Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ofsayt nedir

Cairne

Öne çıkan mesajlar

Diye soran sevgilinize aynen sunu diyin muhtemelen anlar

bir magazada %50 indirim var

Kasadaki adam en guzel kiyafeti arkanizdan kasaya dogru atiyor ancak bir kadin sizden onde oldugu icin kiyafeti o kapiyor

Boylece siz geride oldugunuz icin size haksizlik oluyor

aha bu ofsayt

Hee yine anlamazsa

kacin

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
mavi uzay gemileri (2,3,4,5) atak yiyen takım
kırmızı uzay gemileri (8,7,10,11) atak yapan takım

mavi uzay gemileri defansta çizgi halinde. bir offside taktiğidir bu.(kızlara anlatıyorum he)

kırmızı uzay gemileri atak yapıp 10 numaralı uzay gemisine top atıp orda çakallık yapıp kaleciyle karşı karşıya kalıp gol atıcak. (amma -p li cümle oldu). amaç bunu önlemek. yoksa basket maçı gibi olur futbol maçları.

off kafam karıştı benimde

Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

escape e teşekkur ederim. anladım =)

ama bi sorum olacak, adam gol atmak için takım arkadasına pas atıyor sonuçta, öteki takımın defansını kendi adamından önde tutmak gerekiyorsa, defans a daha çok şans tanımış olmuyor musun? gol atmayı zorlaştırmak için mi böyle bi kural yapmışlar?

Yok sahadaki düzeni sağlamak amaç. Ofsayt kuralı olmazsa bir düşün neler olurdu. Forvetler ilerde volta atardı. Aslında hayal gücümde şimdi canlandırdım çok komik olurduda sana nasıl anlatsam bulamadım
Sosyal ağlarda paylaş

hakem diye bir şey var. bugüne kadar kimseye ofsayt anlatmak zorunda kalmadım. "hakeme güven" lütfen...

*bu arada ofsayt ne lan? hiç sormamışım bunu kendi kendime...
küçükken mahallede yaptığımız maçlarda "beleşte bekleme lan" derdik en uçta yatan oyuncuya.. öyle bir şey olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

QueenofSpades said:

Biraz daha sorucam.

Mesela bazen kalenin baya gerisinden, böle orta sahaya yakın yerlerden gol atıyor aşmış oyuncular. Orada kaleci ile karşı karşıyalar sadece, defanstan kimse olmuyor. O sayılmıyor mu ofsayt? Sadece arkadasına pas verirken mi geçerli bu kural? Sen atarsan olmaz mı?

Sen şut çektiğinde ofsaytta değilsen sorun olmaz. Eğer ofsaytta olmayan sen şutu çektin kaleciden döndü dönen topa sen şutu çekerken ofsaytta olan adam vurursa gol sayılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...