Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Win 7 türkçe sorunu

Buyse

Öne çıkan mesajlar

Dili türkçe yaptığın halde türkçe karakterlerin görünmüyorsa ya da soru işaretine benzer şekilde simgelere dönüşüyorsa bu senin fontlarınla alakalı bir sorundur. Font için bir addon kullanıyorsan oradan seçimi değiştir farklı fontlar deneyerek türkçe karakter destekleyeni bul. Eğer bunu kullanmıyorsan o halde World of Warcraft dizinine Fonts klasörü yarat ve beğendiğin 4 adet fontu buraya at hepsi aynı olabilir, seçim tamamen sana bağlı.

Klasör içindeki fontların uzantısı ttf olmalı ve mutlaka aşağıdaki isimle klasör içine yerleştirilmeliler.

● FRIZQT__.ttf (the main UI font: NPCs names; buffs, etc)
● ARIALN.ttf (the normal number font)
● skurri.ttf (the 'huge' number font)
● MORPHEUS.ttf (Mail, Quest Log font)
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorun bendede var ama genel olarak türkce fontlar cikmiyor windows 7 de

yani söle diim film fln izlerken alt yazilarda bile çıkmıyor

işin ilginci yazarken bi problem yok

ğ ç ö gibi ama text okumalarına gelince misal dediim gibi filmlerde gözükmüyor gereksiz yere sinirimi bozdu bu windows 7 isi msn de acamaz oldum aptal bi hatadan dolayı vs.. sux yani :P
geri reroll edicem vista yada xp ye
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ing. win7 kullanıyorum ona rağmen böyle bir sorunum yok :P

Geçen gün arkadaşımda farkettim ben de, wowda yazarken harfler kargacık burgacık çıkıyordu ama bende düzgün görünüyorlardı yine de.

Sizin kullandığınız türkçe mi? Belki de türkçesine türkçe karakter desteği koymamışlardır xD
Sosyal ağlarda paylaş

Benim win7'deki tek problemim bazı .avi'leri media player classic'ten izlerken titreye titreye gitmesi. 2 hdd'm var birinde dandik vista diğerinde win7 var, vistada wmp classic sorunsuz ama win7'de sapıtıyor bazen. Komik.

Bu arada win7'den daha eski bir sürüme geçeceğim derseniz vista kurmayın sakın. Kullandığım bir yılda hayattan soğudum çoğu zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Kusra bakma pek foruma giremedim bugün.

Şimdi Denetim Masası - Saat, Dil ve Bölge - Bölge ve Dil - 4.tab olan Yönetimsel tabına geciyoruz - Orada altta Unicode olmayan programların dili var onu Türkceye getirip sorunu cözüyoruz.

Sanırım restart istiyodu veya etkin olması icin restart atıyorduk.

Cözmesi lazım sorununu , cözmezse söle baska cözümlara arayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...