Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Kindle bizde de pahali degil: http://www.istanbulbilisim.com.tr/kindle-paperwhite-kindle-e-kitap-okuyucu-en-ucuz-fiyatlari,36912.html

eBay'dakilerden 40 TL kadar daha pahaliya geliyor yolu dusundugunde (eBay'daki Paperwhite'lar 150$) ama eBay'dan aldigin gumruk limitinin de uzerinde, takilabilir ve cok daha pahaliya gelebilir.

Kobo getirsem satar mi diye dusunuyorum aslinda.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Surekli yeni modeller cikiyor cunku. Kobo Glo da 1-2 ay once cikti. Ondan iyisi de cikar. Bir de Kobobooks yasal olarak Turkiye'ye satis yapan tek Ingilizce dukkan bagimsizlardan sonra.

Simdi sirala dersen: Kobo Glo > Kindle Paperwhite > Nook Glowlight > Kobo Touch > Nook Simple Touch derim. Nook SImple Touch daha iyiydi Kobo Touch'dan ama Kobo Glo ciktiktan sonra onun yazilimi Kobo Touch'a da getirdiler; Kobo'nun yazilim en iyisi su anda ozellikle font weight ve font sharpness gibi ozellikleri ve her kitabin font ayarlarini ayri ayri hafizasinda tutabilmesiyle. Kendi fontlarini da cok kolay yukleyebiliyorsun hem.

Degisiyor surekli. Kindle Paperwhite ciktiginda burada su an en iyisi o da demistim.

Yerinde mi sayacak teknoloji yani? Nook geri kalmis durumda su an, eminim ama yakinda yeni bir alet cikartip en iyisi olur 4-5 ayligina.

Şu mesaja ve GERGE imzasına bakarak evimize ikinci ebook reader olarak kobo glo siparişi vermek üzereyim (ilki kindle paperwhite), var mı bu geçen sürede görüşünde bi değişiklik?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Kindle bizde de pahali degil: http://www.istanbulbilisim.com.tr/kindle-paperwhite-kindle-e-kitap-okuyucu-en-ucuz-fiyatlari,36912.html

eBay'dakilerden 40 TL kadar daha pahaliya geliyor yolu dusundugunde (eBay'daki Paperwhite'lar 150$) ama eBay'dan aldigin gumruk limitinin de uzerinde, takilabilir ve cok daha pahaliya gelebilir.

Kobo getirsem satar mi diye dusunuyorum aslinda.

Valla getir ya aliriz biz :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
sostizm said:

GERGE said:

Surekli yeni modeller cikiyor cunku. Kobo Glo da 1-2 ay once cikti. Ondan iyisi de cikar. Bir de Kobobooks yasal olarak Turkiye'ye satis yapan tek Ingilizce dukkan bagimsizlardan sonra.

Simdi sirala dersen: Kobo Glo > Kindle Paperwhite > Nook Glowlight > Kobo Touch > Nook Simple Touch derim. Nook SImple Touch daha iyiydi Kobo Touch'dan ama Kobo Glo ciktiktan sonra onun yazilimi Kobo Touch'a da getirdiler; Kobo'nun yazilim en iyisi su anda ozellikle font weight ve font sharpness gibi ozellikleri ve her kitabin font ayarlarini ayri ayri hafizasinda tutabilmesiyle. Kendi fontlarini da cok kolay yukleyebiliyorsun hem.

Degisiyor surekli. Kindle Paperwhite ciktiginda burada su an en iyisi o da demistim.

Yerinde mi sayacak teknoloji yani? Nook geri kalmis durumda su an, eminim ama yakinda yeni bir alet cikartip en iyisi olur 4-5 ayligina.

Şu mesaja ve GERGE imzasına bakarak evimize ikinci ebook reader olarak kobo glo siparişi vermek üzereyim (ilki kindle paperwhite), var mı bu geçen sürede görüşünde bi değişiklik?

Degisiklik yok ama Kobo'nun tek avantaji Paperwhite'in uzerine daha gelismis font ayarlari ve dukkaninin Turkiye'ye satmasi. ePub destegi bir de tabii. Eger ePub destekleyen bir okuyucu istiyorsaniz ya da Amazon'dan kitap satin almak icin kendinizi US'de yasiyormus gibi gostermekten sikildim diyorsaniz alin derim. Font gelismeleri epey iyi ama Paperwhite uzerine tek basina yeni bir okuyucu aldiradak kadar iyi mi bilmiyorum. Tipografi takintisi varsa olur, onun disinda ePub ve dukkan uzerinden dusunun cunku fontlar disinda ayni alet gibi.

Tam ekran ve HD yap ↓

http://www.youtube.com/watch?v=XsN9yuj5TK8

Goruldugu gibi formay konusunda Kobo cok daha gelismis. Kobo Touch'da da bunlarin hepsi var, tek farkli Glo'nun Touch'dan isik.
Sosyal ağlarda paylaş

Audible den aldığımız ses dosyalarını mp3 e nasıl çevirebiliriz..
Birde merak ettiğim ben mesela kitabın 300 küsürüncü sayfasındayım. Şimdi audio da o kısmı nasıl bulucam ? Hangi dakikalar kitabın hangi sayfasına denk geliyor, o konuda yardımcı olacak bir program bir yol var mı ?

pc ye indirdim bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
http://www.amazon.com/gp/product/B00BD6T1NC/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A2WTVCOLVN15GP
Arkadaşlar şu ürün kılıfı ile ve kargosu ile bugünkü kurdan yaklaşık 201 liraya geliyor. Kılıfsız ise 8 dolar daha ucuz 180 civarı işte. Sizce buradan almak mantıklı mı? Ben Türkiye'de başka adam gibi satan bulamadım. Bu satıcıya da şu siteden ulaştım: http://etkaozdemir.org/post/15837308151/nook-simple-touch-rehberi
Güvenilir filan demiş kendisi. Sizce daha iyi bir alternatif var mıdır? Yorumlarını bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...