Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kafam çok karışık...

habx

Öne çıkan mesajlar

*sigh*

arkadaşım, hayattan bütün beklentilerini gerçekleştirmesini bekleme bir anda. bardağın sadece boş değil, dolu tarafına da bak..

senin durumunda olmayı isteyecek insanarı da unutma, kendini koyverecek bir durum yok..

onlardan biri konuştu.. ;)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Gel tanışalım anarşist ol eylemlere katıl. Uğrunda savaşıcağın bişeyler olsun. Ya da bu sıcak gelmediyse kendine hedefler koy onları başarmaya çalış.

Biliyorum çok boş geliyor şu noktadan sonra söylediklerim ama hayat böyle. Savaşmazsan olduğun yerde oturarak halledebileceğin hiçbirşey yok. Yani ne bilim su içmek için bile ayağa kalkıp mutfağa falan gidip su doldurman gerekiyo.

İşte hayatta da seni bu içtiğin sular kurtarıcak. Bırak sen hiçbirşey o tatlı canını bu kadar sıkmaya değmez.

Unutma.. Sen varsın. Başka hiçbirşey yok. Ve sen değerlisin.[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!
Sosyal ağlarda paylaş

ben mutluluğumu bulduysam müziğimin buna yardımı çok büyüktür....
bilmem benli işe yarar :)[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bişey o cici bebe
---------------------------------------------
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık
Sosyal ağlarda paylaş

bilmem sizede oluyomu böyle birisi öyle bişey yapıyoki böyle kalkıp hiçbirşey demeden yumruk atasım geliyo.....[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bişey o cici bebe
---------------------------------------------
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık
Sosyal ağlarda paylaş

ehorf, nedir ki? yaşamın, düşünsel bazdaki sallantıların arasında devam ediyor sadece. tüm bu iç çekişlerini ve depresif ruh halini ergenliğinden çok, kırkından sonra yapacak bir iş bulamayan ve ev işleri arasında yitip giden ev hanımlarının içine girdiği ruh haline benzetebiliriz. yapacak iş yok, yapılanlar de sıradan.

genç ruh halinin değişiklik tatma güdüsü ve monotonluğa psikolojik tepkisi gibi görülebilir esasen. kendini tanımaya çalışman, dalıp gitmen, olur olmadık zamanlarda düşünme nöbetlerine girmen normaldir; korkma. yapı itibari ile konuşmayı sevmeyen bir insan olabilirsin(bunu kesinlikle böyle kabullen). bil ki konuşamıyor değilsin, konuşmuyorsun. buna inan ve reelde uygula. bir vakit sonra konuşabildiğini görürsün sen de..

geçer bunlar, gün gelir gülüp geçersin. yalnız kesinlikle şu an içinde bulunduğun dönemin o her insanın hayatında yaşadığı en boktan dönem olduğuna inanma. her insanın bir çöküş dönemi vardır ve bu kesinlikle senin şu an yaşadığın dönem değil. içinde bulunduğun dönem, gelişme dönemin. o çöküş dönemin tetikleyicisi her zaman reel bir olay olur; düşünsel bazdaki sallantılar olmaz.

ancak uyarmam gerekir ki etrafta şu an içinde bulunduğun döneme hiç girmemiş veya girip de çıkamamış insanlar vardır. bunlardan kaçın. bunlar yaşamın "aptal" yanıdır. unutma, şu vakit yaşamının en zengin ve özgün dönemini yaşıyorsun; gelişimin ruhsal aşamasındasın. tadını çıkar, saçmalayıp manik-depresif ruh halleri içine girme, kendini hasta etme. sonra kendini bir psikiyatrin karşısında bulur, hayatının en güzel dönemini iki-üç antidepresan sayesinde heba edersin.

haydin kolay gelsin..
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili işlerine bu kadar takıldıysan drake'in yaptığı gibi kendine aşık ol. gün gelir pamuk prensesinle bir yerde bir şekilde sarmaş dolaş oluverirsin, sonra dönüp o megalomal dönemlerine küfredersin.

kimseye bir şey anlatamıyorum, dostum yok diyorsan; kağıtlara anlat. ama bağlanma, sadece hobi gibi yaz-çiz. bu seni açar. zaten gün gelir ve kendini en özel konularını hiç tanımadığın bir tipe anlatırken buluverirsin. gerisi de gelir zaten..

eğer ille de bir şeyler düşünüp kaybolacağım diyor isen, gidip insanoğlunun asırlardır kafa yorduğu metafizik kavramlar üzerine kafa yorma. bu tip konularda herhangi bir ideolojiye kapıl veyahut hiç girme işin içine. çünkü düşünerek çıkılacak konular değiller. sadece ne kadar küçük bir varlık olduğunu anlar, kabuğunda küçülürsün. bunlar yerine güncel akımlar hakkında kafa yor, insanları anlamaya çalış. bünyendeki empati kıvılcımlarını körlersen zaten egonu feci şekilde beslemiş olursun. ego da beraberinde özgüven ve yaşama aşkı getirir.

hedehödö
Sosyal ağlarda paylaş

ya delikanlı adam pisikoloğa mı gidermiş...
şaka bir yana, bir insanın başka bir insanı anlayıp ona yardım edebileceği düşüncesi, her ne kadar bilimsel de olsa bana gerçekçi gelmiyor, ne olursa olsun herkes kendi denizinde yüzüyor çünkü...
ha ciddi bir problem varsa sonunda şizofren olup çıkarsan ben karışamam tabi :)
habx, senin problemine gelince, sen o kadar kazık yedim cart oldu curt oldu diyip de gelip hala burda dost arıyorsan yaşadıklarından pek bir şey çıkartamamışsın demektir.
kız-erkek ilişkileri konusundaki düşüncelerinde sanırım senin de söylediğin gibi kıskançlık ve hasetten ibaret...
bence bu şekilde bir yere varamazsın, sen acıdan kaçmaya çalıştıkça sadece daha çok acı çekersin. yalnız kal, acı çek, bırak acı seni mutlu kılsın. istiyorsan nefret et insanlardan hiç birine değer verme, bırak nefret yaşasın ve yükselsin içinde. çünkü sevgi nefretin içerisinden doğar.
yalnız kal, dışarı çık, takıl, kızlardan nefret et, erkeklerden nefret et, çiftlerden iki kere nefret et; fakat güçsüz hissetme kendini. kıskançlıktan değil, yanlış olduğunu düşündüğünden göster bu nefret, daha güçlü olduğunu düşündüğün için.
kısacası "ben varım" demeyi öğren.
akşam akşam adamın asabını bozma :P[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
habx, 28 January 2003 20:14 tarihinde demiş ki:

Hayatım boyunca kavgadan nefret etmişimdir.Onun için inanılmaz derecede ağır yük taşıdım lise hayatım boyunca her zaman hor görüldüm fazla sevilmedim belki de insanları incitmek istemediğim,zarar vermek istemediğim için..

pasa, yukarida saydigin erdemler, evrensel degerler. bunlar cok onemli. uzun vadede bu degerlere tutunan insan hayatta kendi gibi insanlarla beraber olur, mutlu olur.

said:

Ki bunları bu kadar erken geçirmek inanılmaz kötü bir durum.Kafam çok karışık inanılmaz karışık...

hayir bunlari erken gecirmek en iyi sey, boylece lise sona dogru hayattan ne istedigini ve buna ulasmak icin ne yapman gerektigini tespit edebileceksin ve boylece sonraki hayatini ona gore sekillendireceksin. bunlari universite doneminde yasasan yamulurdun.

said:

Hayattan zevk alamıyorum çünkü yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum.Bir çeşit utanç olmalı bu.Söyleyeceğim şey ağzımın ucuna gelip kalıyor işte..

zamanla. hayatini kendi eline almaya basladigin zaman, yani universite ve sonrasinda istedigin seyler icin gereken ozgurlugu bulursun.

said:

Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım..

ne istiyorsan onu yap. her an.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dresquin, 04 May 2003 01:10 tarihinde demiş ki:
Orta ikide falandi sanirim, piskologa mi piskyatriste mi ne gitmistik.. Kadini kendime yakin hissedip bi ton bisi anlatmistim. Hmm evet, anliyorum diye zirvalamisti bi ton. Sonra anneme, hemen ilacla tedaviye baslamamiz lazim, bu cocuk depresyonda demis. Gidip kadinin halisina tükürmüstüm, genclik hali tabi.. Ama iyi yapmisim. Doktora falan gitme, bol bol düsün. Zamanla alisirsin etrafindakilere, darkin dedigi gibi, ona buna takilip yasarsin.[hline]kahır...

Literatürde geçen, gelişmiş ülkelerde insanların senede milyarlarca dolar ödedikleri Psikiyatrist'lerin bir anlamı olsa gerek. Tr gibi Gelişmekte olan ülkelerde her zaman bu olay vardır. Hatta afedersiniz taşak konusu bile olur. Yok delikanlıyı bozar, yok deli miyim de gidiyim..

Bu tür laflar kesinlikle yanlıştır. Bu kadar büyük bir paranın, hatta bir sektör olmuş bişiyi yabana atmamanızı tavsiye ederim.

Senin ii sandığın Psikiyatristin biraz rahatsız çıktıysa, kimseyi yanlış yönlendirmeye hakkın yok. Ve bu gerçeği kimse inkar edemez.

Stigmata..
Sosyal ağlarda paylaş

hayırdır, ailede psikiyatrist var galiba???
ya ben bu işin sanayileşmiş ülkelerde nasıl büyük ve önemli bir sektör olduğunun farkındayım, bilimsel yanını da kabul ediyorum
gene de samimi değil gibi geliyor bana
şöyle ki:
gidin herhangi bir kitapçıya, raflara bakın, bir sürü psikoloji kitabı, bunlar basit "ben deli miyim?" sorularından "nasıl süpermen olurum" 'a kadar gidiyor,
bence mesele şu, insan kendi doğasına bu abuk subuk sistem yüzünden öyle ters düştü ki, şimdi kendine ulaşabilmek için böyle bir sektör yarattı...[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

Raflardaki kitaplar başka bir mevzu yaw, raflarda şarlatanlık derecesinde pisikoloji bilminin maskesine bürünmüş kitaplarda var.

Fakat yorum yaparken kaçırılan nokta şu bence, genellikle denen," Yaw pisikolog olup da napıyo, bunalıyorsan halledersin bunu kendi içinde" gibi yorumlar ancak sıradan deprasyonlarda geçerli bence.

Ağır depresyon sonucu hayatına kıyanlar oluyor yaw. Her insan da bir değil, her insan kendini anlayabilecek ve tedavi edebilecek yapıda da değil.

vs vs yani..

Arlooax The Crazy Mage
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç biri sorun değil bence seninkilerin. Hepsi çok rahat hallolur. Daha doğrusu kolay hallolmaz, bu sana kalan bir olay. Konuşkan biri değilsen fazla arkadaşın olmasını bekleyemezsin, bunun için de dünyayı suçlayamazsın, dene, sevmediğin muhabbetler aç eğer arkadaşın olsun o kadar istiyorsan. Kız arkadaş istiyorsan kendine bak. İğrenç bir şeyim ben bu nea dersen kendine bakmazsın bir süre sonra dış görünümüne de yansır nasıl yansıyor yaa deme yansıyor işte. Kavga etmemekle ezilmenin hiç bir alakası yok, senden düşük olan insanla konuşma ama ona dokunma da, günümüzde bir sürü kişi kendinden güçsüzü döverek/aşağılayarak sosyal açıdan bir noktaya gelebileceğini zannediyor aslına tam tersidir bu. Kısacası ben de her şeye bayılmıyorum, piyasa ortamlarında ne kadar aptal muhabbetler dönüyor ve bu aptal muhabbetlerin kaçına inanıyor gibi davranmanız gerekiyor bilseniz, yada en muhabbet etmekden nefret ettiğiniz adamla bütün gece kanka muhabbeti kurmak çok sıkıcı olabiliyor. Ama biliyorum ki asosyal olmak daha sıkıcı bir şey, o yüzden biraz sıkılarak amacıma ulaşmış oluyorum. Asla hayattan her şeyin yolunda olmasını bekleme. Her zaman iyi şeyler kötü şeylerle birbirini eşitleyecek ve emin ol ki, her şey fazla iyi gidiyorsa dikkatli olmanın zamanı gelmiştir.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

arlooax aynı şeyden bahsediyoruz sanırım?
türkiye'de şöyle bir problem var, sorunu kendi kendine çözemiyecek insanlar psikoloğa gitme bilinice de erişemiyor.
psikoloğa gitme bilincine erişmiş insanlar ise genelde sorunu kendi kendilerine çözebiliyorlar.[hline]"soyut gerçek olmaz, gerçek daima somuttur."
V. İ. Lenin
Sosyal ağlarda paylaş

habx diosn ki lise artik bitio bak ne guzel universite hayatini dusun , hayatinda yeni bir baslangic olarak deerlendir bunu kizlarla ic ice ol erkeklerle takil ic eglen.Bi gun 5 tane kizla dolas obur gun 5 tane erkek arkinla abaza muhabbeti cevir.Inan cok insan icinde olmak da cok ii bisi sayilmaz.Ben hayatimdan cok memnunum ama.Derslerim tamamen basasai ailemle aram cok ii diil ama bni ayakta tutan sey arkadaslarim.Hic bi zmn yanliz olmadiini bilmeni saglian tek warlik onlar.Onlar olmadan hayat olmaz.Herkes gidicek bigun sen onlarla kalicaksin.Deerini bil insan icine cik arkadaslarin olsun hangisiyle program yapicaini sasir.Bu haftasonu o kizla mi dolasim yoksa bu adamla mi die dusunmeni saglicak kadar arkadasin olsun.Bak o zmn neler oluo.Sen bile sasicaksin inan bana.[hline]I'm your dream, make you real
I'm your eyes when you must steal
I'm your pain when you can't feel

Icq UIN = 788808
a.k.a -hellraiser-dt<<===jk2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...