Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pşttt !

CeyDa_61

Öne çıkan mesajlar

Oyun ilk başladığında parasızdı ve gençler 13-18 yaş arası çocuklar oyuna başladı.Oyun talep görünce bazı şeylere kısıtlama getirilip parasız yapılamayan şeyler oldu.Prime timeda dolu olması nedeniyle oyuna girememe belli itemları kullanamama falan...Ancak bu süreye kadar çoğu mmo oyunun yaptığı gibi bu da bağımlılık yapınca insanlar bırakamadı ve bazı ihtiyaçlarından kısarakta olsa oyuna para vererek devam etti..
Sosyal ağlarda paylaş

peki insanlar vakit ayırıyolar,bi'şeylerden kısıp para yatırıyorlar kısaca bagımlılık diyosun da neden ? yani oynanabilicek milyonca oyun varken KO yu farklı kılan ne ? bildiğim kadarıyla klan sawası bu oyun ? bunların haz aldıgı bagımlı oldukları sey savaş mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Rica ederim..

cok kabaca anlaticam. Yetersiz gelirse bir sekilde hallederiz daha detayli olurmu.

Simdi biz 2004'ten beri KO oynuyoruz (gerci ben 1 yildir aktif olarak oyunu oynamiyorum ama, kopamiyo insan iste oramdan). Bu oyun WoW daha portakalda vitamin iken oynaniyordu, halen oynaniyo.. Ultima bitmeye basladi, bu da bedava oldugu icin onun gibi oldu, yerini tuttu bi nevi Ultima Online'in. halen hastalari var. Ama eskisi kadar degil tabiki de..

Senaryosu cok acemiye gelen, ama level atlamasi ve PK (savas) olayi zor oldugu ve zevkli oldugu icin, basit oldugu icin cok tuttu zamaninda. insanlar sevdi..

oyunun cikis tarihi yanlis hatirlamiyosam 1998 olmasi gerek. Once Malezya'da unlendi oyun. Adi MyKO idi ordaki sunucunun.

Sonra da Amerikali bi firma (k2 network) oyunu daha da populer yapti zamaninda. Altin cagini da bu sunucu sayesinde ve 2002-2007 arasinda yasadi. Gercekten cok zevkliydi hersey. Ama sonra yanlis yonetim yuzunden eski oyuncular sogudular oyundan. Kustuler bir nevi.. Birazi WoW'a gecti, birazi birakti..

Suan halen populer ama eski oyunculari yok oldular dedigim gibi. 11-17 yas arasina hizmet veriyor oyun. Tabi oyuncu sayisi ve kazandiklari para halen ayni. Adamlar pek de takmiyolar eski oyunculari (dogal olarak gelen paraya bakiyolar bi tek)..

kisaca anlatacaklarim bunlar. kafana takilan seyleri burdan yada ozel mesajla anlatirim istersen.. Cekinme, sor..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
CeyDa_61 said:

engin bilgilerini benle paylaştıgın için cok saol Dan.. bu konuyu ödewi yargılayın diye değil yardım edin diye actım keza etmiyoruz diyip konu kapatmak daha mantıklı böyle boş işe yaramaz cevaplardansa..

Yanlış yere ve yanlış bölüme gelmişsin diyeyim o zaman. (Nokta)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...