Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GDO

MuDo

Öne çıkan mesajlar

Wispy said:

sg-1 said:

yazı stilini tiye aldığın için faşizan olmuyorsun, kıvırtma. sizin bütün horde'da var bu kıvırtma hastalığı gerçi.

Süpriiiz. Başladık yine tartışma uslubunda sınırların dışına çıkmaya,

kıvırtıyorsun, çarpıtıyorsun, dile getirince ben kabahatli oluyorum,
ilginç.

wispy said:

sg-1 said:

Hoş adamın yazı stiliyle niye dalga geçilir, niye eleştirilir onu da anlamam. çatal bıçak kullanmak yerine elle yiyen adamı da tiye alıyor musun sen hayatında?

Ee bir işadamı bir iş yemeğinde elle yese ne dersin ?
Bu adam da başyazar, köşe yazısı yazıyor fena anoloji değil aslında, sağol örnek için.

evet, fena analoji değil, zira işadamları arasında elle yemek hoş karşılanmayabilir (niye işadamı onu da anlamadım, niye oto tamircisi değil), ama tüm insanlar arasında elle yemek gayet rastlanabilir bir durumdur. nasıl ki insanlar arasında "elle yenmez" diye mutlak bir kural yoksa köşeyazarları arasında da "enter'a basılmaz, kısa yazılmaz" diye mutlak bir kural yoktur. İsteyen istediği gibi yazar.

Wispy said:

sg-1 said:

Adama "niye böyle yazmıyor, niye şöyle yazmıyor" demenin "taraf neden cumhuriyet bayramını kutlamıyor" diye sormaktan farkı yok. O soruya karşı çıkıyorsan özdil'e "neden bunu yazmıyor" deme hakkın yok. İşte bunu yaptığın zaman faşizan oluyorsun.

Adam bunu neden böyle yazmıyor demedim. Artık klasikleşmiş, söyleneni ucundan çekiştirip istediğim yere götürürüm, istediğim anlamı çıkartırım numaran. Yazısı bana göre ilginç değil dedim, şunu eğer şunu şunu yazsa ilginç olur yoksa köpeğin gazeticiyi ısırması haberiyle eşdeğerdir dedim. Bu topic içinde Yılmaz şunu yazsın diye dikte eden bir anlamı içeren bir cümlemi quotela bulabilirsen.

Bulursan ben faşistim, bulamazsan sen iftiracısın.

Bekliyorum.

dikte etmen gerekmez, bir fikir yazısı ve yazarı için "şöyle yazsaydı daha ilginç gelirdi, böyle yazsaydı daha çok beğenirdim" demen, yazara buna bakuıp not vermen bile yanlış bir tutum. Zira
1- o fikrin yazının içinde geçmemesi adamın böyle düşünmediği anlamına gelmez.
2- öyle düşünmüyorsa bile bu seni ilgilendirmez.

"yazının şurasını beğenmedim, şu fikrine katılmıyorum" demek bambaşka bir olaydır, "şunu da yazsaydı ilginç olurdu, bunu da ekleseydi hoşuma giderdi" demek bambaşka bir durumdur.

Senin eleştiri yazın eleştirilince, "stili eleştirmeni beğenmedim, içeriğini eleştirsen daha iyi olurdu" denince nasıl feveran ediyorsun, baksana kendine bi.
Aynısını sen yapıyorsun, haberin yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uzun yazmıycam, aşırı kişisele kayıyor çünkü.

"
Senin eleştiri yazın eleştirilince, "stili eleştirmeni beğenmedim, içeriğini eleştirsen daha iyi olurdu" denince nasıl feveran ediyorsun, baksana kendine bi.
Aynısını sen yapıyorsun, haberin yok."

"Feveran"ım stille, içerikle alakalı değil senin yaptığın eleştiri değil denmesineydi.

Düşüncelerin özgürce ifade edildiği bir ortamdayız, yasal çerçevede isteyen, istediğini beğenir, saygı çerçevesinde istediğini eleştirir, benim de kimseye düşüncelerimi dikte ettirmek, kimseyi "convert" etmek gibi bir amacım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasil guzel kiviriyorsunuz, nasil guzel agliyorsunuz anlatamam. Olaylari carpitmakta da ustunuze yok.

Fikrin zikrin zaten belli, benzer her konuda gelip icerik hakkinda konusmak yerine ilk yaptigin sey "eh yilmaz ozdil iste bol enterli" demek olmus. Sen de turevlerin de.

Konunun, iceriginin tartisilmasi icin buraya getirildigi bariz. Ama her seferinde once surasi burasi deyip sonra aglamaya basladiginizdan hic bir halt tartisilamiyor.

Her konu senin ve bir kac kisinin kisisel kavgasina donusuyor ve bunu bilerek yaptiginizi dusunuyorum artik. Ustune ustluk kendinize toz kondurmadiginiz icin oluyor butun bunlar. Adamin stiline laf edip yazi icerigine bakmamak elestiriden sayilmaz deyince ozgurluk fasistlik diye dalman en bariz ornegi.

Ha bir de "sen bilmemne baskani misin?" gibi cikislarinizin ardindan "duzgun konus" tripleriniz mevcut. Artik neresi yamuksa konusmamizin...
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi yine kişiselleştirelim tartışmayı gogogo.

Yılmaz Özdil'in hangi yazısının içeriği tartışıldı bu forumda. Biri Y.Ö. yazısı c/p'ler, forumun bir kısmı +12312312, HLL TEAM, çok güzel olmuş, cuk oturmuş der. Diğer bir kaç fikri zikri belli, kendini de bilmez insan da biçimini de, içeriğini de beğenmez.

İlk postumu da biraz mizah anlayışınız olsa WTFYILMAZIMAKÜFRETTİ şeklinde algılamazdınız. Yalan veya yanlış bir iddia da içermiyordu. Enter abuse etmiyor mu, word countu düşük değil mi, e aydın değil mi? Yılmaz Özdil'e mail atsam bunu ne düşünüyorsunuz desem güler kanımca ama bazılarının bünyesi fazla alerjik işte.
Sosyal ağlarda paylaş

kıtmısınız arkadaşlar. hani wispy i savunmak gibi olmasında, adam içeriği hakkında birşey dememiş. enter tuşunu spamleyerek kendi "çizgisini" oluşturmaya çalışan bir yazardan bahsetmiş. hayır, yılmaz özdil' in seçim zamanı isimlerle dalga geçtiği yazısı da var. içeriğini eleştirmeye kalksak neler var neler, bu yazı da gene entry spam.

yılmaz özdil' i de savunmayın, tamam güzel laf sokuyor yeri geldiğinde de, o seçim zamanı yazdığı "yazıyı" gördükten sonra adamın yazılarına bakış açım değişti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha bravo cidden. Yine super carpittin.

Bak tekrar yaziyorum sorunu; sorun senin ve bilimum kisilerin her Yilmaz Ozdil makalesi koyulmasinda bu bosluklara, araliklara laf etmesi ve makalenin iceriginin arka planda kalmasi. Dahasi bu bir aliskanlik haline gelmis. Daha onceki yazilarla kiyaslandiginda kelime sayisi olarak dopdolu bir yazi bu. Otur say inanmiyorsan.

Ayip su yaptiginiz. Elestiriyi yaparsiniz, ara sira yenilersiniz. Lakin hemen her konuda yapiyorsunuz bunu. Bunun icin tepki gorunce de ozgurluk mozgurluk diyorsunuz. E bu da ozgurluk ? Niye bu bu kadar batiyor ? Adamin tarzi bu.

Tartisma uzayinca da su bir onceki mesajdaki gibi carpitiyorsunuz "kufur mu ettik ne ustume geliyorsunuz" gibisinden. Kufur etmiyorsun ama gereksiz elestride bulunuyorsun.

Yazisini sevmeyen sevmiyorum diyor zaten. Kendini sevmeyen onu da soyluyor. Ama gelip "BU NE LAN BIR SURU BOSLUK" deyip gereksiz spam yapmiyor.

Bir de sizinle tartismak mumkun degil. Haksiz oldugunuzda, koseye sikistiginizda bile hakli oldugunuzu dusundugunuz baska bir noktaya sicrayip oradan devam ediyorsunuz. Hic bir sey yapamazsaniz alakasiz birinin yazdigini alip "bana bunu demissin"den devam ediyorsunuz.

Nolur, rica ediyorum. Sacma sapan takintilarinizla pic etmeyin su konulari. Kisisel dertlerinizi satasmalarinizi kendinize saklayin. Gidin bunlar icin baska konular acin. Yilmaz Ozdil ne tirt yazar seyim kadar bosluk birakiyor diye konu acin gelelim biz de yazalim dogru lan cogu zaman birakiyor diye. Sonra her yerde birakiyor deyin ordan devam edelim kapismaya.
Sosyal ağlarda paylaş

adamın her yazıyı aynı şekilde yazma hakkı var da, bizim her yazısını aynı şekilde eleştirme hakkımız yok mu? geliştirsin kendini biraz, o zaman biz de daha yeni eleştiriler bulma çabasına girebiliriz =)

hangi topikte, neyin nasıl tartışılacağını belirleme hakkına sahip değiliz malesef. topikler babamızın malı değil, herkesin malı, zaman zaman istemediğimiz yönlere de sapabiliyo şekilde görüldüğü üzere.

içinde ", Euro kokulu liboş... Alışıklık sistemini güçlendirir, bağımsızlık sistemini çökertir. " şeklinde zeka fışkırtan ifadeler olan bi yazıyı "vuaaay ne güzel yazmış hey yavrum koydu postayı bea" diye karşılamamızı bekliyosan daha epey beklersin.

imza: paticik feto temsilciliği
not: dikkat, içerik eleştirisi de yaptım haa ona göre!
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo hiçbirşey ağırıma gitmedi. Güzel güzel konuşuyorduk şu son sayfaya kadar, fazla kişisele kaydığı için cevap uzatmak istemedim.

Yalnız önemli bir nokta var, Eleştiri saygı çerçevesinde yapılır.
Şu son sayfadaki bazı postlara bakınca saygıyı bayağı bir aşıyor, hırıldayan fetocu olmuşuz yine ehi ehi. Gerçi hep aynı insanlar, aynı seviyesizlikle konuştukları için tuhaf gelmiyor artık.

Bir sonraki Yılmaz Özdil topicine mesaj atmayacağım, bakalım biz "trollemezsek" ne gibi sofistike tartışmalar dönüyor yazısı üzerine, merakla bekliyorum.

İyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

adamın her yazıyı aynı şekilde yazma hakkı var da, bizim her yazısını aynı şekilde eleştirme hakkımız yok mu? geliştirsin kendini biraz, o zaman biz de daha yeni eleştiriler bulma çabasına girebiliriz =)

hangi topikte, neyin nasıl tartışılacağını belirleme hakkına sahip değiliz malesef. topikler babamızın malı değil, herkesin malı, zaman zaman istemediğimiz yönlere de sapabiliyo şekilde görüldüğü üzere.

içinde ", Euro kokulu liboş... Alışıklık sistemini güçlendirir, bağımsızlık sistemini çökertir. " şeklinde zeka fışkırtan ifadeler olan bi yazıyı "vuaaay ne güzel yazmış hey yavrum koydu postayı bea" diye karşılamamızı bekliyosan daha epey beklersin.

imza: paticik feto temsilciliği
not: dikkat, içerik eleştirisi de yaptım haa ona göre!

adamın gelişmeye ihtiyacı olduğuna sen mi karar veriyorsun?
sonra yok "biz eziliyoruz, bize hakaret ediyorsunuz, biz hoşgörülüyüz" bıdı. siz kendinizi adamın gelişmeye ihtiyacı olduğuna karar verecek yüksek bir mevki olarak görüyorsunuz, ben de buna karşı çıkınca eleştiriye tahammülsüz oluyorum,
ne güzel İstanbul be.

o cümlede gayet de güzel bir kelime oyunu yapmış, gayet de zeka fışkırıyor ve gayet de "ne güzel yazmış hey yavrum".
Sizden yazıyı böyle karşılamanızı ve sevmenizi beklemiyoruz tabi. Şimdi "çünkü yazının muhattabı sizsiniz" diyecem, yine kızacaksınız. Tamam, yazının muhattabı siz değilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

evet bence kendini geliştirmeye ihtiyacı var, bu bi hakaret mi, aşağılama mı, küçük görme mi? ben kendini geliştirmeyen, geliştirmeye ihtiyaç duymayan insana saygı duymam bikere.

o zaman hiçkimseye hiçbişey söylemeyelim, her yazar über kitap yazıyo, her yönetmen mükemmel film çekiyo, her ressam her tabloyla dünyayı inletiyo..hiç eleştirmeyelim, kimsenin kendini geliştirmeye ihtiyacı yok çünkü heh mazallah böyle söylersek kendimizi yukarda görüyomuşuz. ben "benim gelişmeye ihtiyacım yok" demedim ki. herkesin var.

yazının muhattabının ben olduğumu kabul ederim, hiç sorun değil. ama buna zeka parıltısı diyemem, insan biraz "worthy opponent" bekliyo; ezbere sıfatlar, yarım yamalak imalarla, cümle öbekleriyle bu iş olmaz. açıkçası viktor çok daha worthy opponent'dır benim gözümde.

ben bu yazıdan gdo adına, ya da medya adına, ya da politikacılar adına yeni hiçbişey çıkarmadım, zaten yılmaz özdilin hep yaptığı şey-ne yazarsam tutar, ne yazarsam kahvede bahsi geçer falan. hatta şema yapalım bulunsun:

1-gündemde ne var ne yok? hah gdo var /ya da eurovision, ya da açılım, ya da zam/
2-bikaç kelime oyunu bulayım, hükumete de şurdan çakarım, liboşlara burdan çakarım, güzel kalıplaşmış klişelerimi boca ederim.
3-konuyla ilgili tarihlerle oynarsam güzel sayılar çıkar mı diye bakarım.
4-her cümle sonuna bikaç enter
5-????
6-PROFIT!!
Sosyal ağlarda paylaş

Son sayfayı açtım direk, GDO dan bayağı uzaklaşmış konu. Şu anda habertürkte selim hoca, zekeriya beyaz ve 2 adam daha tartışıyorlar. Eğlenceli şu anda.

ayrıca selim hoca ile biraz daha basicten başlayacak şekilde podcast(ler) yapmayı düşünüyoruz, soruları öğrencilerden alıcaz, cevap bulamamış sorunuz varsa, patiden de soru eklerim seve seve :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...