'a girdiği an, yeni bir konsol çıkartılıp, yeni grafiklerde oyun oynamak gerektirir.
Bu basamağı atlarken en kötü grafikler konsollardadır, ama basamağı atlayınca süper gözüken grafikli oyunlar çıkar.

Konsollarda sistem sabittir. Sabit sisteme uygun oyun yapılcağı için, konsol sistemini sonuna kadar kullanılabilinir. Aynı donanımdaki bir PC'den iyi grafiklerde oyun çıkartılmasının sebebi budur.
Ancak madalyonun öbür yüzü var gene.
Oyun firmaları bu sisteme saplanıp kalacaklarından, yeni konsol çıkana kadar daha güzel grafiklerde oyun yapamıycaklar. Ayrıca o konsolun donanımından daha iyi donanıma sahip bir PC topladığında, konsoldan kat kat daha iyi grafiklerde oynama imkanına sahipsin.

İstediğin donanımı PC'de takıp çıkartabilirsin, böylece oyunları daha iyi grafiklerle oynama imkanına sahipsin.
Ancak konsollarda böyle bir imkanın yok. Eee bu yüzden daha iyi grafiklerde oyun oynayabilmek için yeni konsolu beklemen gerekecek.

Konsolda Croc / Spyro tarzı grafikler ve atlamalı zıplamalı oyunlar varken, PC'ler Far Cry ve Half-Life 2 gibi oyunlarla coşuyor.

İşte bu sebeplerden dolayı 90'ların başından beri PC'ler bu kadar tutuldu
bu sebeplerden dolayı PC'ler daha ölmedi
Ve bu sebeplerden dolayı PC'ler ölmüycek...

PC'ler çok iyi. Ama basit (basit demek kolay değil hatırlatayım bir) oyunlar için PS2 alıp, ara sıra düşünmeden stress atabilecek oyunları oynamak zevkli oluyor. Konsolların hala hayatta olmasının sebebi de budur.[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben her ikisindende elde bulundurmak gerektiğine inanıyorum.

Oyun oynamak istediğin zaman konsola,diğer işler içinde bilgisayarı kullanmak lazım.

Tabi her ikisini de almak masraflı olabilir ama şöyle düşünün.Pc yi oyun için almadığınız için pc nin masrafı az olacaktır. :)[signature][hline]" Bless all forms of intelligence. "
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar yazdim esc tusuna yanlislikla basinca silindigini kesif ettim :)

tekrar yazalim bakalim

Windows=Oyun

hala arkasindayim bu lafimin, bu salak sistem ne zaman stabil olacak o zaman PC oyunlari dertsiz tasasiz olacak. Bu arada windowsu bana anlattigin icin tesekkurlerimi bir borc bilirim ileri duzey yasam formu arkadasim :P

demissinki PC devamli gelisir yok onu yok bunu alirsin gelistirirsin daha nereye kadar cekilir herkesin parasi varmi her an driver guncellemelerini insan nereye kadar kaldirir , bunlari dusun istersen. neymis ses kartinin en iyisini alirsin sesler super cikar tabi yanina 5+1 ses sistemi alirsan. Farcry cikti ama grafikelrini goremiyorum ehh ne yapalim dusuk grafiklerle oynariz artik ya da bastiririz 200 dolar aliriz bi grafik karti. boyle sacma sapan is olamaz. insanlarin hepsinin zengin olmasini bekleyemessin ki bir bak cevrene hangi ekonomik kosullarda yasiyorsun, bu sekilde bol kaseden atmak sacmaliktan ote bir sey degil.

Ayrica ben hic bir zaman PC PS2 ustunlugune girmedim sadece oyun piyasasindaki kendimce gorunen seyleri yazdim.

Arti PS2 de neymis klavye yokmus neymis grafikler sesler hep ayni kalmak zorundaymis bunu nereden cikardin. Klavye mouse istedigini ekle PC de daha fazla ne var? PS2 ye istedigini ekle hic bir sorun yasamassin. Arti grafikler sesler bak bakalim Final Fantasy serilerine ve baska oyunlarin grafiklerini arada devasa fark var. Grand Tourismonun PS2 ilk versiyonuna bak simdikine bak nasil bir gelisme var gorursun. Yani PS@ nin kendi icindeki oyunlari birbirinden hem ses hemde grafik olarak oldukca farklilar. Bu zaten sistemin degil oyun yapimcilarinin basarisidir.

Arti koskoca PC oyunlarini klavyeye baglayip PS2 den ustun olduklari savini uydurman inanilmaz sacma. PS2 dede bunlarin hepsi var .

Goren beni PS2 savunucusu sanir ama bilip bilmeden sallamak pek mantikli degil. PS2 m var 2 aydir kutuda bir ara Champions of Norrath oynamistim o kadar . Her gun PC oyunlari oynuyorum cunku beni doyuranlar orada, ilk yazimi dogru anlasaydin benim gelecekte konsollarin PC bazli derin oyunlarida cok rahat kaldiracagi yonunde oldugunu anlardin.

Su anda Gameboy advance da oynuyorum PS2 den cok , bu PS2 den daha iyi oldugunu gostermiyor. Sadece keyif nereden aliyorsam oradayim bunuda saglayanlar aletler degil oyunlar. adamlar halo icin Xbox sattilar yuzbinlerce, ben shadow of the beast oyunu icin pcmi satip amiga almistim ... bence insanlar neyden zevk alacaklarsa ve aliyorlarsa ona yoneliyorlar ama gelecekte konsollarin pc lerin basina daha buyuk dert olacaklari suphe goturmez bir gercek.

Kapanan batan ya da konsol pazarina yonelen pc oyun firmalari buna en buyuk ornek.

Ha bu arada PC sadece Doom 3 HL 2 WOW oyunlarini bekliyor aylardir. 2 elin parmaklarini doldurmayacak kadar az sayida super oyunu beklemek PC oyuncularina hic yakismiyor .. 33 yasindayim ve en az 23 senedir oyun oynuyorum kesintisiz ve ilk defa bu yillarda PC de bu kadar az oyun bekler oldum hatirlarim zamaninda 20 tane oyun arasindan hangisini sececegimizi bilemezdik.

Gorusuruz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Windows=Oyun

hala arkasindayim bu lafimin, bu salak sistem ne zaman stabil olacak o zaman PC oyunlari dertsiz tasasiz olacak.

Windows stabil değil o doğru.
Ancak Windows = Oyun dedikten sonra PC Oyunlarının stabilliğini söylemeni anlamadım..

Windows = Oyun diyorsan Windows hakkında hiçbirşey bilmiyorsun demektir.
Ha sen sadece CS oynayan, ama CS'nin HL modu olduğunu bilmeyen, windowsta cs açmaktan başka birşeyi bilmeyenler gibiysen, Windows = Oyun olarak görmen normal.

Ancak Windows, Oyun dışında birçok şeyi yapabileceğimiz bir işletim sistemi. Linux kadar stabil olmayabilir, ama kullanımı çok daha basittir ve işleri kolaylaştırır. Kullanıcı, hangisi işine geliyorsa onu kullanır. Programlama, web sitesi gibi şeyleri sırf Linuxte yapılcak diye bir kural yok.

said:
PC devamli gelisir yok onu yok bunu alirsin gelistirirsin daha nereye kadar cekilir herkesin parasi varmi

olmayanlar tabii ki alamıycak.
Sen En son çıkan oyunları PC'inde oynamak zorunda değilsin.
PS'de, PS2 veya DC oyunlarını oynayamaman gibi, yeni çıkan PC oyunlarını da eski sisteminle elbette ki oynayamassın..
Ancak şöyle bir durum var:
PS2'ye çıkan tüm oyunları PS2'de oynayabiliriz, eski grafik olsun yeni grafik olsun..

Şu an PS2 fiyatına alabileceğin bir PC ile, Far Cry'i da oynarsın, Prince Of Persia 1'i de oynarsın..

Elbette PS1, PS2, PS3 gibi PC'nin de dönemleri olacak. PS2 gibi bir PC ile Far Cry oynayabilirsin. Ama daha iyi grafikli oyunlar çıktığında yeni PC alman gerekli.
PS2'ye eski grafikli oyunlar çıkıp duruyor. PS3 çıkınca geçmene gerek yok.
Ancak PC'ye de eski grafikli oyunlar çıkıyor. Far Cry'dan iyi grafikli oyun çıktığında yeni PC almana gerek yok..

said:
Klavye mouse istedigini ekle PC de daha fazla ne var? PS2 ye istedigini ekle hic bir sorun yasamassin

Ancak oyunlar yapılırken klavye+mouse'dan çok, gamepad düşünülerek yapılıyor..
klavye + mouse taksan da, o klavye + mouse kombinasyonunu, PC kadar efektif kullanamassın.
Mesela Strateji oyunlarında konsol versiyonlarında hotkey olmaz.

said:
Grand Tourismonun PS2 ilk versiyonuna bak simdikine bak nasil bir gelisme var gorursun

Gran Turismo 1/2 ve 3/4 bak.
1/2 PS, 3/4 PS2 oyunları.
2 ve 3 arasında çok büyük bir atlama var. Ancak 1-2 veya 3-4 arasında o kadar büyük bir atlama yok.

Dediğim gibi Far Cry oynamak istersen PS2 gibi bir PC alman gerekli.
Elinde PS gibi bir PC olup Far Cry oynayamassın.
Gran Turismo 4'ten güzel grafikli oyun çıkınca da PS2'de oynayamassın, upgrade etmen gerekli.
Bir de parça parça upgrade sanşın yok, komple değiştirmen gerekli..

said:
Arti koskoca PC oyunlarini klavyeye baglayip PS2 den ustun olduklari savini uydurman inanilmaz sacma. PS2 dede bunlarin hepsi var .

olay sadece klavye + mouse değil.
PC'de oyunlar klavye + mouse düşünelerek yapılıyor.
Oysa PS2'de oyunlar gamepad düşünelerek yapılıyor.
Bundan dolayı, NFS, Midtown Madness gibi oyunları, gamepad kullansan da, PC'de oynayınca, PS2'deki kadar başarılı kullanamassın.
Ancak Warcraft gibi bir oyunu da klavye + mouse taksan da, PC'deki kadar efektif kullanamassın.
Hotkey yok oyunda, klavye işine yaramaz ki..

said:
Goren beni PS2 savunucusu sanir ama bilip bilmeden sallamak pek mantikli degil.

Bilip bilmeden sallamıyorum.
90'dan beri PC kullanıyorum, 3-4 ay PS1 ve Super Nintendo kullandım.
Birkaç kere PS2 kullandım, Hatta evimde Sega Saturn var.

Deneyerek gördüm çoğu şeyi.
Araba yarışının veya platformların konsolda, strateji/rpg/aksiyon/adventure'ların ise PC'de daha rahat oynandığını bu yüzden savunuyorum.

said:
Sadece keyif nereden aliyorsam oradayim

Herkesin tercihi farklı olabilir tabii..
Kimi Croc/Spyro felan gibi basit oynanabilirliği olan ve hareket dolu oyunları tercih eder,
Kimi de karmaşık arabirimi olan daha ağırbaşlı oyunları tercih eder.
Ben bu yüzden PC kullanıyorum. Ama PS2'ye de lafım yok, kendi alanında çok iyi..

said:
Ha bu arada PC sadece Doom 3 HL 2 WOW oyunlarini bekliyor aylardir. 2 elin parmaklarini doldurmayacak kadar az sayida super oyunu beklemek PC oyuncularina hic yakismiyor

sadece bunları beklediğimizi düşünüyorsan, PC oyunlarını hiç takip etmiyorsun demek oluyor..
Şurda önüne tonla oyun sayabilirim istersen.
Ha, bunlar uzun zamandır çıkamadı, belki gözüne o yüzden çarpmıştır.

not: biraz ayak üstü bir cevap oldu, fazla editleyemedim. Umarım yeterince düzgün birşeyler yazabilmişimdir...[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

sanki ikimizde ayni seyi soyluyoruz ve anlasamiyoruz gibi bir hava var ortamda :)

ilk yazimda daha agir oyunlari sevdigim icin PCde oyun oyunuyorum PS2 kutusunda duruyor demistim ya da buna ben zer bir laf.

Windows=Oyun hala arkasindayim istedigin kadar grafik karti istedigin kadar en iyi ses kartini al oyunun calismasi gereken cekirdek sistem gelismedikce stabil olmadikca guvenlikten yoksun oldukca tekelci zihniyetin elinde bulundukca ve hatta sadece microsoftun kullandigi gizli cekirdek code lar dunyaya yayinlanmadikca windows ne kadar guclu, oyunlar o kadar guclu ve guvenilir olacaktir.

Microsoft Office in nicin tekel oldugu ve neden mahkemelere microsoftun dustugunu incelersen goreceksin ki microsoftun office programlari gibi belli basli para kazandigi softwarelerin kaynak codelarinin sen istesende istemesende windowsun icersine gomulu oldugunu gorursun ki zaten fark edenler etmistir office wordun un acilimi ile star office programinin acilmalari arasinda inanilmaz bir hiz farki bulunmakta. Bu sekilde stabil guvensiz ve tam olarak oyun yapimcilarina esneklik saglatmayan bir sistemde istedigin kadar ekleme yap her zaman basimiz agriyacaktir.

Windows=Oyun diyerek anlatmak istediklerimden bir kaci bunlar.. Acacak olsak uzar gider.

Bu arada Windows un ne oldugunu biliyorum simdi tekrar bana anlatma ki artik windows cocacola dan sonra en cok bilinen seylerden biri. Sokaktan cocugu cevirsen bilir sanki matah bir bilgi imis gibi bunu bilmedigimi felan sooleme arkadaslarim karim falan okuyacak sakiz olacam agizlarina.

Bonecrusher 3.23 cm isedi
NexcaT 3.23 cm isedi

berabere :)

[Bu mesaj NexcaT tarafından 30 Temmuz 2004 13:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ha birde koca oyun yapan programcilarin ve oylesine bilgisayar veya konsol uzerinde etkili ekiplerin kici kiytirik bir mouse ve klavye yuzunden Konsollara uygun oyun yapamayacaklarina anlam verememekteyim. Goreceksin onlarda olacak nasil onceden mmo olmaz diyorduk gelecekte o oyunlarida gorecegiz konsollarda

Sevgiler

CoH = City of Heroes
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyedeki ps2 ne kadar ya? burda 200 euro.
200 euro verip envai çeşit oyun oynayabiliyorsunuz.

halbüki pc'de yeni çıkan oyunları yavaşlamadan oynayabilmek için en az 1000 dolar vermek gerekiyor. en azından 200 civarı bir ekran kartı, 17"+ monitör, düzgün ses sistemi vs..

hatta oyun manyağıysanız ve mükemmel bir oyun pc'si istiyorsanız 2000 dolara kadar çıkmanız gerekebiliyor (hiç öyle bir pc'm olmadı gerçi). 200 euro'luk ps2 bunun yanında çok uygun kaçıyor, üstelik yanında force feedback joypad ve bir iki oyun da geliyor. türler falan farklı da çok uygun ps2.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

ps2'yi tv'ya bağlayabiliyorsun..
ama pc'yi de tv'ye bağlayabiliyorsun..
far cry oynatabilecek (en azından oynatabilecek, aynen PS2 gibi.. performans bekleme)
300-400 dolara bir pc hazırlayabilirsin, ki buna monitör de dahil.
300 dolara bi pc alıp ps2 kalitesinde PC oyunlarını oynama imkanına sahipsin..

mükemmel PC 2000 dolar diyorsun
ama ps2 mükemmel PC gücünde değil, Farcry, HL2 gibi şeyleri sana oynatamaz.. onu da göz ardı etmiyelim..

Türler de farklı..

benim anlatmaya çalıştığım şey, PC konsollara karşı savaşını kayıp etmiyor, bir savaş felan da yok.
Öyle birşey olsaydı şimdi O kadar pc oyunu çıkmaz, PC parçaları felan satılmazdı...[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 30 Temmuz 2004 15:02 tarihinde demiş ki:
300-400 dolara bir pc hazırlayabilirsin, ki buna monitör de dahil.
300 dolara bi pc alıp ps2 kalitesinde PC oyunlarını oynama imkanına sahipsin..

nasıl olcak o bilgisayar bi yazar mısın bone, kafam basmadı benim.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

mesela dergide bir pc var,
AMD 2000+, 128 MB Ram, 40GB HDD, 15 inç monitör, CD-Rom, 240w Hoparlör, Fax Modem vs..
329 $
Bir de buna 56 dolarlık FX5200 ve 128 mb ram daha (27 dolar)
al sana şahane bi pc, 400 dolara, tabii bir de %18 kdv ekleniyor. onu da monitör parasından düşersin istersen

Bir PS2'nin Far Cry veya HL2 gibi bir oyunu çalıştırabileceğinden, daha iyi bir şekilde bu pc o oyunları çalıştıracaktır, daha iyi bir grafik performansı verecektir, Ekran kartı FX5200 olmasına rağmen...[signature][hline]iyi kötü çirkin

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 30 Temmuz 2004 15:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eheh nedir bu farcry aski anlamiyorum. Millet çok övdü oyunu aldim ikinci bölüme geldigimde sikintidan oyunu kapattim iki haftadirda açmiyorum.

Half-life, age of empire yada cs gibi oyunlarin olmasi PC yi oyun dalinda daha iyi bi sistem yapmaz. Çünkü PC de bunlar varsa PS de winning eleven, tekken yada soulcalibur gibi Pc dede oynanabilen ama Ps dekinin üçte biri kadar zevk vermeyen oyunlara sahip.

Dedigim gibi imkan varsa ikisinide almak en iyisi, yoksa begeniler dogrultusunda hareket etmek lazim. Konsollar günde dört yada daha fazla saatini oyun oynayarak geçirenlere hitab etmez kanaatindeyim.[signature][hline]Even a Jedi could LD.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli olan far cry aşkı değil..
fizik motoru olan ve grafikleri güzel olan herhangi bir oyun da olabilirdi..
burda far cry'ın konu olması ondan..
far cry yerine HL2 de koyabilirsin, sonuçta istediği konfigürasyonları üç aşşağı beş yukarı aynı olcak..

said:
Pc dede oynanabilen ama Ps dekinin üçte biri kadar zevk vermeyen oyunlara sahip.

ben de ondan bahsettim ya.
PS'de yapılan oyunlar konsol oyunları. Konsolda oynanması lazım. Oyun yapılırken, Gamepad'e göre oyun arabirimi, karakter kontrolu, hatta, oyunun sistem konfigurasyonuna uygun grafikleri... gibi birçok şey, konsol düşünülürek yapılıyor, PC için değil. PC sistemine göre daha basit bir oyun yapılıyor. Bu sayede daha renkli ve hareketli oyunlar çıkıyor.
PC'de bu oyunlar oynanmaz, çünkü PC daha komplike bir sistem. Açıp Spyro oynamaya kalksan çok zor olur ve işkence çekersin. Bu oyunlar konsol düşünülerek yapıldığından, konsolda rahatça ve zevkle oynarsın...

Ancak aynı durum PC için de geçerli. PC için düşünülerek yapılan komplike oyunları, konsollarda oynayamassın. Konsolda Warcraft oynamak çok zor mesela.[signature][hline]iyi kötü çirkin

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 30 Temmuz 2004 15:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 30 Temmuz 2004 15:35 tarihinde demiş ki:
mesela dergide bir pc var,
AMD 2000+, 128 MB Ram, 40GB HDD, 15 inç monitör, CD-Rom, 240w Hoparlör, Fax Modem vs..
329 $
Bir de buna 56 dolarlık FX5200 ve 128 mb ram daha (27 dolar)
al sana şahane bi pc, 400 dolara, tabii bir de %18 kdv ekleniyor. onu da monitör parasından düşersin istersen

Bir PS2'nin Far Cry veya HL2 gibi bir oyunu çalıştırabileceğinden, daha iyi bir şekilde bu pc o oyunları çalıştıracaktır, daha iyi bir grafik performansı verecektir, Ekran kartı FX5200 olmasına rağmen...

farcry ps2'lerde nasıl çalışır bilmiyorum. ps2 sahibi de olmadım, ama ps2 için yapılan oyunların ps2'de yavaşlamaydı, takılmaydı gibi sorunlarla karşılaşacağını hiç sanmıyorum. ya da öyle duuydum. konsolların özelliği bu zaten, upgrade'e gerek kalmadan bilgisayardan hiç anlamayan kişileri bile rah atçavideo oyunlarına ulaştırmak.

eğer amacım sadece oyun oynamak olsaydı. ve ps2 oyunları hoşuma gitseydi. 400 dolar gibi bir para verip kendi paramla rezil olmaktansa, ps2 alıp adam gibi oyun oynamayı tercih ederdim. (ki bana göre oyun oynancak bilgisayarda monitör, ses sistemi, mouse, klavye ve bunun gibi her türlü multimedya aksesuar çok önemlidir.. o 400 dolarlık bilgisayarda ise bunun aksine hepsi en ucuzudur garanti edebilirim)

hatta o pc'de hl2'nin çalışacağından bile şüpheliyim. çalışsa bile kaç fps alırsın onu da bilemem. farcry çalışır herhalde, ama çok yavaşlama olmasa bile ondan da ben hiç bir zevk alamazdım sanırım (bknz yukardaki sebepler).[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...