Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neredeyim 7777

paspatur

Öne çıkan mesajlar

Herhangi bir şekilde kaybolan kişi; ACIL yada NEREDEYIM yazıp 7777 veya 2222 numarasına mesaj gönderirse, kendisine BULUNDUGU YER GAYET AYDINLATICI BIR SEKILDE mesaj olarak gönderiliyor.

Normalde 2sms/4 kontör. Fakat kontörünüz olmasa da mesaj gönderiliyor.
Tüm Ceptelefonu abonelerinin bilmesinde fayda var. Lütfen mümkün olduğunca dağıtalım.

Cep Telefonuna Gelen Cevap Mesaj Örneği;

BULUNDUGUNUZ BOLGE:
Istanbul,Kadikoy,Icerenkoy, Karaman Ciftlik Yolu caddesi

COGRAFI KONUMUNUZ:
(40 derece 58 dk 44 sn Kuzey, 29 derece 06 dk 22 sn Dogu)

SIZE EN YAKIN NOKTALAR:
Tem Polis Buro Amirligi 103 m (+902164104113),
Ozel Avicenna Hastanesi 225 m (+902165741000),
Infotech Bilisim ve Iletisim Teknolojileri .S. 32 m (+902165740505)

Polis Imdat 155, Alo Jandarma 156, Hizir Acil 112, Itfaiye 110

edit: ben denedim aynen bu formatta bir msj geliyor. Arkasından da ayrıntılı harita geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

ohahaha yanlız. size en yakın yerler kısmında karakol, kızılay birde bizim evden 15mt uzakta bulunan bakkal var nasıl olacak hahaha. Aydın Market diye geciyo lol
hahah
ACİL SİGARA LAZIM!!!!1
çıt çıt çıt neredeyim 7777
dıt dıt dıt dıt
aha geldi
HEMEN ARKANDA AYDIN AMRKET VAR ÖKÜZ DÖN BAK
ohh kayboldum sanmıştım
abi bi kısa camel asdas
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

cografi konumunu da, bulundugun caddeyi de kesin olarak nasil bilebilir ki? 3g ile triangulation yapiyor desem, o da kesin olmaz ki..

abi bilmiyorum ama mantik yurutuyorum. cellular denen olay zaten cografi olarak bolgelerin hucrelere bolunme olayi, her hucre icin iste alici verici denen hadise var. GPS nasi calisiyosa o vericileri oyle kullaniyolardir. Ornegin GPS de uzayda toplam 11-12 uydu mu ne var, en az 3 unden sinyal aliyo 3 unun kesisiminden senin yerini cikariyo, 2 uydudan cikaramiyo mesela 3 gerekiyo en az. Eger gelisen teknoloji ile bu 3 cell bi sekilde overlap edebiliyosa o sekilde yerini bulurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

GPS uydusuna bile gerek yok. baz istasyonları bile yetiyor. 3 baz istasyonu zaten yerini belirliyor kesin olarak. o baz istasyonlarının dünya üzerinde bulundukları koordinatlar zaten belli olduğundan senin yerinin koordinatlarını hesaplamasıda zor olmasa gerek. ayrıca herhalde sokakların, caddelerin koordinatlarıda bellidir diye tahmin ediyorum. ona göre seni o koordinatlarla eşleştirip ona göre hangi sokakta olduğunu gösteriyordur.

ama bu sistem tek başına yeterli olmuyor. çünkü baz istasyonu cep telefonuyla olan mesafesini aldığı sinyalin gücüne göre belirliyor. yani sinyalin gücüne etki eden bir takım etkenler varsa sonuç baya bi yanlış çıkabilir.

GPS in anteni gökyüzünü görmek zorunda olduğundan sonuç daha garantidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...