Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yavru köpek.

Bella

Öne çıkan mesajlar

evet.
veteriner söylemişti zaten bu diş dönemini,el ve bacağa saldırıyor ısırmak için o anda direkt bir kemik ya da diş kaşınması için özel oyuncaklar varya onlardan verıyorum.

tabi kardeşimin eşofmanını baya parçaladı,odasında ki halıyı parçaladı falan benım pijamamı da yırtmıştı böyle zaiyatlar verıyoruz sdfg

ama süt dişleri dökülünce biticek.memnunum ben ya sevıyorum çok kendisini =)
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş pek güzelmiş ama tatlı neyim vermeyin şu köpeklere allah aşkına.

bu arada ortalığa yaparsa kakasını, ensesinden tutup burnunu dibine kadar sok, kızarak konuşmaya başla.bide yapcağı anı anlıyosundur zaten, etrafında falan dönmeye başlar genelde.yanında daima gazete bulundur.baktın yapcak gibi atla hemen yanına, gazeteyi koy altına.

ayrıca sadece tatlı değil kahve de sakın vermeyin.bildiğimiz türk kahvesi.
Sosyal ağlarda paylaş

kaç aylık ki, pek okuyamadım epey post var.

tuvalet eğitimi kolay hele o cins köpek için çok çok kolay. eğitime bile gerek yok, olay şu. aşıları bitene kadar eziyeti çekin, ya da 200tl fln masraf edin kafes alın.

tabiki bir sürü yöntem var kafessiz, gazete kağıdırıdr balkona sıçtırtmaktır fln ama en basiti şöyle,dertli tabi biraz.

aşıları bitsin, saat başı dışarı çıkarın. unutmayın ama saat başı. en geç 2-3 hafta içinde, eğer dışarıdan korkmazsa tabi (bazıları arabalardan fln korkuyor dışarı yapmıyor tuvaletini) dışarıya yapcaktır. sonuçta dışarıda bir sürü koku var, o da içgüdüsel olarak sürü mantığıyla dışarı yapcek tuvaletini. mesela benim köpek 2 yaşını bitirdi, tuvalet eğitimiyle ilgilişu yukarıda dediklerimden başka hiçbirşey yapmadım. eve sıçtı tabi bir süre aşıları bitene kadar, sonradan dışarı yaptırmaya başladım hiç eve yapmadı kakasını bi daha. çişini yaptı ama o da kızınca yapıyor malesef tutamadığından değil. kızgın değilse tabi bi şekilde derdini belli ediyor dışarı çıkarıyoruz. 4-5 hafta oldu kazamız yok yenüz :D
Sosyal ağlarda paylaş

3.5 aylık şuan.
tüm aşıları bitti.

dışarı çıkarmaya yavaş yavaş başladık.ama bu ara malum havalar kötü çıkartmıyoruz.çiş olayını hallettik gerçi arada kaçırıyor.
bi de şöyle birşey var mesela sorayım sana,belki biliyosundur.

gazete ile öğrettim ben çiş yapmasını.hatasız yapıyor oraya.
ama ne zaman ki (benım odam parke üzerinde orta boyut bir yumuşak halı var) odama o halıyı seriyorum (normalde kaldırıyorum çiş yapıyor diye) oraya yapıyor.
hani devamlı makinede yıkanıyor,temizleniyor sonra tekrar koyuluyor temiz şekilde,yine oraya yapıyor neden acaba bu?

kokusunu falan alamaz yani yıkanıyor devamlı.anlamadım gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...