Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şöyle harbiden etkilenceğim bi bilimkurgu-action tarzı film aranıyor

Archie_81

Öne çıkan mesajlar

Ha bir de Dark City vardır.
Biraz spoiler olacak ama:

Adından emin değilim, hani uzaylılar milletin hafızasıyla oynuyordu da adamın biri bundan etkilenmeyip "noluyo lan burda?!" diyordu ve uzaylıların tekerine çomak sokmaya karar veriyordu.[signature][hline]Turuncu. Çünkü o, Çokonat'ımın rengi.

[Bu mesaj Eraq tarafından 24 Temmuz 2004 02:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 24 Temmuz 2004 02:16 tarihinde demiş ki:
Ha bir de Dark City vardır.
Biraz spoiler olacak ama:

Adından emin değilim, hani uzaylılar milletin hafızasıyla oynuyordu da adamın biri bundan etkilenmeyip "noluyo lan burda?!" diyordu ve uzaylıların tekerine çomak sokmaya karar veriyordu.

tamda bu filmi diyecektim süper bir filmmiş...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 24 Temmuz 2004 02:09 tarihinde demiş ki:
said:
theKingpin, 24 Temmuz 2004 00:58 tarihinde demiş ki:
aksiyon sahnesi olarak matrix i geçebilen bir film söle bana matrix ten önce..şimdi çıkan bütün filmler matrix'in sahip olduğu teknolojiye göre uyarlanıyor yok bullet time miş falan filan.

aksiyon dan ziyade close combat diyorum kungfu tribi.. t serilerini geç o yüzden onun dışında bruce lee ye bişey diyemem efektsiz çekilen filmler onlar gerek tarih gerekse bruce lee nin yüceliğinden ... ama matrix te kullanılan bullet time olayı çok farklı bişey anlatabiliyormuym.

İyide güzel kardeşim gerçekten izledinmi filmi? Dolby digitalle falan..? Matrix'in son filmine bile gitmedim o kadar saçmaladılarki(aptal bi staffı sallayarak 100 kişi alma,süperman gibi uçma vs vs..).. Ama... Equbilirumdaki combatlere hasta oldum özellikle clericlerin tekniklerine (heryere ateş etme falan).. Sonra katana sahnesini azım açık izledim.. Vallahi ezik film diyenler 2 kez düşünsün.. Hem film duygusal açıdanda matrixten kat kat üstün..[signature][hline]Touch of death is never gentle...
Sosyal ağlarda paylaş

Slat izledim güzel kardeşim ama şunu savunim ben sana matrix süper bişeydi sonradan saçmaladılar ona bişey demiyorum ama ilk filmde aldığım tadı başka hiç bi şeyde almamıştım...[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
Müslüm Gürses: Yumurtaya can veren Allah'ım yeşil biberi nasıl yarattın ?
Sosyal ağlarda paylaş

close encounters of the third kind, 77 yapımı, spielberg'ün ilk uzun metraj filmi.

bunu da izlemiş olabilirsin, bir araştırma yapıver bunun da hakkında.

ayrıca, invasion bla bla ve close bla bla filmlerinde fazla action yoktur. direk yaratıklar, uzaylılar, bilimkurgusal işlerdir bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

brazil diye bir film var. twelve monkeys'in yönetmeni, terry gilliams imzalı, 85 yapımı.

george orwell'in 1984'ünden esinlenmiş, oyuncu kadrosunda robert de niro'yu barındıran bir film.

bunun hakkında da araştırma yapıver.

[filmleri çekip, beğenmeyip bana küfretme diye değiniyorum bu araştırma konusuna. güzel filmlerdir ama beğenmeye debilirsin.]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 24 Temmuz 2004 06:38 tarihinde demiş ki:
...77 yapımı, spielberg'ün ilk uzun metraj filmi....

Ehem Duel değilmiydi benmi yanılıyorum?[signature][hline]"Story of SadButcher"
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 24 Temmuz 2004 06:38 tarihinde demiş ki:
close encounters of the third kind, 77 yapımı, spielberg'ün ilk uzun metraj filmi.

bunu da izlemiş olabilirsin, bir araştırma yapıver bunun da hakkında.

ayrıca, invasion bla bla ve close bla bla filmlerinde fazla action yoktur. direk yaratıklar, uzaylılar, bilimkurgusal işlerdir bunlar.

Tamam 13th Floor çok güzel filmdi ama Close encounters ... hiçte güzel bi film değildi vallahi..[signature][hline]Touch of death is never gentle...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 24 Temmuz 2004 05:50 tarihinde demiş ki:
sam'in arnold un oynamadığı bir film sölemesine şaşmadım tabi.. evet izlemiştir ;)

yok esasen arnold'ın o filme pek uymadığını düşünüyorum, kafamda arnılt filmi tavsiye edeyim düşüncesiyle önermedim. gerçekten hoşuma giden bir kurgusu vardır, bir de daha küçükken izlediğimde hiçbişi anlamamıştım nerdeyse. sonradan birkaç kere izleyince anlatılmak isteneni kaptım ama filmi buna rağmen izleyiciye kendi seçme şansını veriyor esas olayın ne olduğu konusunda. esasen bir kısa hikayeden uyarlanmış ve ne kadar başarılı olmuş onu bilemiyorum ama hollywood'un nadiren büyük bütçe için güzel konu seçtiği filmlerden birisi olarak görüyorum..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni liste:
1) Contact (Mesaj)
2) Dark City
3) K-Pax
4) Sphere (Küre) (Üstteki üç filmin yarısı kadar bile iyi değil bence)
5) Bilim kurgu sayarsanız Back To The Future (Geleceğe Dönüş) serisi.
6) Lost In Space (İlginç bir filmdi. Çok derin bir konusu yok ama.)
7) Çıkarılan sonuç: Pek bilim kurgu filmi bilmiyormuşum.[signature][hline]Turuncu. Çünkü o, Çokonat'ımın rengi.
Sosyal ağlarda paylaş

The.Chronicles.of.Riddick.2004.TC.XviD-YYddr.CD1

biraz önce 1. cd sini izledim baya hoşua gitti.van disel baya karizma olmuş:)
görüntü temiz ama sinema çekim:( ses ac3[signature][hline]1000 küsür cd den ve anime dvdlerinden oluşan listemi görmek için mail atın:)
[email protected]
www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com
www.daredevil.efsanesi.com
türkçe anime altyazıları için
http://animetr.port5.com/altyazilar.html
uğrayın sizide türkçe altyazı yazmaya davet ediyoruz..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...