Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metro 2033

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Desqpio said:

Sistem gereksinimleri de şöyle oyunun,

Minimum
- Çift çekirdekli işlemci
- DirectX 9 ve Shader Model 3.0 destekli ekran kartı
- 1 GB RAM

Önerilen
- Dört çekirdekli işlemci
- DirectX 10 destekli ekran kartı
- 2 GB RAM

Optimum
- i7 işlemci
- DirectX 11 destekli ekran kartı
- 8 GB RAM

şu sistemle nasıl oynayacağım oyunu çok merak ediyorum,
Intel CPU Q6600 QuadCore 2.4 GHz 1066MHz 8MB İşlemci,
HIS HD4850 IceQ 4 Turbo 512 MB 256Bit GDDR3 16X ekran kartı ve
A-DATA 2 GB(2*1) 1066 MHz DDR2 RAM Vitesta Extreme bellek.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu 15 dakika oynadim, yatmam lazim simdi...

Oyunun atmosferi, muzikleri, hikayenin anlatilisi muhtesem olmus.
Film izler gibi oynadim ilk cutscene'e kadar olan kismi.

Geri kalanida boyleyse oyun baya epic tad birakacak damaklarda.

Yarin yazarim ayrintili, ha bide grafikler maxta hayvan bildiin.
Sosyal ağlarda paylaş

Of ya görüntü ayarlarını manuel yaptırmıyor normal-high arası bişeyde en ideal performansı alırım izin evrmiyor. Bir de dx9'la oynatıyor beni aptal makina, 10'a çeviremedim bi türlü. Driver update indiriyorum öyle tekrar deniycem inşallah olur da 10'la oynarım.

Ki dx9 ve normal modda bile güzel grafikleri
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz yazayım dedim oyun hakkında.

Atmosfer gerçekten harika, uzun yıllar unutulmayacak bir oyun olmaya aday. Oynanış konusunda Call of Duty serisinden biraz feyz alsalarmış gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından biri olabilirmiş ama olamamış.

3 kere headshot aldığım sıradan düşman ölmüyor falan. Zırhı olmayan sıradan bir askeri mermi yağmuruna tutuyorum ölmüyor Polat Alemdar sanki hepsi. Şu "nuke düştü her yer gg kurşunları kendileri üretiyolar onlar da dandik" olayı iyi güzel ama o hızda kafana ne kadar da dandik olsa kurşun gelirse ölürsün yani. Enseköküne denk getiremezsem genelde headshotlarım ölümle sonuçlanmıyor ve bu stealth oynanışa ciddi darbe vuruyor. Stealth yaparken görünüp görünmediğimizi anlatan ışık yeşilken düşmanın beni görüp ateş etmesi de ayrı bir güzellik.

Kısaca atmosfer harika, grafikler fizik motoru falan harika. Hikaye de çok güzel gidiyor. Sadece oynanışta sorunlar var. Onlar da olmasa zaten oyun tarihine geçermiş heralde.

Yine de mutlaka bi şekilde edinip oynayın, kaçırılmaması gereken ne olursa olsun arşivlik olan bir oyun
Sosyal ağlarda paylaş

Al işte. Aptal checkpoint sisteminin kurbanı oldum ve 1 saatlik oyun sürem heba oldu tekrar geçmek zorundayım aynı yerleri. Zaten pompalı tüfekle 1 metre mesafeden 4 kerede anca ölüyor adamlar bu zorlukta oyuna quicksace geçtim normal save sistemi bile koymayan ve checkpoint sisteminde fail olan firmaya saygılarımı iletiyorum. Yanımda grenade patlarken autosave atan oyunu seveyim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Ben normalde yaratıklı falan oyun oynamam saçma gelir ama buna bir şans vereyim dedim ve acaip beğendim.

Misal karanlıkta parlayan gözleriyle yanından geçip seni görmeyen yaratıklardan gizlenmek falan inanılmaz bir heyecan fırtınası olmuş:)
Oyun her kurşuna değer vermesiyle tam benlik olmuş, her bulduğum itemı ammoyu saklayan biri olarak bu yönünü de sevdim oyunun.

Şu an Reds-Nazis savaş hattını geçeceğim yerdeyim, başından kaldırmıyor gerçekten atmosfer harikulade.

Bir de shotgun ile saydırmak için iyice dibinize girmelerini hatta burun buruna kalmayı bekleyin, ben crosshair olmadan oynuyorum gerçeklik için ve shotgunda baya zor oluyor beklemezsem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...