Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis sonrasında oyun grafiklerinin durumu

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Fly said:

şahane grafikli oyun diye mi aratsın google'a, nedir ?

yok. oyun siteleri var. ama isterse şahane oyun siteleri diye aratabilir googledan oldu mu genç?

baggio sen de iyi attin kim oyununun reklamını kötü yaptirir oehhh. 56k devrinden sonra öyle sıkıntıları kalmadı diye hatirliyorum oyun sitelerinin. canım adam pazar araştirmasi falan yapmiyor bildiğin merak etmiş sirf merak ettiyse oturup bir netten bak dedim. subjektif bir konu değil ki tavsiye muhabeti dönsün. ki o arkadaşta bişi demedi fark ettiyseniz. siz de o arkadaşa yardım etmek yerine benim tepkime tepki gösterdiniz. hayir madem tepkimi yersiz buldunuz susun adama yardım edin. madem adamın beklentileri mantik çerçevesinde düzgün olabilecek şeyler. çıkın abi bak böyle böyle durum diyin. hayir düzgünce cevap veren insanlar da var.

hi sonuçta gördük ki adamın olayi da ekran karti sormakmiş. nese
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisi olan cevap veriyor, bilgisi olmayan ya da yeterli olmadığını düşünenler ise sana tepki gösteriyor. "Demek konuya ilgi gösteren baya varmış" ya da "neden herkes bana karşı çıktı acaba" diye düşünmeyi denedin mi hiç? Yoksa hiç eleştiri kabul etmeyen Türk genci profilinde misin?

Bir şey dememesi de efendiliğinden, parazitlerle uğraşmak yerine konusuna devam etmiş kibar kibar. Mirage'ın mizacını bilseydin zaten bunu açıklamamız gerekmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

grafik kalitesi ne zamandan beri screenshotla anlaşılıyo?

bunun hiçbi animasyonu dynamic ligtning'i reflect'i particle'ı yok. Still image render slide showmu izliyoruz oyun oynarken.

Hanı öyle olsa bile, bu sadece screenshotla anlaşılabilenecek bir konumu? bin türlü teknoloji var, neler gelişti neler geride bırakıldı, bunları tartışamazmıyız?

ayrıca hepsini gectim tartışmıycaksak bişey sormıycaksak neden var forum.

pronoit haksız.
Sosyal ağlarda paylaş

Amacım ekran kartı sormak değil ki. Arada yeni çıkan oyunlar hakkında yazılar okuduyorum, screenshot'lara da bakıyorum ama Crysis sonrasında grafik açısından fark yaratmış bir oyun görmedim. Kalkıp da son zamanlarda çıkan bütün oyunları araştırmak yerine bilenlere danışmak çok daha rahat. Oyun isimleri dışında yanında kişisel yorumlar yapanlar da oluyor. Hem de bir çok kişi severek okuyor, severek yazıyor. Üşengeçlik olarak görenlere de eyvallah, kendi fikirleridir. Dalaşmaya niyetim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

grafik kalitesi ne zamandan beri screenshotla anlaşılıyo?

bunun hiçbi animasyonu dynamic ligtning'i reflect'i particle'ı yok. Still image render slide showmu izliyoruz oyun oynarken.

Hanı öyle olsa bile, bu sadece screenshotla anlaşılabilenecek bir konumu? bin türlü teknoloji var, neler gelişti neler geride bırakıldı, bunları tartışamazmıyız?

ayrıca hepsini gectim tartışmıycaksak bişey sormıycaksak neden var forum.

pronoit haksız.

kendi bakış açımla ilgili bir konuda başkasının hak vermesini beklemem abi zaten. bana göre yani hiç araştirmadan sormak kesinlikle saygısızlıga kadar gidebilecek bir mevzu.sonuçta herkesin ki zaman herkesin ki emek. kendi zamanını araştırmaya harcamayacak kadar kıymetli görüyorsan (ki mantikli olabilir ) o zaman niye insanlara sorup onların vaktine haksızlık ediyorsun.

ki bu olay bilgisayar dünyası ve oyunla ilgiliyse (çünkü postu atabileceğiniz süre ile birkaç siteye bakilinabilinir. ondan sonrası da gelir.)

screenshot olayina gelince. youtube'da bile hd vidyolar dönüyor. ama tembele bahane cok o da ayrı.

konu oyun olmasa ciddi bir konu olsa veya donanim sorulsaydı elimden geleni yapardım. oyun olsa gene bilgi paylaşirdim ama crysysten sonra oyun dünyasında görsellik ne oldu? aç bak bakim sence nolmuş?

mirage abicim sen de karar ver 1 sayfa önce ekran kartı fiyatları yüzünden dedin. şimdi de oyuncuların oyun hakkındaki yorumlarini sseviyorum ondan sordum dedin. eh yani. o zaman abi amacına göre başlik at anlat.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

kendi zamanını araştırmaya harcamayacak kadar kıymetli görüyorsan (ki mantikli olabilir ) o zaman niye insanlara sorup onların vaktine haksızlık ediyorsun.

Şu mantıkla dünyadaki bütün forumları, hatta paylaşım işlerini kaldırıp çöpe atabiliriz ayrıca evet benim de dikkatimi çekti, dreagloth güzel demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

HD video dediğin çözünürlükte ne zaman oyun oynadın en son? Ne kadar HD olsa 2-3MBit ile kesilmeden izleyebileceğin şekilde sıkıştırılıyor bu arada onlar.

SS bakmayı savunayım derken daha beter batırdın yani ehe.

sanki bana her oyunu harkulade high end makinende full grafik oynuyorsun da. haha abi hd vidyolar ssler koca firmaların büyük yatirimlarinin reklamını yapma şekli. oehhh
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

Baggio said:

HD video dediğin çözünürlükte ne zaman oyun oynadın en son? Ne kadar HD olsa 2-3MBit ile kesilmeden izleyebileceğin şekilde sıkıştırılıyor bu arada onlar.

SS bakmayı savunayım derken daha beter batırdın yani ehe.

sanki bana her oyunu harkulade high end makinende full grafik oynuyorsun da. haha abi hd vidyolar ssler koca firmaların büyük yatirimlarinin reklamını yapma şekli. oehhh

GTX 295'im var, malesef öyle oynuyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...