Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Araba Onerisi

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Subat'ta tasinicam, hala dogu yakasindayim, o zamana insallah :)

Herkese fikirleri icin cok cok tesekkur ederim. Ya zaten benim aklimda da en basindan beri Porsche var, ama birkac arkadasla konustum baya korkuttular beni, problem cikaricak, parcalari amerikan arabasi olmadigi icin pahali olacak, astari yuzunden pahaliya gelicek zart zurt dediler.

Atiyo olmalari cok muhtemel tabi de, 2003-2005 porsche o kadar sorun cikarir mi gercekten ya?
Sosyal ağlarda paylaş

porsche tabi ki digerlerinin adi gecmez porsche varken ama maintenance dan baya iceri girersin, ayda 500 600 dollar masraf cikartir o araba sana ortalama olarak, yani en ufak bir arizada 300 400 dollari gozden cikarticaksin, ya da kendin tamir etmeyi ogreneceksin (bkz. do it yourself)

2005 porsche cok sorun cikartmaz diye beklenir ama sonucta ilk sahibi de onemli, nasil kullandi etti arabayi, genc cocuktan aliyorsan cok iyi kullandigini soylemek zor olur. bir de insanlar amerikada biliyorsun ilk 3 sene warranty oldugu icin hunharca kullanirlar arabalarini cunku kendi ceplerinden odemiyorlar bakimini parcasini, dealer garanti veriyor 3 sene 45 bin mil kadar vs...

cerfitified pre owned vehicle alirsan ki cogu dealerda vardir, o zaman sana garantili araba veriyor, saglamligi ve genelde dealerdan alirsan 2-3 bin dollar fazla odersin ama 1 sene 2 sene warranty verebilir parcalar icin ki baya rahatlatir bu durum seni. pahali olur parca degisimi vs diye dusunmene gerek kalmaz...

porsche derim ben kisaca, tabi ki bmw z4 de iyi de ben z4 den ziyade 22 bin dollara kadar cikabiliyorsan bir 2004 2005 m3 al derim eski kasalardan, z4 den her sekilde iyidir bence =)

kolay gelsin, sigorta masraflarin da yuksek olucak amerikali olmadigin icin ve eger 25 yasin altindaysan ektradan biraz daha koyuyorlar uzerine 6 aylik premiumun baya yuksek olur. ben baya bi icindeyim amerikada bu araba islerinin, zamaninda kendi arabami alirken cok ugrastim, ayrica sonradan bakimiyla vs hala ugrasiyoruz. bir de arkadaslar da alirken baya onlarla bilgi paylasimi oldugu icin baya bir tecrubeliyim...

ps: 2006 2007 ustu acik mustang bulabiliyorsan iyi bisi 20 bin dollar civarina bence onu da dusunebilirsin, sonucta amerikadasin mustang her zaman yonetir burda =)
Sosyal ağlarda paylaş

ABD'de Audi'ye bile mesafeli yaklaşıyorlar bakım masrafları (eh orada kıtalararası geliyor parçalar) ve pahalılık yüzünden.

Yeni model takıntısı olmasa ben orada ikinci el Corvette ZR1 bakardım (LT5 DOHC motorlu olan) ama imaj konusunda günümüz Avrupa'lılarıyla yarışamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
En az senin kadar arabadan anlamayan birisi olarak diyebilirim ki, amerikada bmw, audi porsche falan hiç bakma, mustangler, corvetteler falan varken.

Spor araba alıp da az masraf yapayım sonrasında demek anlamsız bence (tabii ayda 600 700 dolar da benzin parası dahil değilse çok fazla). Sonuçta sadece yerdeğiştirmek amacıyla almıyor insanlar spor arabaları. Keyif ve tatmin faktörü ön planda oluyor.

Bilmiyorum orda leasing koşulları nasıl ama kısa süreli kullanmayı düşünüyorsan muhasebesini de yapmak lazım. Sonuçta elinden çıkartmak istediğinde bir kez daha değer kaybedecek araba ve 8 senelik bir araba aldığını varsaysak 11 senelik olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
2003-2007 Pontiac GTO
2005-2006 Nissan 350Z
2004-2006 Mercedes CLK 500
1998-2001 Chevrolet Corvette
2008-2009 Nissan Altima
2006-2007 Mazda RX8
2005-2007 Infiniti G35
1999-2000 Porsche 911 Carrera
2007-2008 Chevrolet Monte Carlo
2008-2009 Mitsubishi Eclipse

Bunlardan bakabilirsin 20.000 dolara, bunların dışında bir ton Honda Accord'dur, Honda Civic'tir falan da var ama Amerikaya gidip bunlardan kullanmak saçmalık olur, benim tavsiyem Infiniti G35.

Yıllar bunlarla sınırlı değil tabiki, düşeş araçta getirebilirsin her zaman ama genel olarak böyle sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Catzee said:

2003-2007 Pontiac GTO
2005-2006 Nissan 350Z
2004-2006 Mercedes CLK 500
1998-2001 Chevrolet Corvette
2008-2009 Nissan Altima
2006-2007 Mazda RX8
2005-2007 Infiniti G35
1999-2000 Porsche 911 Carrera
2007-2008 Chevrolet Monte Carlo
2008-2009 Mitsubishi Eclipse

Bunlardan bakabilirsin 20.000 dolara, bunların dışında bir ton Honda Accord'dur, Honda Civic'tir falan da var ama Amerikaya gidip bunlardan kullanmak saçmalık olur, benim tavsiyem Infiniti G35.

Yıllar bunlarla sınırlı değil tabiki, düşeş araçta getirebilirsin her zaman ama genel olarak böyle sanırım.
abi infitiniti oneriyo herkes ama hic sevmiyorum arabanin tipini =/

ben bi update daha yapayim, 1 ay icinde alicam arabayi ayarladim her seyi (ehliyet sinavindan kalmadigim kabulunu yapiyoruz tabi burada, oturup bi bakayim yarin kitaba, kac feet bilmemneresindeo lmak lazim gibi sorular var =/), birsuru arastirma konusmadan sonra amerikan arabasi almaktan vazgecirdiler beni an itibariyle.
2007-2008 3.28-3.30 coupe alicam gibi gorunuyor su anda. nedir yorumunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikan dan vazgecmen iyi olmus saka gibiler ben de tam bu aralar 10k civarina araba bakiyodum 2.el de 2-3 yasindaki amerikanlarin fiyatlari muthis dusuyor saka gibi crossfire 10.5k ydi 2005 modeli amerikanda sifir alirsan 2-3 sene sonra degeri direk yariya dusuyor ve de mechanicle de kanka oluyomussun sonralari avrupa-japon ise 2001 e ve 100k mile kadar o kadar hizli dusmuyor fiyati. Su an bitek toyotalar durumdan dolayi 2. elde bayagi ucuz.

kbb.com dan model yil mil donanim falan gibi bilgileri soyluyosun 2. elde dealerda ya da private olarak alip-satarken olmasi gereken fiyati soluyor excellent-good-fair condition icin

Mustang i de 2 kez araba kiralarken ozellikle istedim.
birinde 2005 digerinde 2009 modeli denk geldi ikisinide icerden hic begenmedim icinde bildigin oyuncak gibi dugmeler falan vardi turkiyede kullandigim golf ic dizayni daha donanimliydi Ben de gene golf alicam galiba heheh.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...