Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Evlenecek kadında bekaret vasfı bulunmalı"

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

abi aldatacak insan aldatır. ilk seninle beraber oldu diye aldatmayacak diye bir durum yok. ha ayrıca tecrübe denince akla 'olm çok yapmıştır bu bu varya bu adamı ...' falan gibi birşey gelmesinde işin tecrübe kısmı şöle önemli.

herkesin içinde var birşeyler yaşama isteği mantıken değil mi? bir kadın için hayatı boyunca tek bir erkekle olmasını dayatmak çokta mantıklı değil. asıl korkulması gereken bu değil mi? evlendin bakireyle. 3 sene sonra ben gençliğimi yaşamadım dedi. sıçtığının işaretidir. hayır hakkı değil mi? hakkı tabi. kadınlarda serserilik yapabilir mantıken. yapmalılarda adam gibi ciddi bir ilişki içine girmeden önce. ilişki ortasında yapmak istemeleri veya yapmaları dahada kötü değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

evlilikten önce cinsel ilişki yaşamamış erkek yoktur, ilişki yaşama fırsatı bulamamış erkek vardır (aforizma mıçtım evet).

o yüzden bekaretten bahsederken gerçekten samimi olmak lazım, "ben bakirim, bakire isterem" diyip gitmek kolay. evet olabilir, hiç ilişki yaşamamış olabilirsin. ama hayatın boyunca karşına ilişki fırsatı çıkmamışsa, daha önce içinden gerçekten öyle bir şeyler yaşamayı dilediysen; sen istediğin kadar fiziksel olarak bakir ol yine de bi şeye yaramaz. insanların "bekaret zihinde olmalı" sözüyle kastettiği şey bu.

içinden sevişmeyi geçirmişsindir, fırsatın olsa sevişeceksindir bile. ama şansa bak ki yapamamışsındır. bunu hemen "ben bakirim o zaman bakireyle evlenirim" kılıfına sokup vasıflı (!) insan taklidi yapmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir kere burada bakirelerin evliliklerinde nasıl seviştiklerinden bahsetmeyelim kimisi Allah gibi sevişir bilemezsiniz. "Bakire kadın sevişmeyi bilmez agalit" tarzı çirkin söylemlerde de bulunmayalim lütfen. Forum başında oturup 8 kere gitsin, havalara fırlatsın beni yoksa olmaz diye konuşan kadınlar görmüyorsanız, siz de yapmayın.Biz burda siz 31 çekmeden gelin de rahatlayın diye yaşamıyoruz.

Buna ek olarak:

Beraber olduğum kadında değil de evleneceğim kadında böyle şeylere bakarım diyen erkekler. Sizin kadar ikiyüzlü seksist adamlar görmedim. Evlenmeyeceğiniz kızlar hayat kadını değil mi çünkü onlar istediklerini yapabilirler sizin için de problem değil. Evliliğe gelince hop dur: bekaret = düzgünlük/insanlık/kaliteli kadınlık vs. Beyninizi geliştirmenizi şiddetle öneririm, öbür türlü baya rezil insanlarsınız çünkü. Çükünüz var diye kimse size oturduğunuz yerden karşı cinsin kiminle, ne zaman seks yapması veya yapmaması gerektiği ile ilgili konuşma hakkını vermedi. Kafa rahatlığı falan da demeyin; bu kadar kafanıza takıyorsanız ona buna kaymayın o zaman evleneceğim kadın da takar kafasına diye düşünüp.

Üzgünüm ama aklı yerinde olan hiçbir kadın da hayatını "acaba gün gelince evleneceğim adam bakire olmamı ister mi?" diye düşünerek geçirmeyecek. Ha zaten öyle düşünen bir kadın arıyorsanız bence burda tartışmanın hiçbir anlamı yok. Görünen o ki siz mutfak robotu arıyorsunuz.

Not: Sözüm karşıdaki insanın varlığını göz önünde bulundurmadan bekaretini saklayan kadınlara değildir. O bağımsız, özgür bir seçenektir. O yüzden lütfen şimdi gelip de "KARI İSTEMİYOR SAGLAMIŞ SAANE" demeyin. Sadece oturun da biraz düşünün yaptığınız hareketin ne kadar eşitlikçi düşünceden uzak olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi üzgünüm kadınlar bu zamana kadar hangi nedenle olursa olsun susup birşey söylemediği için şu anda hala böyle düşünce şekilleri devam ediyor toplumda. Biz bunu açıklamaya çalışıp fikirleri değiştirmezsek bu görev kime düşecek? Çoğunluk değiliz ki sonuçta kadınlar hiçbir şeyin farkında değil halinden memnun koyun sürüsü gibi yaşıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakalı olarak, yargıtayın evliliği bozma kararı doğru bence.

evlenmeden önce kadın erkeğe dese ki, senin aylık gelirin 5000 mi? evet, tamam evlenelim o zaman. sonra bi bakıyo gelir 1000. yalan söylemiş, istediği aile hayatı yok. o zaman evlilik bozulabilir.

ha bekaret de durum değişiyo mu? biraz. griswold da yazmış gerçi erkekle kadın burda eşit değil çünkü erkeğin bekareti ölçülemiyor diye. o zaman bi dedektif tutup erkeğin geçmişini araştırtmak lazım ki orda problem var. olaya böyle bakarsak doğru gibi ama bence medeni hukukta çıkarılmış olsa da ataerkil bi oluşum destekleniyor. yani evlilik sonunda kadın erkeğin bazı haklarından yararlanıyor. böyle değil bu eşitiz eşitiz demeyin, bunun türkiyenin çoook büyük kısmında böyle olduğunu biliyoruz. türkiye nişantaşı değildir, türkiye fikirtepedir. o yüzden evliliğin bozulma kararı da bu yönde alındıysa doğru denebilir.

ha bu doğruluk yasaya ve toplumun yapısına göre. tabii ki böyle olmaması gerekli ama tepeden inme yasayla düzen sağlanmaz. topluma göre şekillenir yasalar. toplum yasayla şekillenmez yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...