Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

science victory aldigim elde haritanin en guneyinde tundranin ortasinda basladim

starvation geldi cogu tile tundra oldugu icin ama border growth'la halloldu farm falan koydum her yere

sonra gittim ormanin icine ikinci sehri diktim lumber mill falan production gelsin diye

sonra liman sehri gerekiyodu, baktim kudusle komsu olmusum, gittim annexledim

amerika savas acti sonra kudusu aldigim icin

15-20 turn savastik sonra peace treaty gonderdiler

sonra fransayla komsu olduk border growth yuzunden

amerikayla fransa'ya daldik, butun sehirlerini annexledim, luxury resourcelar costu bi de 5 tane wonder dikmislerdi onlari da aldim

bu arada paso wonder diktim, askeri uniteleri parayla satin aldim ve upgradeladim hep

sonra gittim amerikayi da bitirdim, her yer orman oldu

paso universite diktim, science policy abandim hizli nuke yapabilmek icin

isvec'e savas actim nukeladim heryeri, raze ettim sehirleri

baktim karsi kitada roma hakimiyet kurmus, her yeri ele gecirmis

sonra apollo program abandim

2030'da 4 tane death robotum vardi ve space program bitimine 1 turn kalmisti ve bitti

uranyum bonusum vardi rusyadan zaten

ben cultural kasmak istemistim ama harita izin vermedi asd
Sosyal ağlarda paylaş

zaten cultural icin uygun bi starta sahip degilmissin ırk ve baslangıc olarak. victory olarak domination da alabilir missin geriye kalan sadece tek bi devlet vardıysa baskentini alarak. ki bence dusuk zorluk seviyesinde (prince ve assagısı) en kolay victory domination.

bu kadar savasırken kesinlikle honor almalıydın bence(aldıysan cok iyi) ilk aldıgın policy de buyuk ihtimal cultural dusunuyorum dedigin icin traditiondı. tradition ile baslaman sorun degil ama tradition ile baslarsan annex ledigin sehir miktarını dusuk tutman lazım. zaten bu kadar sehiri annexledikten sonra research policy tree i bitirmis olman bile supriz olabilirdi bence. rusyanın dinle cok alakası yok ama wonder yapıoduysan stonehedge yine dusuk zorluklarla(emperor dan dusuk) rushlamak onemli dinde de science la ve culturela ilgili seyler var. emperor yukarsında zaten ilk 50 turn icinde olurda 1den fazla wonder yaparsan dow u yiyosun cogunlukla =)

eger belli bi tip victory yapmak istiyosan acılısındaki map cok kotuyse restart at cok darlama kendini bi de sehrinin ilk baslangıc noktasını degistirmenin acayip avantaj saglıyabilecegi durumlar oluyo onları bi kovala maddjinn diye abninin youtube videolarından beyond the monumentın ilk videosuna bakabilirsin bence
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

zaten cultural icin uygun bi starta sahip degilmissin ırk ve baslangıc olarak. victory olarak domination da alabilir missin geriye kalan sadece tek bi devlet vardıysa baskentini alarak. ki bence dusuk zorluk seviyesinde (prince ve assagısı) en kolay victory domination.

bu kadar savasırken kesinlikle honor almalıydın bence(aldıysan cok iyi) ilk aldıgın policy de buyuk ihtimal cultural dusunuyorum dedigin icin traditiondı. tradition ile baslaman sorun degil ama tradition ile baslarsan annex ledigin sehir miktarını dusuk tutman lazım. zaten bu kadar sehiri annexledikten sonra research policy tree i bitirmis olman bile supriz olabilirdi bence. rusyanın dinle cok alakası yok ama wonder yapıoduysan stonehedge yine dusuk zorluklarla(emperor dan dusuk) rushlamak onemli dinde de science la ve culturela ilgili seyler var. emperor yukarsında zaten ilk 50 turn icinde olurda 1den fazla wonder yaparsan dow u yiyosun cogunlukla =)

eger belli bi tip victory yapmak istiyosan acılısındaki map cok kotuyse restart at cok darlama kendini bi de sehrinin ilk baslangıc noktasını degistirmenin acayip avantaj saglıyabilecegi durumlar oluyo onları bi kovala maddjinn diye abninin youtube videolarından beyond the monumentın ilk videosuna bakabilirsin bence

tradition full, rationalism full, liberty full gittim

anca kendi kitami ele gecirdim 2010'a kadar, diger kitada romayla bi tane daha kalmisti

roma yemis hepsini

hatta uzay mekigini kim daha once bitircek diye yaris bile vardi aramizda
Sosyal ağlarda paylaş

sag alta dogru 2 kare de river yanı hill var ben olsam oraya kurulurdum heralde baslangıc production avantajını alabilmek icin. bu kotu tilelarda ilk hanging garden ı bee line lardım. o sırada da 2. expansionı salzburg un oldugu yere atardım ordan savas acıp jersualemi alırdım 3 sehri base kullanıp viennaya savas acmayıp sadece orayı savunucak 3 archer tutardım daha sonra happiness ın duzelince ordan viennayı alıp bırakırdım savasmayı bu sırada da singapure un falan kankalıgı icin yarısırdım

bu adımdan sonrası cok tahmin isi diger rakiplerim napıyo ne ediyo cok baglı.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha ilk settlerlari cikarmadan avusturya salzburg'u kurmustu oraya

diger yanda kudus vardi, her yanim kapaliydi yani

son care st petersburg'u amerikanin dibine dikmek zorunda kaldim

agzima siciyolardi zaten kudusu aldiktan sonra, zor kurtardim yani bende ordu 2 tane trebuchet, bi tane archer bi de swordsman vardi, amerika 8 uniteyle petersburg'a girmisti

sehir devletleri hep amerika'nin kankasiydi paso daliyolardi bana o yuzden kilictan gecirmek zorunda kaldim hepsini asdf

zaten iskender disinda hic bi devletle duzgun city state friendship kasamiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

sag tarafta bi hill ustu var fish ve cow un ortasında orası da fena degilmis. ordan jersualeme girip ordan salzburgu alıp viyana salınabilirmis

bi de hanging garden icin bee line lıycagın icin catapultlarla hızlı hızlı girerdin arkadasların sehirlere.

yani aslında demeye calıstıgım sehirlerin yerlerin biraz degistirerek bu kadar acık alanda savasmak zorunda kalmayıp az askerle savasıp geri kalan her seyi daha cok science ve culture uretmeye yoneltebilirsin.

st petersburg 2. sehir atmak icin acayip riskli bi yerde yani. bence tutabilmis olman bile iyi
Sosyal ağlarda paylaş

bi de denizasiri cikarma yapmak cok problemli

gittim actim mapin dogusunu, alayi liman sehri ve yarisi romanin yarisi diger civin

ibneler borderlari da acmiyo, diger civ'i es gecip roma'ya giricektim ama obur civ benim sinirima girersen savas acarim dedigi icin tirstim

ha bi de research agreement alamiyorum kimseden

agresif oynayinca direk denounce yiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

randomdan cengiz geldi savasıyım dedim cok yordular. bi ara 4 devlete vs savunma yapıyodum puskurttum peace treaty den sehirleri havadan kaptım falan peace treaty bitince hemen tekrar savas. ben de sıkıldım alt f4 u bastım ama keshik ler cok iyi ya. additional range ve additional attack ı alınca cıldırıyo resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

ahaha cok guzel oyunmus bu ya

random skirmish mapi icin bu kadar strateji konusuyoruz

Şu oyunda en çok keyif aldığım şeylerden biri co-op multi atarken oturup strateji konuşmak, sonra değişen konjonktüre göre stratejileri değiştirmek. Özellikle stack of doomun gitmesiyle lojistik de çok önemli bi faktör oldu, hani otur allylarınla saatlerce şurdan girerim burdan çıkarım şu techi rushlar wonder yaparım muhabbetini yap.

Bu arada ilaçlı oynamıyorsan multi seanslarına da bekleriz. Uzun süredir oynamıyorduk toplu, bu haftasonu atarız heralde bi tane daha.
Sosyal ağlarda paylaş

oh keyiflendim. mısır aldım marble yanında basladım oyun basından sonuna sadec wonder bastım sıra dagların arsında kaldıgım icin sadece 2 askerle tum savası cıkardım =) 1920(350 li turnlerde) de cultural victory ile bitirmek yerine diplomatic gideyim bari dedim. cok guzeldi uzun suredir savasmadan kazanmak icin fırsat kolluyodum oldu sonunda =) oyun sonu turn basına 1k dan fazla culture cıkarıyodum. wonder kacırmamıs olabilirim diger sehrim dag yanı oldugu icin tum dag wonderlarını da ona yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...