Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPad

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

şimdi.. bi iki yere daha bişiler yazdım.. teknoloji özürlü amcalar "apple düşmanı" olduğumu iddia ettiler.. gerçi bu gibi savunmalar her ota boka "yahudi düşmanı" yakıştırması yapan demagoglar kadar saygınlık görüyor gözümde.. burada yazamayacağım ama yürü git lan anlamına gelen küfürü ediyorum kendilerine..

her neyse, başlayalım..

"apple'ın bu adımı o kadar düşünmeden atılmış ki" konuşmasına..

apple'ın bu adımı o kadar düşünmeden atılmış ki
internet üzerinden ekmek yiyecek bir alet.. 3g desteği yamuk yumuk
flash video oynatamıyorsun çünkü safari var
başka browser kuramazsın çünkü apple her şeyi dışarıya kapıyor
kolayca foto atamazsın keza usb'si yok aletin! garip bi aparat veriyorlar
ekran aydınlıkta patlayacak.. okumak mı? ya tabii
video izleyecek olsanız eee.. codec sıkıntısından dilediğinizi izleyemeceksiniz
oyun oynyacak olsanız işlemci o kadar güçlü değil
derslerde ya da işte not tutmak isteseniz kalem desteği yok
derslerde ya da işte ses kaydı da yapamazsınız
e hayır video da çekemezsiniz fotoğraf da..
ve hayır görüntülü konuşmayı unutun..
real bi gps içermiyor..
dosya editlemek ve paylaşmak büyük bi sıkıntı

kısaca evet işletim sistemi hede hödöö.

ama dostum bu seferki iphone değil. öyle olsa söylerdim.. "hey bu bi devrim" derdim.. ama bu sadece güzel bir işletim sistemi yüklenmiş ve parlak görünen bir tuğla..

eğlenmek için çok vasat, office uygulamaları için yetersiz, kitap ağırlığı olarak kullanmak için fazla pahallı..

iki kelime edeyim sadece..

hp slate.

bi bakın. ne demek istediğimi anlayacaksınız.

bi tarafta gerçek bi teknoloji var. öbür tarafta adı iyi bir markanın çıkardığı tiki tuzağı.

gerçi neden çenemizi yoruyorum ki. "alın ulan! ilk versiyon çıkar çıkmaz düşük hafızalı ve teknik açıdan facia olan bu aleti hemen alın.. 6aya yeni versiyonu çıkar onu da koşa koşa alın olm"
keza siz aldıkça, piyasaya farklı markalarda daha iyileri çıkacak..

alsanıza olm
Sosyal ağlarda paylaş

Yok cacık değil.

Gene aynı prensip işliyor...

Dikkat et Apple'ın telefona ya da bu iPad e, işlemci hızı, kullanılan çipset, ne kadar ram i var vs. gibi hiç bir teknik detaya girmiyorlar.

Apple'ın vizyonu, ürününün tekniğine girmeyerek, teknolojiyi teknik kültürden popüler kültüre kaydırmaya yönelik. Yaşımın giderek büyümesiyle ve bilgisayarlara olan ilgimin giderek azalmasını göz önünde bulundurursak Apple'ın ürünleri bana gayet uyuyor...

Bundan 5-6 sene önce birine toplama PC gerekse kafamdan gerekli parçaları söyleyip tahmini fiyat bile çıkarırdım. En son hangi GPU çıkmış, ne çıkacak vs. sıkı takip ederdim. Şimdi öyle değilim. Şimdi bana internet, e-mail, sanal eğlence, işin teknik boyutu çıkarılmış biçimde verilirse cazip geliyor.

iPhone ile bu rahata alıştım bi kere. Telefondan MSN e girmem lazım diyelim, AppStore u açıyorum, bi tane MSN programı bulup indiryorum. İndirdiğim an kullanıma hazır.

Nokia Smartphone'um olsa, internetten nokia için MSN programı aricam, bin tane çıkıcak. hangisi hızlı, hangisi iyi, hangisi sakat değil bilmeden birini beğenicem. PC ye indircem. Nokia ConnectSuit ile telefona kurucam. Sonra farklı bi symbian versiyonu istediği için program çalışmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

symbian'a karşıyım.. ama android gibi bişi varken de en aptal teknik donanıma kendimi feda etmem arkadaş..

bina çok güzel ama malzeme berbat.. e oturan oturur. ben bulaşmam.

iphone ilk çıktığında devrim idi. ama bu ipad. işten birazcık olsun anlayana hitap eden bir ürün değil. annem bile tv'den gördükten sonra nasıl bu, alsam skype'dan görüşebilir miyiz dedi.. dedim kamera falan yok. ses iletimi desen allah bilir mikrofon takmak için 40aparat ister. kadın bile " e kime satıcaklar ki bunu?" dedi..

budur yani.. kim alıcak ki bunu..

apple olduğu için alıcaklar alır sadece. kalanı daha mantıklı bişilere para yığacak.
şimdilik ilk çıkan dede netbooklar bunu yer..
Sosyal ağlarda paylaş

oda doğru.
zaten elimdeki n97'yi 1 ay geçti elimden çıkarma durumuna giriştim.
rusyada 3gs le anlaşamadıkları için iphone un almadım.almadım deil aslında alamadım anasını satim.
ben sadece senin dediğin gibi çok fazla detaya inmemiştim. ama dediklerinde çok haklısın.ama ipadi elimize almadan hele ki 3g&wifi olanından almak için fazlaca bekleyecek gibiyiz.

ama duyduğum kadarıyla şimdi nokia yeni bir yazılım geliştiriyor diye işitmiştim. doğru mudur ?
Sosyal ağlarda paylaş

HP slate teknoloji olarak isterse uzay teknolojisi barındırsın. Windows 7 var alette bi kere ordan falso... Windowslu hayvani ebatlarda tablet pc ler çıktı bugüne kadar bir sürü, hangisi tuttu?

Ya da windows mobile'lı binlerce çeşit telefon vardı iPhone'dan önce. iPhone'un yapabildiği herşeyi artı fazlasını yapabiliyolardı (kağıt üstünde). Hangisi hit oldu bu kadar?

HP Slate ve benzeri cihazlar teknik bilgisi olan, teknolojiye meraklı insanlar kitlesine hitap ediyor. Kalan büyük meraksız kitleye değil.

Apple'ın OS u bu tarz bi cihaza uygun basit olsun diye yapılmış. Teknolojiyle zerre alakası olmayan insanlarda alıp kullanabilsin diye.

Nenem internete girmek istese ona bi netbook alsam önce windows u öğretmem gerekecek. Windows'u temel olarak öğretsem bile bi update pop-up ı çıkıcak, napacağını şaşırcak kadın.

Böyle bi insanın eline iPad versen internete girmesi için söyleyeceğin bi cümle var: "Nene Safariye basıyosun sonra girmek istediğin siteyi yazıyosun" ."Bişey ters giderse de şu büyük yuvarlak düğmeye basıyosun, zaten başka düğme yok.
Sosyal ağlarda paylaş

n97 ikinci elde en çok düşen telefon. kullanlar memnun değil ve satıyorlar hızlıca demek bu.. symbian berbat bi sistem.. yeni yapılan sistem maemo. ama yaygın değil. keza nokia çoooook ağır hareket eden bir dev. o yüzden şu an alınacak tek telefonları 5800. fiyat/performans olarak alınabilecek bir alet. kalanında nokia'dan alınan telefona verilen paraya ziyan olarak bakarım ben.. özetle mevcut modeller ile nokia almayı düşünmem hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

işte istek önemli..

misal office uygulamaları için yetersiz, eğlence desen o da yetersiz, müzik dinledim, arkadaşınla paylaşmak istesen imkansız..

tuğla! neneniz bile taşıyabilir... zaten sadece dev bir prizma!
http://daadwitswallproject.files.wordpress.com/2009/08/single-brick.jpg

dediğim gibi kitap ağırlığı olmak için fazla pahalı bir teknolojik çöp şu anda.. yeni versiyonu ile kurtarabilirler tabii.

edit2: lan bu arada iyi post kastım.. neyse alın olm.. kullanın işte. tegra tabanlı canavar aletlerin gelmesini sağlıyor bu teknoloji. devrim değil henüz ama 3-5seneye devrim olacak işte. apple sayesinde hem de..
Sosyal ağlarda paylaş

"NENE" ekseninde düşününce ben ipad'de usb portu ve webcam dışında eksik görmüyorum. usbyi takar takmaz içindeki resimler dağılacaktı mesela böyle şak şak diye, VAY ÇOK KOLAY OLUM KULLANMASI diyecektik yine, o kötü. webcame zaten hiç bişi demiyorum. ama ipad BÜTÜNİŞLERİYAPARIMENSÜPERTABLETİMBEN tableti değil. Win7 kullanan tabletlerden farklı bir segmentte bence. karşılaştırmak yersiz.

ihtiyaç meselesi. "beni uğraştırmicak, pratik, sabah kalkınca gazetemi okuyacağım, arada maillerime bakacağım BASİT bir cihaz arıyorum" diyenlere gayet yeterli ipad ki böyle gerçekten çok insan var. bu insanlara ABİ BLURAYDVDCDCOMBOSÜRÜCÜYAZICIOKUYUCU var desen bile, anlamsız bir ağırlık sadece. ipad bu ağırlıklarını atmış bir alet.

daha fazla özelliğe ihtiyacı olanlar win7 tablet edinebilirler, hp uzun yıllardır tx serisi tabletler satıyor ama kimsenin elinde görmedim daha, kullandım, felaketti.
Sosyal ağlarda paylaş

lan tamam alet cok iyi degilde, cok sacma seylere de olmadigi icin kotu demissiniz. aletin amacina uygun davalari var, eksikleri de var, ama oyun oynanamiyo diye bi tablete basarisiz demek sacma, veya kamerasi olmadigi icin. bu her halta kamera monte sacmaligini da anlamiyorum zaten, cok iyi yapiyo apple kamera eklemeyerek, bu olayini takdir ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aldarion said:

İyide Apple'ın OS u hiç birinde yokkii..

Al iPhone a da 40 tane rakip çıktı, biri bile dengi değil.
Son cumlen sacmalik, hicbiri Apple kadar satamadi evet eger onu demek istiyorsan tabi. Ilk iPhone'a lafim yok, cidden devrim her ne kadar cok eksigi olsa da, ama artik N900 gibi bir cihazin yanindan bile gecemez iPhone, karsilastirmak bile komik.

Eger iPad'in kullanacagi "OS" ile gercek bir netbook operating system'ini, yani ubuntu veya win 7'yi karsilastiriyorsan yine diyecek birsey yok. Snow Leopard kullansa tamam, yapilabilir mantikli bir karsilastirma.
Sosyal ağlarda paylaş

N900 "NE İŞ OLSA YAPARIM" cihazı iken, iphone'un öyle bir iddiası yok. ssh tunneling yapmaya ihtiyacım yok telefondan, öyleyse siyah bir tuğla yerine şık bir iphone taşımam daha mantıklı?

kaç kişinin n900'ün sunduğu özelliklere ihtiyacı var & kaç kişiye iphone'un özellikleri yeterli oranlayın, tahmini satış rakamları ortaya çıkacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...