Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Class'lar ve Geliştirme Önerileri

CrAyZz

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar sağolsun Pluton elinden geldiği kadar her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Bunun yanında böyle bir başlık altında herkes kastığı karakteri ve geliştiriken sırasıyla neler yaptığını burada paylaşırsa yeni başlayanlar için yardımcı olacağı kanaatindeyim.

Misal olarak ben mage char kasıcam ama görüyorumki illaki o balta ile başlamak lazım oyuna. Domuz öldürüp item çıkartıp onları satıp, işleyip vendorlarla trade yapmak gerekiyor. Yani gördüğüm kadarıyla direk olarak mage kasmaya başlanmıyor.

Birde başlangıç şehri seçimi var. Genel olarak tüm başlayanlar için hangi şehir önerilir ? Hangi vendorlar nerdedir, her classın vendoru her şehirde bulunur mu vs.

Kısacası oyun içi tüm edinilen tecrübelerin kıyıdan köşedende olsa bir başlık altında toplanma iyi olur fikrindeyim.

İlk sorumuda sormuş olayım: Regler nerden ve nasıl teymin edilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

ben magery'i şöyle yaptım; Mage skilleri için Acolyte backgroundu seçiyorsun. bu background sana thievery skilleri de veriyor. thievery ile şehri soyup soğana çevirdim. daha sonra çaldığım mallarla reagent aldım. ayrıca yine çaldığım silah, kalkan, zırh vs. kuşandım sonra gittim domuz kesmeye :) şu anda kesebiliyorum. Ha ayrıca Acolyte taming'de veriyor. domuzlardan birini tamele, hem büyüyle hem baltayla hem domuzunla kır kafasını.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide !! Budur işte.. Ben thief skillerine dokunmayı bile düşünmüyordum :)

Birde Pluton bu başlığın zaten sadece deneyimlerin tecrübelerin paylaşılması için açtım. Küçük tiyolar ve gözden kaçan detayların bunları yakalayan başkaları tarafından paylaşılması için. Yani bir tutorial olması amacında değilim. Bak mesela Xenocide bana çok yardımcı oldu şu anda. Yoksa etrafta deli baltayla domuz peşinde koşuşturacaktım hala :)
Sosyal ağlarda paylaş

MO forumlarında bi yöntem yazmışlar buraya da yaziyim:
Oyun başlangıcında extractor class (acolytenin üstündeki) ile açıp medulide başlıyosunuz. Ordan direk taşlardan saburra madenini topluyosun. Baya bi taş yaptıktan sonra bir acolyte den water satın alıyosunuz. (medulide bulamadım acolyte o yüzden vaddaya gidiyosun tabi vaddaya tam girmeden önce yol üstünde bir tane domuz kesin derisini filan alın. bundan gelen para ile water alabiliyosun.) Vaddanın arka taraflarında grinder var bi tane (değirmen) onun önüne geçip extract skillinizi kullanıyosunuz saburraları ve waterı kullanarak saburra powder denilen bişiy elde ediyosunuz işlem sonunda. 1000 tanesi 2k para ediyo.

Bu yöntemle ancak skillerinizi tam kasınca oluyor ama. Yeni başlangıçta çok kayıp veriyo extract işlemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Weapon craft kasmak çok kolay ama destekçi bulmalisiniz kendinize oncelikle(hem parasal hem extracter seklinde)
Karakteri ilk açtiginizda gidip odun topluyorsunuz. 2000 odun falan olunca(bu odunun bilgisine sahip olmalisiniz skill olarak(bkz material lore-dendrology-cikarttiginiz odun turu)o odunlarla silah yapmaya baslayabiliyorsunuz. Bunun için sehirde bulunan weaponcrafting masalarina gitmelisiniz. Masaya tab ile hedef alip interact tusunu kullandiginizda, karsiniza cikan tabloda 3 bos kare olacak. Ustte ki 2 kare silahin handle kismi için. Alttaki ise silahin kendisi. Baslangiçta tamamen odun olacak silahlariniz. Skill çok kolay geliyor zaten. Bundan sonra material degistirmek isterseniz silahlarinizi bone veya maden tarzi seylerlede yapabilirsiniz. Ama bunlarin hepsi yeni skiller ogrenmek demek(Sadece bone tissue ile yapabilmek için 4 skill ogrenmeniz gerek sanirim). Silah çesitliligini arttirmakta kitapla olacak. Eger genis bir silah yelpazesine sahip olmak istiyorsaniz, karakteriniz sadece weaponsmith olacak, hiç kiliçta kullanirim, atada binerim diye hayal kurmayin çunku primary skill cap çabucak doluyor. Hatta ben miningi bile silmek zorunda kaldim:)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi en dandik bonedan yaptigim 5-6 damage falan veriyor. Pig Ironda o kadar farkli degil. Tabi hiç combat skillim yok orasi ayri:)
Pazartesi wipe gelirse bana 8-9 kitap saglayabilirseniz aksama hepinizi donatirim guzel kemik silahlarla. Dun skill 70ti, narsora verdim 3 tane. Bugun lazimsa ondan alin, çok lazim olursa bellow girsin benim karaktere yapsin 3-5 tane daha.

Mortis kitaplar konusunda sana guveniyorum bak:D
Sosyal ağlarda paylaş

Bodrack said:

Abi en dandik bonedan yaptigim 5-6 damage falan veriyor. Pig Ironda o kadar farkli degil. Tabi hiç combat skillim yok orasi ayri:)
Pazartesi wipe gelirse bana 8-9 kitap saglayabilirseniz aksama hepinizi donatirim guzel kemik silahlarla. Dun skill 70ti, narsora verdim 3 tane. Bugun lazimsa ondan alin, çok lazim olursa bellow girsin benim karaktere yapsin 3-5 tane daha.

Mortis kitaplar konusunda sana guveniyorum bak:D

tamma abi wipe gelince direk zaten

ben koşuorum atlara tame kasiorum , atı alıp bütün kitapları aliorum ama onun için biraz para kasmam gerek wisentleri birbirlerine düşürüp onları lootlamam lazım. kitaplarımızı alioruzz bi kişi daha lazım tabi tek başıam yetemm zaten kesin soyarlar thiefler beni o kadar kitap para ile .

hemen yardırıoruz craftinge, ve house olayına abi

bence direk housinge abanabilirz de çook güzelo lur hemen sausage lake inorda güzel bi yer kaparız . böle bi kordinasyon varken bizde 6-7 kişi direk yapılır ev. acınmaz yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...