Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sedat Kapanoğlu (ssg) @E-Tohum

roket adam

Öne çıkan mesajlar

sevilesi insanmış.. arasa "kanka gel içelim bu gece." dese giderim..

bi de düşünüyorum. ulan ben 96'dan beri hergün bilgisayarda oyun oynuyorum.. 10 yıl daha oynasam ciddi para kırar mıyım acaba? ssg'nin ilk 10 yılından daha fazla kazanmışımdır şimdilik.. (araba bile kazanıyodum lan az kaldı.) şimdi önümdeki 10 yılı iyi değerlendirip açığı kapatmam gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

demeyin abi öyle

neticede çocuk yaşta össyi okulu sallamayıp bilgisayarla oynayıp durmuş ehehe

şurda 100 kişi aynısını yapsa gene çıkmaz bi tane ssg, olacağı varmış öyle olmuş

şartları da gayet uygunmuş. maddi durumu iyi bir ailesi olduğunu düşündüm mesela, aynı şekilde sanıyorum ki bilindik eğitim uğruna çok baskı görmemiş olmalı

gençler görüp de öss yalan iş abi demeliler yani :P
Sosyal ağlarda paylaş

Kane&Lynch said:

aquila said:

hala izliyorum, baya iyi konusuyo adamlar. yalniz basak hayal kirikligi oldu, citir bi abla bekliyodum sdfa.

aynen :(

Ahahah +1, böyle başak başak diyolar, bi başak geldi benden 4 tane.

Adam çoğu insanın kariyerinde belli bir noktaya geldiği dönemde kazanmış ilk başarısını, büyük bir cesaret ve aile desteği bence. Düşünsenize 25 yaşına gelmişsiniz elle tutulur hiç bir başarınız yok, üniversite mezunu olmayı geçtim kazanamamışsınız bile; kaç kişi kaldırabilir ve en verimli dönemini hiç birşey yapmadan geçirmeye dayanabilir ki? Adam hayatının bu noktasında koca bir sıfır bile olabilirdi şansı yaver gitmese.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

demeyin abi öyle

neticede çocuk yaşta össyi okulu sallamayıp bilgisayarla oynayıp durmuş ehehe

şurda 100 kişi aynısını yapsa gene çıkmaz bi tane ssg, olacağı varmış öyle olmuş

şartları da gayet uygunmuş. maddi durumu iyi bir ailesi olduğunu düşündüm mesela, aynı şekilde sanıyorum ki bilindik eğitim uğruna çok baskı görmemiş olmalı

gençler görüp de öss yalan iş abi demeliler yani :P

hocam burada ne ssgler var..

bak şimdi bişeyi çok seviyorum bizde birine tapınma durumu çok üst seviyededir..

ssg gibi ne programcılar var lakin, adamlar bu freeware işlerle nuker yazmakla filan uğraşmadıkları için biz tanımıyoruz hiç..

ha yaptığı işlere saygım var ayrı..
Sosyal ağlarda paylaş

insanın aynası, ürettikleridir. biz üretilenleri, ortaya çıkarılanları görür ve onlara anlam yükleriz. bu anlamda burada bir adet ssg bile yok.

konu daha iyi programcı olmak değil sadece. başarı; formülünü bilmediğimiz bir bileşen ve bir sürü değişken var içinde. benim de her hafta süper bir fikrim gelir. burda benim gibi bir sürü genç beyin var, eminim. bir anlamı var mı? kişisel olarak anlamlı olabilir ama -sonuca bakarsak- koca bir SIFIR. çünkü sadece fikir, sadece yetenek, sadece azim.. anlamsız. önemli olan sonuç.

ama bunları derken, başka bir konuyu da es geçmek istemiyorum. başarı içindeki değişkenler içinde şans faktörleri de var. çünkü formülü (ssg'nin videoda da dediği gibi) bilmiyoruz. tam olarak bilinmeyen değişkenler üzerinden aksiyon planları oluşturuyoruz. nitekim hayatımızın kontrolü tamamen bizde değildir, dış etkenler var. yine de şans faktörü, kimsenin başarısını gölgelememeli. aynı ssg'nin başarısını gölgeleyemeyeceği gibi..

bu arada söylediklerim genel olarak kolay para kaynağı olarak görülen yazılım camiası üzerineydi.

aslında mesajı yukarıdaki kadar yazacaktım da.. video hakkında yorum yapmadığımı farkettim.

bence ssg bazı şeyleri abartmış, nitekim izleyenler üzerinde boş bir gaza sebebiyet veriyor bu.. nedir abarttığı? tüm hikayeyi başarısızlık üzerine kurmuş. oysa başarısız bir insanı microsoft işe almak istemez mesela.. orada genel bir başarısızlık söz konusu değil aslında, sadece iş modelini bir süre tutturamamış bir insanın hikayesi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

bence ssg bazı şeyleri abartmış, nitekim izleyenler üzerinde boş bir gaza sebebiyet veriyor bu.. nedir abarttığı? tüm hikayeyi başarısızlık üzerine kurmuş. oysa başarısız bir insanı microsoft işe almak istemez mesela.. orada genel bir başarısızlık söz konusu değil aslında, sadece iş modelini bir süre tutturamamış bir insanın hikayesi var.

nedanko said:

adam basarisizligini anlatiyorda, girisimcilik basarisizliklarini anlatiyor. calisan olarak basarilarla dolu kendisi unutmayin.. (microsoftdan onceside)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...