Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allahım bu günleri de görecek miydim?!?

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

modemimi bağladım
süfer hızlı bir şekilde internetteyim

*sigara içmese de adettendir diye bir sigara yakar...içine çekmez ama*[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

herkese teşekkür ederim nasıl bir duygu bilemezsiniz...
yani bilen vardır tabi de

böyle basıyosun paticik hödöy diye açılıyo

ya browser emin misin diye insan şüpheye düşüyo
konulara giriyosun resimler hödöy diye geliyo
alala diyosun ama bi yandan da refresh etsem mi acep gördüklerim bir hayal mi diye düşünüyosun...

anlatılmaz yani...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

olabilir toplamda 110 k/sn download yaparken aynı anda iki client birden açık daoc oynuyorum ve lagsiz :p[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Bişey sorucam, 3 gün önce telekomdan aradılar ADSL hattını açtık diye. Modemi taktım bilgisayayara tanıttım ama nasıl bağlantı kuracağımı bilmiyorum. Bilen veya kendi taktırdığı zamanı hatırlayan varsa lütfen söylesin.
(Delirmek üzereyim ya adamların kendi bağlantı programı falan mı var?)(yada hattı açmış ama hesabı açmamış olabilirler mi?)[signature][hline]Tomorrow will take us away,Far from
home and no one will ever know our
names... But the Bard Songs will remain

BLİND GUARDİAN- Bard's Song
:rock:
Every Villain Is Lemons

[Bu mesaj nightstalker tarafından 04 Temmuz 2004 14:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hayır çok kolay aslında
eve modem ile girmemden 5 dakika sonra adsl ile bağlıydım nete

daha önce yaptığım bir iş de değil
sözleşme imzalarken kullanıcı adı ve şifre falan veriyorlar onları girmek gerekiyor

mesela kullanıcı adı ahmet2122251222@ttnet olmalı, oradaki numara da adsl in bağlı olduğu telefon numarası, @ttnet kısmı verdikleri formda olmayabiliyor eklemek lazım, şifre de genellikle 123456 ve değiştirebiliyosun hemen

ve bir şey daha var PPPoE LLC seçili olacak modemin ayarlarında bu seçim olmalı, tabi Türkiye'nin her yerindeki santrallerde bu seçenek mi geçerli bilmiyorum ama Türkiye için kitapçıklarda yazan ayar bu görünüyor

başka hiçbir şey yapmıyosun ne bağlantı programı ne de internet explorer ayarı...[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
demin bir haftadır tel numarasını öğrenmek için 118 aşındırdığım (ya meşgul ya yanlış numara veriyorlar işlemin başına dönüyorsun) bodrum türk telekom'un adsl'le ilgilenen bölümünden biriyle görüşebilmem mümkün oldu. "turgutreis'ten arıyorum, adsl portları bağlanacaktı bu ay, bir gelişme var mı?" soruma "evet bağlandı" sözü üzerine "afedersiniz, iyi duyamadım?" cevabı verdim.. :) "bugün sistem arızalı, yarın gelin sözleşme yapalım" sözü üzerine "peki sağolun, iyi günler" dedim ama "dile benden ne dilersen" diyesim geldi.. :-p

eh şu anda tek eksiğim adsl modem kaldı, onu da alınca tabiri caizse kralını tanımam internet aleminde.. :lol:[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

sam modemi ne alcan :)
usb almayın ethernet alın diye bir tavsiye dolaşıyor da bir takım hublarda :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

teşekkürler arkadaşlar.. :)

black şu zoom 5551 4x'i almayı düşünüyorum, hem tavsiye edeni çok, ödüllü mödüllü hem de özellikleri filan tamamdır. hem ethernet hem usb bağlantılı aynı zamanda sanıyorum..

millet sorun filan yaşadığını söylüyor ama daha dün 14400 ile bağlandım net'e çevirince, inanamıyorum nasıl bundan daha kötü sorunlar olabilir diye.. :)

15 dk'ye filan sözleşme yapmaya gideceğim bakalım, halen modemi sipariş etmedim, kendi gözlerimle görmek istiyorum kamera şakası filan olmadığından emin olmak için.. :-p

ekleme: bak black şimdi ne buldum şu adreste..

Zoom X4'ü bilgisayarımıza istersek USB'den , istersek de ethernet üzerinden bağlayabiliyoruz. Forumlarda kullanıcıların sıklıkla belirttiği , belkide sizin de bir yerlerde karşılatığınız "USB'den sakın bağlamayın , ethernetten bağlarsanız çok daha verimli" şeklinde bir söylem yüzünden yaptığımız ilk test bu yönde oldu. Gerçekten de çok ufak bir miktar fark oluyor ama kesinlikle abartılacak boyularda değil. Bilgisayarın başında günde 13 saatini geçiren ve çalışan her programı , her servisi tek tek elle ayarlayan biri olarak bu farkı kabul edilebilir buluyorsam çoğu kullanıcı için de çok sorun olacağını sanmıyorum. Sözün özü , eğer hazırda bir ethernet kartınız varsa modeminizi onun üzerinden kullanın , yoksa ethernet için ayrıca para harcamaya , bir de üzerine PCI slotunu işgal etmeye çok da gerek yok.[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.

[Bu mesaj Sam tarafından 14 Temmuz 2004 13:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bende de 5551 var Sam
tavsiye ederim yani
ama direk söylemedim bunu çünkü ben de aldıktan sonra öğrendim o usb/ethernet farkı olayını, neyse iyi olmuş o bulduğun yazı da, benim de kafamdaki soru işaretlerini kaldırdı en azından[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...