Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPad

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

onu da yapan dokanmatiğide yağan bir de usb port koysun yada multi card okuyucu koysun çok mu şey istemiş oluruz?

bak os4 le ne güzel birden fazla işlem yapabilir hale geldi.. 2 tane ama olsu yakında 3 de olur 4 de makienin kapasitesi yeterli.. sktiret açmasın flash fln varsın mikes apartmenta girmeyelim farmville oynamayalım

ama usb yada multi card giriş de olsun, mat ekran da olsun yoksa iphone dan ne farkı var bunun? "böyük bu" e tır da büyük.. ama gidip tır almıyoruz şehir içinde araba alıyoruz.. tır torkunda araba olmayabilir ama araba konforunda tır olabilir.. madem kasası daha büyükbir şey yaptın iki üç şey daha ekle adam gibi bir farkı olsun

bir tek şu hani nereye koyup kullanacağını bilemem derdi var ama o tabletlerin genel sorunu bir şey diyemiyorum.. insanın bileği ağrır bir dizi izleyeceğim diye
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

televizyon ve dvd playeriniza da kiziyor musunuz usb girisi yok, elimdeki dokumani okuyamiyorum diye?

yeni tabletleri laptoplarla kiyaslamak tam huysuz cuce isi. tablet'in mantigi o degil.

e o zaman atıyorum ofisteki fotokopi makinasıyla ipadi falan karşılaştıralım? iPad daha iyi sanırım fotokopi makinasından.

gerçi emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

gereksiz de olsa, adamlar güzel ve kaliteli yapıp milyonlarca satabiliyorlar..

stiv cabs.. sadece teknoloji dünyasının değil kapıdan kapıya satış yapmaya çalışanların da ilahı!

"...bakın bu süpürge ile suyu hızlıca çektiğiniz yetmezmiş gibi aynı zamanda geri püskürtüp tıkanık lavabo borularınızı da açabilirsiniz. bu tencere seti ise özellikle plastik sapları ile sınımalara ve darbelere karşı..."
Sosyal ağlarda paylaş

ben hp tabletlerinden kullandim. eski calistigim sirketin vardi 2 tane bende dururdu.

aslinda cok guzel alet ama hep bir eksiklik hissettim, ne oldugunu tam tanimlayamam ama input lar olmasa USB gibi vs tamamen kullanissiz bir alet olurdu benim icin. Cidden onemli, ki o ozellikler bozuldugunda bir anlami yoktu bizim icin hem is icin hem de benim icin gunluk kullanimda. Biz sirketlere yazilimi tabletle veriyorduk, onunla yazilimi kullaniyorlardi sik sik bi yerden bi yere tasinmasi gerektiginden cok pratikti. Oyle bi alet olmasa eksikligini ciddi sekilde hissederdik mesela, neden boyle bir alet yapilmamis diye. Ama tabii dedigim gibi spesifik alanlarda kullanimi vardi. Ipad'de oyle.. Ben Ipad'e kucuk cocugum olsa, onun acisindan kullanimli buluyorum. 3-4 yasinda cocuk oyun oynar rahatlikla onla, ve alisir teknolojiye. Onun disinda yaslilar icin kullanim alani var, berberlerde bekleme salonlarinda dergi gazete birakmak yerine 2 tane ipad koyabilirler, insanlar ister gazete acar ister site acar.

Onlarin disinda bir kullanim goremiyorum Ipad'de de.

HP tablet ile kiyaslamak babinda cok rahat kiyaslanir aslinda. Cunku her ne kadar Steve Jobs onu laptop la telefon arasinda bir alet olarak konumlandirmak istesede, netbook pazarina goz diksede, onun kategorisi HP tabletin oldugu kategori ile ayni. Kullanim alanlari vs her sey benzesiyor spesifiklesme konusunda, genelin ihtiyaclarina yayilamama konusunda benzerler.

Tabii iki kategoride ayri ayri kiyaslanmali. Yazilim ve donanim acisindan. Donanim acisindan HP tabii ki ezer, ama Ipad in de ince ve muhtemelen daha hafif olmasida bir avantaj. Tabii ikisini donanimsal kiyasladigimda, HP nin teknolojik anlamda pazarda daha guclu oldugunu soyleyebilirim. Satis rakamlari bazinda degil teknolojik anlamda soyluyorum.

Yazilim anlaminda HP nin eksik oldugu kisim buydu. Duz bilgisayar olarak cikmisti, icine windows yukluyodun, tablet edition ama bir farki yok. Tablet kullanimina cok uygun degildi. HP orada hata yapti, ama apple da 5-10 yil onceki teknolojiyi kullanarak baska bir hata yapti, kullanim alanini daraltti. Biraz daha farkli calissalardi, maddi kaygilari biraz gozardi edip daha fazla seye olanak saglasaydi o zaman devrimsel bir alet olabilirdi, HP nin yapamadigini yapabilirdi. Ama o da sinifta kaldi.
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

Mum_Chamber said:

televizyon ve dvd playeriniza da kiziyor musunuz usb girisi yok, elimdeki dokumani okuyamiyorum diye?

yeni tabletleri laptoplarla kiyaslamak tam huysuz cuce isi. tablet'in mantigi o degil.

e o zaman atıyorum ofisteki fotokopi makinasıyla ipadi falan karşılaştıralım? iPad daha iyi sanırım fotokopi makinasından.

gerçi emin değilim.

dasaaa said:

stiv cabs.. sadece teknoloji dünyasının değil kapıdan kapıya satış yapmaya çalışanların da ilahı!

"...bakın bu süpürge ile suyu hızlıca çektiğiniz yetmezmiş gibi aynı zamanda geri püskürtüp tıkanık lavabo borularınızı da açabilirsiniz. bu tencere seti ise özellikle plastik sapları ile sınımalara ve darbelere karşı..."

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...