Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

""dvd festivali""ymiş !!!

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

burada da görebileceğiniz gibi , güyya dvd festivali diye birşey gazetelerde boyboy reklam vermekte .. ilk okuduğumda sevinmiştim , özellikle 6m gibi bi fiyata ROCK konseri dvd'si alabileceğimi sanaraktan ... fakat şu var , bu ülkede hala müzik tarzlarinda neyin ne olduğunu bilmeyen adam kayniyor ...
işte size rock müzük bölümünde verilen sanatçılar ..
THE BEATLES
TOM JONES
LED ZEPPELIN
ELVIS PRESLEY
JOHN LENNON
ROLLING STONES
QUEEN
MADONNA
BEACH BOYS
KISS
ne tür bi mantik MADONNA'yı rock diye nitelendirir ... ROCK'N'ROLL ile rock ın farkini bilmeyen adamlardan ( elvis , bech boys , beatles ---> ROCK ?!?!? ) başka bişey beklemek de hata olurdu ya hoş ...
arada bir queen bi rolling stones bi led zeppelin bi de kiss olmasa zaten bu genreye rock diyenin kafasini ben ....
nerde 80lerin o şatafatli süper konser kayıtlari ???
bi europe ,bi bon jovi nin gençliği , bi aeropsmith , bi def leppard , ne biliim bi sex pistols bi pink floyd ...
ayıp ayıp bu adamların reklamını gördükçe tepem atiyo[signature][hline]inochi kakeru sugata , sukito yuu utsukushisa ni kotoba wo ounda

[Bu mesaj hired_gun tarafından 22 Temmuz 2004 13:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

elvis'e rock değil demek komik biraz bence. hatta çok abes kaçmış be. madonna ve beatles dahil ordakilerinin hepsinin rock çalışmaları var. dvd karma olduğuna göre içlerinde rock şarkıları olması olasıdır.

ayrıca o zamanın rock'ı ile şimdinin ki farklı. şimdi senin direk pop diyeceğin o zamanın rock'ıydı. ve şimdi de rock olarak nitelendiriliyor bir çok yerde.

edit: ha dvd kötüyse bir şey diyemem. ya da daha iyileri varken bunların konmasına da lafım yok. sonuçta rock'ın da hafifi var, bunların da dinleyeni var. böyle damardan, hasından rock olsa daha iyi olurdu tabi benim için de, ama neyse işte.. blah blah.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 22 Temmuz 2004 14:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Wendigo, 22 Temmuz 2004 21:23 tarihinde demiş ki:
rock denince aklınıza kronolojik periodda ilk olarak gelmesi gereken isimlerden biri elvis ve beatles...

heavy metal ya da death rock türevi sayılır ama unutmayın rock'n'roll, rock müziğin temeli ve özüdür...

ya yapmayin etmeyin , size demokratik türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanlarını sorsalar siz abdülmecit abdülhamitten mi başlayacaksiniz adamlar meşrutiyet doneminde padişahti diye (meşrutiyet dönemi yari demokratik sayilir) ...

rock'N'roll doneminden sonra rock donemi geldi diye niye rock'N'roll culardan başlayalım ki ??? rock'N'roll culari sayarken kaç charliston cu kaç blues'cu JAZZ'cı sayilio.. ee onlarda onlardan once geldi diye.... rock'ın yıllari 70-80 lerdir ..(DERİM BEN)[signature][hline]inochi kakeru sugata , sukito yuu utsukushisa ni kotoba wo ounda
Sosyal ağlarda paylaş

said:
weroqsheth, 22 Temmuz 2004 15:40 tarihinde demiş ki:
Bunların çoğunun rackımsı tarzda bir kaç şarkısı var vede çoğunlukla rock un turevleri olan muzikler.
ama hiç bir şekilde ROCK DENİLEMEZ :yapma:

hıkkkk!

kiss rock değil mi?[signature][hline]Pyr0, 28 Mayıs 2004 23:38 tarihinde demiş ki:
icindeki noktayı bul...o nokta herseyın cozumunu saglayacak olan seyin oldugu nokta...o nokta iç huzurun....

blackchaos, 28 Mayıs 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
kodurtma noktaya

martılar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hired_gun, 23 Temmuz 2004 00:43 tarihinde demiş ki:
rock'N'roll doneminden sonra rock donemi geldi diye niye rock'N'roll culardan başlayalım ki ??? rock'N'roll culari sayarken kaç charliston cu kaç blues'cu JAZZ'cı sayilio.. ee onlarda onlardan once geldi diye.... rock'ın yıllari 70-80 lerdir ..(DERİM BEN)

ilk olarak ;
THE BEATLES LED ZEPPELIN ELVIS PRESLEY JOHN LENNON ROLLING STONES QUEEN BEACH BOYS KISS listesinde rock yapmayan göremiyorum ben...

devam edersek;
rock ın rockroll ile olan ilişkisinin dönem, türev ilişkisinden farklı olarak gelişim-sonuç tarzı bir ilişki olduğunu düşünüyorum. her zaman türler ve alt türler ortaya çıkar, kimi devam edip kişilik kazanır kimi ise bir süre sonra yok olur gider[punk, glam, harrock, death, trash, numetal, nwobhm vs..] rock adının altına bugün onlarca alt türevi yazabilirsin. ama burdaki asıl polemiğe sebep olan durum, kelime olarak rock'ın türkçe de, asıl dili olan ingilizceden farklı algılanması. günümüzde rock deyince akla sadece distortionla yapılan sert müzik geliyor olması beatles'ın gelmiş geçmiş en sağlam rock gruplarından biri olmadığını göstermez. hatta aksini iddia edenlere katıla katıla gülebilirler. belki dinleseniz pop diye adlandırabileceğiniz bruce springsteen, amerika alt kesim tarafından kabul görmüş en büyük rock yıldızlarından biridir. kaldı ki listede yer alan queen, kiss, led zeppelin gibi gruplardan bahsetmee bile gerek duymuyorum. ama bu tartışmadaki en büyük nedenin kuşak farkı olduğuna inanıyorum. '80 kuşağı onlara mtv de rock adı altında empoze edilen müziğin rock olduğuna inanırken, 70'lilerin kulağında hala beatles ve Elvis tınıları vardı. Rock sadece soundundan almaz adını. duruşu ve tarzı verir kimliğini. belki bu sebeple, eski tayfa olarak adlandırılan kesim yeni türlere ve imaj çılgınlığına mesafeli durmaktadır.

gerçi ayna grubunun yıllarca en iyi rock grubu seçildiği bir ülkede yaşıyorken bunlara da pek şaşmamak lazım. ama unutmayın yeni neslin rock yıldızlarından biri olarak sunulan teoman efendi bile yumuşatılmış soundunu sunarken, arakladığı şarkıları uriah heep, judas priest ve beatles dan seçmeyi akıl edecek kadar cindir...

çok uykum olmasa daha döktürecektim ama yarın iş güç var.. ben bu nacizane yazımı rainbow in bi şarkısıyla bitireyim.
At the end of a dream, if you know where I mean
When the mist just starts to clear
In a similar way, at the end of today
I could feel the sound of writing on the wall
It cries for you - it`s the least that you can do
Like a spiral on the wind - I can hear it screamin` in my mind

Long live Rock and Roll
Long live Rock `n` Roll

bu da KISS den.. derin manalar içerir ;)
Do you know what you want? You don't know for sure
You don't feel right, you can't find a cure
And you're gettin' less than what you're lookin' for
You don't have money or a fancy car
And you're tired of wishin' on a falling star
You gotta put your faith in a loud guitar
God gave rock and roll to you, gave rock and roll to you
Gave rock and roll to everyone (oh yeah)
God gave rock and roll to you, gave rock and roll to you
Put it in the soul of everyone
[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting

[Bu mesaj Wendigo tarafından 23 Temmuz 2004 02:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

olamaz ,
beatles rock değil diyen arkadaşlar , nasıl bir mentalitedir bu aman diyim!

beach boys , kiss , beatles elvis vs. şu an rock müziğin bu düzeye gelmesini sağlayan ilahlardır.
listende geçen teker teker bütün yazdıkların (evet madonna bile) rock kategorisine katkıda bulundu ama dersen az
fakat kesinlikle şiu dedikleriniz çok saçma beatles ..elvis falan rock müziğin öncesi değil başıdır.
edik:yazım hataları
bence çok yanlış bir yorum, yaptığın

[Bu mesaj VegabondE tarafından 23 Temmuz 2004 11:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aket-Atum, 23 Temmuz 2004 02:29 tarihinde demiş ki:
said:
weroqsheth, 22 Temmuz 2004 15:40 tarihinde demiş ki:
Bunların çoğunun rackımsı tarzda bir kaç şarkısı var vede çoğunlukla rock un turevleri olan muzikler.
ama hiç bir şekilde ROCK DENİLEMEZ :yapma:

hıkkkk!

kiss rock değil mi?

Hepsi değil çoğu[signature][hline]Weroq Duilwen
Paladin of the Light - Alliance of Light [AoL]
Blind Guardian
L I V T Y L E R
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 23 Temmuz 2004 17:04 tarihinde demiş ki:
bu arada ben elvis'in gerçekten o dönem için bile rock'tan uzak kızları tavlama amaçlı bir müzik olduğuna inanıyorum.

o zaman hemen iyi günler diliyorum ben ;) ehehe daha neler yaa :)=

[tavsiye edilen fikir değiştirici elvis şarkıları > in the ghetto, a mess of blues, beyond the reef, plantation rock, mona lisa vs...] adam mezarında takla attı vallaa[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...