Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hadi Fenerbahçeye Bir Tesekkur :)

eagle_dnz

Öne çıkan mesajlar

bakınız burda

Türkiye ile Brezilya'nın ilişkisi ne? Ticaret mi? Dış politika mı? Belki biraz turizm... Ama en önemlisi ne? Futbolcu... Ve "Brezilya" deyince Türkiye'de akla ilk gelen isim, Fenerbahçe... Didi, Parreria, Alex, Luciano, Fabiano, Nobre, Aurelio... Ve işte Fener'in gücü... Transfer edilen topçular sayesinde sıcaklaşan iki ülke ilişkisi, müthiş bir noktaya geldi. Bundan böyle Türk vatandaşları, Brezilya'ya "vize" almadan gidebilecek...

Fenerbahçe Cum-Hürriyeti

Bahçe'nin transferleri sayesinde Türkiye ile Brezilya dost oldu ve iki ülke vizeyi kaldırdı.

Fenerbahçe'nin futbolda yıllar önce Brezilya'yla kurduğu iyi ilişkiler, bu ülke ile Türkiye'yi birbirine iyice yaklaştırdı ve karşılıklı olarak vize uygulaması kaldırıldı. Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi Brain Micheal Fraiser Neeler'i kabul etti. Gül ve Neeler, görüşmede vize konusunu konuştu.

ANLAŞMA SAĞLANDI
BÜYÜKELÇİ Neeler, Türkiye ile Brezilya arasında "umuma mahsus pasaport hamillerinin vize yükümlülüklerinin kaldırılmasına ilişkin anlaşma"nın Brezilya tarafından onaylandığına ilişkin mektubu Gül'e takdim etti. Böylece iki ülke vatandaşları vizesiz diğerinin toprağına giriş yapabilecek, transit geçebilecek veya kalabilecek.

CAMİADA BÜYÜK GURUR
DÜNDEN itibaren yürürlüğe giren uygulama, özellikle Fenerbahçe camiasının göğsünü kabarttı. Camiada "Fenerbahçe Cumhuriyeti yine etkisini gösterdi. Brezilya'dan bize gelen dünyaca ünlü teknik adamlar, futbolcular sayesinde Türkiye'nin gücü ve büyüklüğü anlaşıldı. Futbol iki ülkeyi dost yaptı" yorumlarında bulunuluyor.[signature][hline]yer:Fenerbahçe Cumhuriyeti
başkent:Kadıköy

racon kesmiyorum...kafa kesiyorum...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 16 Temmuz 2004 15:28 tarihinde demiş ki:
aman tanrim hayatim boyunca brezilyaya gitmek istemi$tim, bu super bir firsat !!!

+1[signature][hline]"You have no cause to bar me, brothers. I wish to take nothing from the tower that you have been sworn to guard, but I will destroy you if you delay me."
Sosyal ağlarda paylaş

Holyman, Brezilya ile ilişkimiz mevcut durumdan daha iyi olsa ne olur, olmasa ne olur?

Ora ile ticareti illa ki yapacak olan adam zaten vizesini alır. Ki, Türkiye'nin Brezilya ile ticaretinin gelişmesi çok önemli değil. Zira ekonomileri bizden daha kötü. Yaptığımız sadece belli başlı ürün ticareti var...

Şimdi, ipini koparan oradan bir şekilde ucuz mal getirecek, satmaya çalışacak..

İpini koparan Türkiye'de çalışmaya gelecek...

Bir avantaj göremiyorum malesef...[signature][hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

turizmi geliştirir sadece en fazla.
ordan buraya mal satımı falan kasar büyük çapta olmadıkça..
güzel birşey tabii ki. belki bir gün biz de gideriz.
hem brezilyalıların buraya gelmesinden daha iyi birşey olamazdı sanırım.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

İste fenerbahcenın mukemmelıtesı burda kıroyum ama para bende felsefesıyle onune gelen adamı alırsa azız efendı sızde dersınız fener sayesınde vıze aldık fenerde gavur dolu nıe brezılya verıoda otekı ulkeler vermıo acaba brezılya turklerdekı potansıyelı gorup fenerbahce adı altında turıst cekmekgıbı bı hedefı olabılırmı?zaten yılda kac turk brezılyaya gıderkı..Fenerliler gıtsın artık gelın guvey olun bole
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle güzelinden bir brezilyalı hatun bize gelip bir iki hafta tatil yapacaksa ben zaten onun vize işlerini hallederdim yani bu muydu sorun :)[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde bize gelmiyorlarsa da zaten bana ne, nereye giderlerse gitsinler :D[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Aman allahım fnrbçe (ismini bile yazmam) ne kadar buyuk bir takımmış yam yamları ulkemize dolduracak :))

(bu arada hepsi yamyam değil turkiyeye gelecekler yamyamdır .yam yam olmayanlar avrupaya giderler))

ASIL TAKIMIN ASIL BIR TARAFTARI
G-A-L-A-T-A-S-A-R-A-Y[signature][hline]Weroq Duilwen
Paladin of the Light - Alliance of Light [AoL]
Blind Guardian
L I V T Y L E R
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...