Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyundaki bayrakların anlamları

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Masumları (yada mavileri) gösteren bayraktır. Bu kişilere her türlü saldırı girişimi suçlu olmanız demektir.
Bu bayrağı gördüğünüz kişi size karşı bir suç işlemiştir ve sadece siz suçlu olarak görürsünüz. Gz içindeyseniz "guards" yazarak korumaların öldürmesini sağlayabilirsiniz. GZ dışında ise saldırıp öldürebilirsiniz.
Tüm herkese suçlu olan kişilerdir. Yukardaki bayraktan tek farkı sadece size değil tüm mo dünyası üzerindeki herkese suçludurlar.
Bu bayrağı gördüğünüz kişi sizden veya başkasından birşeyler çalmış kişidir. Gizli suçlulardır bu kişilere gz dahil saldırabilirsiniz. Eğer birisi gz içinde size vurursa herkese suçlu görünür ve "guards" yazarak öldürtebilirsiniz
Bu bayrağı taşıyan kişi katildir, tehlikelidir. UO dilinde PK dediğimiz kişiler bu bayrağı taşırlar. Belli sayıda mavi bayraklıyı öldürdüğünde katil olurlar.
Oyuncu evleri, guildler v.s gibi işlerde kullanılan başka bir bayraktır.
Aynı guildde yer aldığınız kişilerde görünen bayraktır. Yani dosttur =)
Düşman guildde ki kişilerin üstünde gördüğünüz bayraktır. Bu kişilerde atış serbesttir mekan ve zaman tanımaksınız savaşabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Hidden crim olduğunda, biri sana vurduğunda globally allowed oluyorsun(yani crim) o zaman guardlanabilirsin ancak, ben thief oynarken şehirde köşe kapmaca oynuyodum adamlarla vurmaya çalışıyolardı :D

-ayrıca hidden crimken diğer playerlar seni targetladığında mavi olarak görür, anca biri vurduğunda genel crim olursun ve herkese crim görünürsün.
thief olduğundan şüphelendiğiniz bi adamı "dürtün" bu sayede siz de crim olmazsınız, karşı taraf hidden crimse genel crim olur.
"dürtmek" için mouse un 2 tuşa aynı anda basın.
Sosyal ağlarda paylaş

@mortis,
Dürtme olayı dingilin teki kapının önünü kapatı ise dürterek ileri gönderme olayı. Uygulamaya gelince, combat modda iken mouse'un sağ tuşuna basılı tutarak sol tuşa basmaktan ibaret. Ayrıca çok güzel newbie avı oluyor, adamlar lan lan lan bana daldı diye gaza gelip patlatıyorlar, sonra gelsin guardlar gitsin sopalar.
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:

@mortis,
Dürtme olayı dingilin teki kapının önünü kapatı ise dürterek ileri gönderme olayı. Uygulamaya gelince, combat modda iken mouse'un sağ tuşuna basılı tutarak sol tuşa basmaktan ibaret. Ayrıca çok güzel newbie avı oluyor, adamlar lan lan lan bana daldı diye gaza gelip patlatıyorlar, sonra gelsin guardlar gitsin sopalar.

haha

sen dün nereye kayboldun ya en son guard kafana vuruodu hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...