Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gg nin anlam kayması

-Dark_Angel-

Öne çıkan mesajlar

gg'nin evrimsel sürecini işlemek gerekirse;
bu terim yabancılar arasında,önemli oyuncuların önemli oyunlarında yenilen tarafın gg yazarak centilmenlik yapması ile oluşmuştur.
daha sonra yenilen oyuncu gg yazdıktan sonra yenen oyuncu da gg yazmıştır.(eğer ilk önce yenen taraf gg yazarsa sinir bozucu bir durum oluşur ve durum ters teper)sonra tabi popülerleşip dünyayı saran bu terimi gören türkler de kullanmaya başlamıştır.sonra oyun sonunda gg yazacağını(yenileceğini)anlayan bizim türk oyuncular türk takım arkadaşlarına "bu oyun böyle giderse gg diycez" gibi şeyler söylemeye başlamıştır. sonra tabi bu da kendi aramızda yaygınlaşarak "gg olcaz" gibi bir anlam kazanmıştır. yenen taraf da tabii "eaheahu bide şöyle yaparsak gg olur nihuha" derken birden bire gg çok fazla anlam kazanmaya elverişli bir terim olur. sonra tabi gerçek hayata da geçerek "abi şöyle bişey gördüm direk gg'ydi"(yani o kadar mükemmel ki çok şaşırttı,hayatımı etkiledi,direk vakumladı beni gibi anlama gelebilir ki tabiiki gg kadar iyi telafuz edilemez bu duygu)
ya da "uff burası gg kokuyo çıkıp gidelim hemen"(yani o kadar kötü kokuyo ki biraz daha kalırsak alt+q+q yapcam diyerek tam zıt anlama da ulaşabilir)

tamam tamam haklısınız hayatınızdan bezdirdim bunu okuyosanız

Sosyal ağlarda paylaş

zaidral said:

aslinda bukemedigin eli opeceksin gibi bir anlami varken sadece bizde degil yabancilarda da anlami ve kullanimi degismis. lol yerine lal lul lewl yazanlar da var vetriloda lol diye gulenler de.
cok dert etmeyin yani.

epic fail tam, özellikle raidde wipe sonrası fln veya yapılan kötü espriye ayıp olmasın diye "lol" yapıştırmak sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...