Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost (2004) - ABC

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Spoiler, tahminler

Şahsen bu bölümü geçen haftakinden daha çok beğendim. Hele Jacob'lu sahneler müthişti. Beni de Lost'ta zaten en çok heyecanlandıran şey bizim tayfanın, her şeyi bilen birileri ile konuşma sahneleri oluyor.

Gördük ki Jack yeni Jacob oldu ve gelecek bölümün sneak peek'in de farklı bir şey hissetmediğini söylese de bence bir bilinç edindi. Ayrıyeten geçen hafta şarabın sembolik olduğunu, önemli olanın duada olduğunu söylemiştim, nitekim bu yorumum tutu. Son zamanlarda kendimce yaptığım küçük teorilerin tutması da beni sevindirir oldu. Bu sebeple daha büyük bir iştahla final bölümü tahminimi yapacağım.

Dizinin sonunda artık neler olacağını biliyoruz aslında. Savaşı hangi tarafı kazanacak, alternatif evrendekilerin işlevi ne bunu göreceğiz. Bunun haricinde eski bölümlere dair beklediğim tek açıklama var. O da pilot bölümde Jack'in neden bambularda uyandığı ya da nasıl BS'nin elinden kaçtığı olabilir. 16. bölümde o sahneden bahsetmeleri beni bu düşünceye itti. Bambulu sahneye eminim ki finalde tekrar değinecekler.

Son bölümde ayrıca ışığın kaynağının yerini Jack öğrendi ve bana kalırsa bu dizinin son bölümünde Jack döve döve BS'yi oraya tekrar sokacak. Yoksa bu ayrıntıyı başka şekilde kullanabileceklerini sanmıyorum. Fakat, en çok korktuğum Ben'in ne yapacağı. Gidip te Sawyer'ı öldürürse şaşmam. Desmond'un işlevini da hala merak edenler arasındayım. O ışığın içine girebilecek bir diğer kişi de Desmond diyorum. Belki de o ışığa BS'nin sokulmasının ardında Desmond, Widmore'un daha önceden fedakarlık diye tanımladığı şeyi yapacak ve ışığın kaynağına girecek. Manyetizmadan etkilenen BS'de Desmond orada olduğu sürece o delikten çıkamayacak. Hatta şu an Desmond'un o ışığın içine girdiği sahne bile kafamda canlanıyor diyebilirim. :) Neyse benden bu kadar. Umarım güzel bir son izleriz ve bir efsaneye güle güle deriz.

Sosyal ağlarda paylaş

final geldi çattı
bu dizi final de bok toplanır mal gibi kalıcaz yine cevapsız

@Hebrew

bence desmond ışık kaynağına girerse ada yok olur
flock da adayı böyle yok etmeyi düşünüyor olabilir

ya cidden bunlar nası toplıcak
ilk sezonlarda bilimsel olarak açıklıcaz diye yırtıyorlardı bi taraflarını
şimdi tek olayları dua dua dua bu mudur yani
o kadar fizik olaylarına kastık 1 2 ipucu bulmak için bilseydik tevrat falan okurduk anasını satım

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...