Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oha gene Türkçe replik!

Cd-

Öne çıkan mesajlar

Yav Türkiye yavaş yavaş iyice tanınmaya başladı galiba tv8 de yayınlanan uzaylı aile aramızda(3rd rock from the sun mı ne öyle bişey) adlı dizide birisi kadına bi yüksük hediye etti üzerinde yazı var vilan dedi o uzaylı herifte onu okudu "bu bana ganimaetlerimi hatırlatsın her zaman" gibi bir şey yazıyodu gerçi buffy dekinden daha kötü telaffuz etti ama olsun ondan sonra bu meme ucu koruması felan dedi euhaeuh valla Türkçeyi önemsemeye mi başladılar yoksa başka bi'şey mi var çözemedim şimdi diziyi izliyorum hala.[signature][hline][i]No Woman No Cry[Bob Marley]
Ben!!! Tıkla!!!
Sosyal ağlarda paylaş

ya harbi her bişeyde türkçe ve türküye geçio :) ilginç .... aslında hoş oluo ara sıra türkçe duymak hem ünlenioz :) belki gelecekte türkçe oyun yaparlar :)[signature][hline]Her Avcı Avını Tutkuyla Avlar .
Bense Ötesinde Bir Av Yaparım .
Grandmaster zgrw
[Bu imza zgrw tarafından 07 July 2004 23:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ehuhehahah. Türkçe biraz farklı bir dil olduğu için kullanılıyor olabilir. Yani nasıl desek... Hmm... Cem Yılmaz değişiyle ağdalı bir dil. Konuşmak ilginç oluyor özellikle yabancılar için. İlginç bir şekilde konuşmayı çok seviyorlar o ayrı. (Bizim yanımızda vardı bir tane geçen yaz. Adam dönüşte bütün küfürleri ve bir çok genel kelimeyi öğretmişti. Sonradan küfürleri öğreten arkadaşı sopadan geçirdim tabii. Keklemişler önce bunu küfürü selam olarak yutturmuşlar. Adam az kalsın dayak yiyecekti dolmuş takside.[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cd-, 16 Temmuz 2004 21:12 tarihinde demiş ki:
Yav Türkiye yavaş yavaş iyice tanınmaya başladı galiba..

Abi; 3rd rock from the sun canlı yayınlanan bir dizi olmadığı için yavaş yavaş iyice tanınma ihtimali diye bir şey yok ki. Dizi 8 sene önce çekilmiş bir dizi. Buffy desen o da pek güncel sayılmaz. Sözüm meclisten dışarı ama kamera görünce önüne geçmeyi seven yurdum insanı gibi yabancı bir yerde türk adı geçince elimiz ayağımıza dolaşıyor. Bu eziklikten kurtulun! Biz dış dünyadan gelen, insanların ilk defa gördüğü bir yaşam formu değiliz. Xbin yıllık tarihi olan ve bi ırkız ve daha sizin haberiniz bile olmayan bir çok yerde adımız, sözlerimiz geçer. "OO Türkler de çok ilerlediler yahu. Dur onlarla ilgili bir şey senaryoya katalım" demiyor yazarlar. Onlar her zamanki işlerini yapıyor.Ama dizi oyuncusu iki bölüm önce bir filipinli ile macera yaşamıştır 8 bölüm önce yunanlı ile muhabbet etmiştir vs bunları umursamazken random olarak ellerine biz geldiğimizde ise seyrettiğimiz zaman "aaaa türk şeysi lan :D" diye uzun bir süre anlamsızca sevindirik oluyoruz. O bu şu ne derse desin biz modern bir avrupa ülkesiyiz, bunun farkında olun ve sadece dünya bizi hangi seviyede, hangi özelliklerimizle görüyr onları inceleyin/düşünün...[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Modern bir avrupa ülkesi olduğumuzu biliyoruz zaten Türk halkı olarak ancak yurtdışındakiler bilmiyorlar.

Hala kadınların çalışma hakkı olmadığı, her yerin kara çarşaflılarla dolu olduğu, insanların çok tutucu olduğu, içki içilse insanların taşlanacağı bir yer olarak görüyorlar buraya gözlemlerime belgesellere vs. dayanarak söylüyorum.

Olay biz de değil yani onlar bizi anlamak, tanımak istemiyorlar galiba belki de hala korkuyorlar bizden.[signature][hline][i]No Woman No Cry[Bob Marley]
Ben!!! Tıkla!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Fes zaten islami yada arap kültüründen gelen bir şey değildi. Bulgaristandan gelmişti Osmanlı ya. Ama tabii 1900'lü yıllara gelindiğinde artık modern değildi ve kep&fötr şapkaya geçilmesi gerekti(bakınız: Kastamonu - Şapka Devrimi)[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten dizide Türkler bunu memeucu zırhı olarak kullanıyorlarmış gibi bir izlenim yarattı, nedenini kavrayamadım tam..[signature][hline]Unique|MF (eski) >> CS ---- Wololo (yeni) >> CS ---- Padaone >> Sanane (JK2)
Celeis >> Elan Realms (UO) ---- Celeis Sirion >> Dark Venue (UO)
Webmaster >> www.FAOTO.com ---- Hayatına çeşni kat!
Sosyal ağlarda paylaş

bence bayaa iyi telaffuz etti :) ama Türkçe yazıyo ahanda söyle diyince heyecanlandım valla. neden türkçe tercih ediliyor amerikan dizilerinde merak ettim, buffy, 3rd rock ve king of queens...(yurtdisindaki bi ark. söyledi sonuncusunu)[signature][hline]"Confess ten times and it becomes a habit, confess a hundred times and it becomes an obsession, confess forever and it becomes your destiny"
Ms. Bega
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...