Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPad

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
"The iPad does a lot — Web browsing, e-mail, photos, music, movies, games, word processing, spreadsheets, presentations, e-books — but you'll notice that it doesn't do anything your other devices don't, and in many cases your other devices do those things better."
Sosyal ağlarda paylaş

donanımda iyiler marketinde iyiler softwarede de iyiler ama gel gelelim satış politikaları windowsdanda beter..

ürün budur custom etmeyin, app kullanın ama benim standartlarımda kullanın, bilmemne yapın ama dediğim gibi yapın..

istemiyorum kardeşim storedan çekmek ya!!

illa geohot'a mı söyleyelim yani ?
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gözümde bu aletin 4 eksiği var.

1. Ekran Oranı
2. Webcam
3. Flash Desteği
4. Multitasking

Benim için bunlar ne ifade ediyor?

Ekran oranı bence çok önemli. 16:9 olması gerekiyordu filmler için. 4:3 gibi bir oran var yanılmıyorsam. Sadece TV çekimler için iş görür.

Webcam: Şahsen ben önde bir webcam olmasını isterdim. Skype'da webcam açamayacaksam "internet deneyimi" benim için yeterli değil.

Flash desteği: Yahu şunun olmaması kadar saçma bir şey yok. Flash oyun oynayamıyoruz, video izleyemiyoruz (youtube harici), sitelerdeki flash öğeleri göremiyoruz ki çoğu manşet öğesi oluyor.

Multitasking: Bu olay olmadığı sürece gözümde "Büyük iPod Touch" olarak kalacak. Tablet olarak lanse edilen bir cihazda Multitasking olmaması komedi. Oyun oynarken müzik dinleyemezsin. Maillerini okurken, Msn e bakamazsın. Komedi.

iPhone sahibiyim. O yüzden Apple'ın dokunmatik ekranları ve uygulamaları hakkında bilgi sahibiyim. Bu cihaz ilk günden 250.000 sattıysa bunun nedeni; apple reklamları (ana haberlerde bile çıkan), dokunmatik ekranı(bastırmasız) ve uygulama çokluğudur.
Sosyal ağlarda paylaş

flash koymamasının sebebini açıkladılar.
said:
Apple’ın iPad’de Flash desteği olmamasının gerçek sebebi bugüne kadar Steve Jobs’un dediklerinden çok farklıymış.

Apple CEO’su Steve Jobs bugüne kadar iPad’de Flash desteği olmaması hakkında Adobe firmasını ve Flash’ı kötüledi. Ancak işin gerçek yüzünün öyle olmadığı Steve Jobs’un kapalı kapılar ardında söylediği bazı sözlerden anlaşıldı. İşin aslı iPad’in 10 saate varan batarya ömrünü Flash’ın 1.5 saat kadar kısalttığından ibaretmiş. iPad için deneme çalışmaları yapılırken Flash destekli bir iPad’in ortalama olarak batarya ömrü 8.5 saate kadar çıkabilmiş ve bunu gören yetkililer ise Flash desteği olmadan iPad’i piyasaya sürmeyi düşünmüşler.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok hantal olsa da şuan çok yaygın olarak kullanılıyor. Böyle kesip atacaklarına, ayarlar kısmına Flash aktif etme bölümü konabilirdi. Şarjı daha fazla gitmesi isteyenler kapatsın flashı. Koymamalarının sebebinin bu olduğunu da düşünmüyorum. "İnsanlar flash oyun oynarsa neden AppStore'dan oyun indirsin ki?"
Sosyal ağlarda paylaş

flash koymamasinin nedeni batarya falan degil tamamen sacmalik yani, o zaman agir islem gucu alacak oyunlarida yasaklasinlar falan.

olay tamamen application store olayi, apple essek gibi biliyor eger flasha izin verirse application store diye bir sey kalmaz, oradan gelen %30 un ustune su icerler.

adamlar sirf bunun icin html5 diye video oynatma bir halta yaramayan teknolojiyi bastirdikca bastiriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...