Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karakter yaratmak

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Merhaba, oyuna yeni başlayacaklar yada bilmeyenler için karakter yaratmakla ilgili detaylı bilgiler vereyim istedim. Çoğu mortalwiki'den çevrilerek alınmıştır.

Karakter yaratma ekranına girdiğimizde bizi 4 ırk bekliyor olacak bunlar; Human, Oghmir, Alvarin, Halfbreed

Bu ırkların birde kendi aralarında soyları var. Irklara göre soylar;
Not: Bu soyların ve ırkların bi hikayesi olacak elbet ama daha yazılmamış. Yazıldıgında çevirip buraya ekleme yapacağım.

Human: Khurite,Tindremine,Kallard,Sarducaan,Sidoian
Oghmir: Blain
Alvarin: Sheevra, Veela
Halfbreed: Thursar

Bu ırk ve soyların tek farkı var şuan anladıgım kadarıyla sadece başlangıç statlarınıza etki ediyor. Irkınızı seçtikten sonraki ekranda soy seçiminiz için 2+2=4 alan bulunuyor. Yani annenizin annesi ve annenizin babası, babanızın annesi ve babanızın babasının hangi soydan geldiğini seçiyorsunuz.

Dikkat edilmesi gereken olay şudur ki; Oghmir'de tek soy vardır onların tüm ırkı tek soydan geldiği için oghmir ırkında soy seçimi yapmıyorsunuz. Halfbreed ırkında ise yarı insan oldugunuz için sadece sağ tarafdaki soyunuzu seçiyorsunuz, sol tarafdaki tek soy olan Thursar olarak geliyor zaten.

Bu ırk ve soy kombinasyonlarının tablosu aşağıdaki resimde vardır;

Irk ve soy kombinasyonlarının stat tablosu

http://i46.tinypic.com/mcru40.png

Örnek birkaç kombinasyon örneği;

http://i50.tinypic.com/dgqbzl.png

Daha sonra önemli konulardan bir başkası karakterinizin yaşıdır. Yaş yapacağınız işe göre yükseltmelisiniz yada düşürmelisiniz. Minimum yaşınız 18 maximum yaşınız 80 olabilir. Yaşlandıkça boyunuz kısalır yada çok genç seçtiyseniz boyunuz kısadir. Yada yaşlandıkça kırışık bir suratınız olur v.s gibi olaylar var eğlenceli oluyor =) Yaşınızın durumuna göre bi grafikte aşağıda verdim;

Yaş kombinasyonu

http://mortalwiki.org/w/images/3/37/Age_chart.png

Burdan sonra ki aşama dış görüntünüz, burada bişey söylemeye gerek yok kafanıza göre seçin artık=)

Dış görüntümüzü seçtiysek kendimize bir background seçiyoruz. Background denilen olay geçmişiniz. UO 'da başlangıç skilleri seçiyorduk ya bundada geçmişimizi seçiyoruz bize başlangıç skill'i veriyor olay bu işte =) Hangi backgroundların hangi skilleri verdiğini öğrenmek için http://www.mortalwiki.org/wiki/Character_Backgrounds bu adrese göz atabilirsiniz.

Geri kalanı hangi şehirde başlayacağınızı seçiyorsunuz ve mortal onlineın vahşi dünyasına adım atmış oluyorsunuz.

Burada baslangicta size yardimci olacak videolar bulabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

1-2 ayrıntıda ben ekliyim karakter yaratırken yardımcı olur:
1. her 10 attribute point +1 bonus skill point olarak işleniyor eğer o skill için gereken attribute ise.
2. bazı skill ler için 2 tane attribute var bunlardan sadece 1 tanesi işlenir bonus olarak örneğin cons ve str 100 ise lumberjack için sadece +10 bonus sp alırsınız.
3. sadece 10un katları bonus verir o yüzden 113 int 97 str yerine 100str 110int daha karlı olur.
4. craft için en önemli attribute int, bazı kitapları veya workbenchleri kullanabilmek için 100 int gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

çeşitli denemelerim sonucu str cons ve dex için (ki bi warrior için gerekli statlar) en iyi kombinasyonu yaşı 26 ya getirdiğinizde yakalıyorsunuz.

bu 3 statı maxlamak için gerekli ırk kombinasyonunu ise tam hatırlamıyorum eve gidince bakarım...yannış hatırlamıyosam en son yaptıım charda str:110 dex:96 cons:116 gibi bişi olmuştu.. nese bakınca yazarım buraya..

opsss pluto kardeşim vermiş zate ilgili bilgileri:)
Sosyal ağlarda paylaş

Karakter tipleri pek hoşuma gitmio benim

çoğu tipsiz şöle smooth karakter modelleri yok

saç modelleri falan çok kötü ayrıa karakteri yaratıkren böle sağa sola kaydırınca saç sabit kalio önce sonradan gelio falan komik

biraz daha modelleri düzeltmeleri lazım characterleri yaratırken ki , blainn ırkı falna çok kötü gözüküo , o temsili resimde çok karizma gözüküo böle beyaz her yeri tüy falna ama

ama karakteri yaratınca leş oluo hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...