Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevgili yapıkredi bankası

SeaGle

Öne çıkan mesajlar

e iyide bende o makarna muhabbetini yapmıyorum ki hiç bi zaman.

adamın kalitesidir diyorum, çıkarıp veriyorum 20 lirayı mesela. Ama banakanın sineğin yağından bile kavurma yapmak istemesi garibime gidiyo açıkçası. verdiği makbuzun parasını benden alıyo, hesap işletim ücreti diye başka başka paralar alıyo, gönderdiği ekstrenin parasını benden alıyo. Herşeyini bana "satıyo" ama ben itiraz edince bön gibi bakıyolar :)

Bende işyeri işletiyorum ama hiç müşterime gönderdiğim faturanın parasını istemedim aşikar/gizli :)

garip vallahi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu durum sanırım "bize mecbursunuz heheyt" psikolojisi olarak açıklanabilir.

ama son zamanlarda müşterilerin eeeh eytere beaaaa die çıkışmaları fln vs derken zaten çogu banka çogu masrafını kıstı. ha bunu kısıp kısmamak zaten işlemlerin %85'inde şube veya g.müd insiyatifinde de. o ayrı. bi de zorunlu bankadan alınan vergilerin halka yansıtılması fln var.

abi çok çetrefilli konu be bi düşündüm de =)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

o diilde bankayı kullanırken ok. havale yaptırırken ok. size para yollandığında gidip alırken eyvallah, kredi kartı fln tamam. ama adamlar bi hesap ücreti alsın küfürler gırla. ne güzel iş.

ahanda işte semer vurulacaklara vursalar sadece semeri sorun kalmayacak..

benim ücretimi dworgian ödesin.. kullanırken iyi, benim ücreti öderken mi kötü.. öder vallahi koçum benim!

adamlar senin bankaya koyduğun para ile zaten kazanıyorlar babalar gibi..

zamanında yapı kredideydi hesaplarımız.. bi iki anlaşmazlık yaşadık. tüm ailedeki herkesin hesabını işbankasına geçirmeye karar verdik.

gittiğimizde "aman abim. pohunu yiyim" kıvamında çıkıverdiler karşımıza ama geçirdik yani tamamını. bi daha da açmam dedim, açmam da hani..
Sosyal ağlarda paylaş

yav arkadaş, gidip mal gibi kullanmayın o zaman garantiyi bilmemneyi. o kadar bilinçsiz bi milletiz ki, sokaktan 1000 adam çevirsem 999'u KART ÜCRETİ SOYGUN KARDEŞİM BU NE REZALET der, ama bu bin kişiden bankasını değiştiren veya bu işin peşini bırakmayan en fazla 5 kişi çıkar.

değiştirin bankanızı, çok mu zor? yok değiştirmiyorsanız da bik bik şikayet etmeyin, hak e-di-yor-su-nuz. serbest piyasa. adamlar benim keyfim banka hesabına bile para kesmek istiyor der, ister kullanır, ister kullanmazsın, kullanırsan da şikayet etme hiç.

şu koyunluktan kurtulun madem, şikayet etmekten farklı bir şeyler de yapın yahu.

olay şudur yani, ya yapın, ya da şikayet etmeyi bırakın, hak ediyorsunuz:
dasaa said:

zamanında yapı kredideydi hesaplarımız.. bi iki anlaşmazlık yaşadık. tüm ailedeki herkesin hesabını işbankasına geçirmeye karar verdik.

gittiğimizde "aman abim. pohunu yiyim" kıvamında çıkıverdiler karşımıza ama geçirdik yani tamamını. bi daha da açmam dedim, açmam da hani..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ahanda işte semer vurulacaklara vursalar sadece semeri sorun kalmayacak..

benim ücretimi dworgian ödesin.. kullanırken iyi, benim ücreti öderken mi kötü.. öder vallahi koçum benim!

adamlar senin bankaya koyduğun para ile zaten kazanıyorlar babalar gibi..

=)
Sosyal ağlarda paylaş

hesap isletim ucreti cok mantiksiz deil
ama hsbc bankasinin kendi kredisini atmden odemeniz icin sizden 3 lira para almasi utopik

ulan icer girmiyorum senin adamina zaman kaybi yaptirmiyorum
angut gibi yannis yatirmiyorum
mis gibi kendi isimi goruyorum
hemde para yatiriyorum

3 ytl aliyolar
iceri gitsem vezneye yatirsam bedave
Sosyal ağlarda paylaş

öğrenci kimliğiyle para iadesi isteyebiliosunuz hersene yenıleme sartıyla sıze gerı ıade edılır hsp işletim ucretleri.
ayrıca kredi kartı parası olarak kestikleri parayıda müşteri hizmetlerini arayıp kartı ıptal edıyorum yada verin bilae benim paramı dediğizde , geri iade etmeyecek kadar delikanlı banka yok aklınızda olsun
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

ama hsbc bankasinin kendi kredisini atmden odemeniz icin sizden 3 lira para almasi utopik

hemde para yatiriyorum

3 ytl aliyolar

sen içeri gidince adamlara giren-çıkan bir şey olmuyor ki, sana daha iyi bir hizmet sunup sana zaman kazandırdıklarını lüks hizmet olarak görüp para alıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hesap ücreti değil de benim yapı krediye saydırma sebebim başka.

Ankara'da bu kadar çok şube yeri değiştiren bir banka yoktur herhalde. 1 sene içinde sadece benim dikkat ettiğim 4 şubesinin yeri değişti. Bir de gidip en dangalak yerlere geçiriyorlar şubeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten az calıstırıolar bence onuda dert etme :)
ama haklısın yani atm den yapılan ıslemden tekrar para almaları cok absürd olmus.
şikayet etseydın.
ha bide garanti bankasından k.k masrafı ıadesı ısteyınce gayette iade etti ama demekki sizin limitler dusuk fakirlere ayrı muamele yapıolar :P
Sosyal ağlarda paylaş

daha az veznedar çalıştırmasını gerektircek kadar kişinin atm kullancağına inansalar atm'leri ikiye katlayıp veznedarları çoktan azaltırlardı zaten. parayı atm'de değil de veznede alcak olsalar milletin atm kullanmayı deneyerek öğrenme girişimleriyle uğraşmak zorunda olcaklarını çok iyi biliyorlar sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

eski said:

zaten az calıstırıolar bence onuda dert etme :)
ama haklısın yani atm den yapılan ıslemden tekrar para almaları cok absürd olmus.
şikayet etseydın.
ha bide garanti bankasından k.k masrafı ıadesı ısteyınce gayette iade etti ama demekki sizin limitler dusuk fakirlere ayrı muamele yapıolar :P

abi atmden yapilan islem deil
ATMden adamlarin kendi bankasindan alinan krediyi oduyorum
yane odememe sansim yapmamamin mumkun oldugu bi islem deil
yoksa bende gidip parami finansbanka yatiriyorum
eft havala her bisi beles
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

o diilde bankayı kullanırken ok. havale yaptırırken ok. size para yollandığında gidip alırken eyvallah, kredi kartı fln tamam. ama adamlar bi hesap ücreti alsın küfürler gırla. ne güzel iş.

aga 35 lira ne işlem masrafı
bankamatikten fiş bile almıyorum
arşivleme masrafı falan dedi kadın, ulan neyimi arşivliyosun, yaz küçük bi kağıda "ayda 20 lira hesap hareketi ya var ya yok" diye tamam işte
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

hemde para yatiriyorum

3 ytl aliyolar

bu harbi çok saçmaymış
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Dworgian said:

aga 35 lira ne işlem masrafı
bankamatikten fiş bile almıyorum
arşivleme masrafı falan dedi kadın, ulan neyimi arşivliyosun, yaz küçük bi kağıda "ayda 20 lira hesap hareketi ya var ya yok" diye tamam işte

adkjhaskhas bu yorum da süper olmuş lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...