Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en yüksek korkutma potansiyeline sahip oyun

KahnX

Öne çıkan mesajlar

Önerilerim;

Silent Hill 2 - gerilim ve korku kombinasyonu için birebir. özellikle yalnızlık hissini karanlık otel odalarında boostluyor

F.E.A.R. - aksiyondan korkuya, korkudan aksiyona keskin geçişleriyle sinir yıpratma ustası. üstüne üstlük deli gibi de bi yapay zeka mevcut

Undying - Dünyanın en kral fpscisi ol, gene de altına sıçıyorsun hem de patır patır. Ha korku mu? bence değil, ama kesinlikle bi yerden sonra sinirler yıpranıyor, istemiyorsun daha çok oynamak ama bi yandan da kalkamıyorsun. çok kötü ya, blair witch izlemek gibi. Ama gene de aradan yıllar geçti, grafikler tatmin etmeyebilir

Phantasmagoria - allah gibi oyun işte bu. bitmeyen bir korku filmi kendisi. en azından live model yıllarının bir örneğini oynamak için bile oynanır. mitiş oyun mitiş

Condemned 1/2 - ikisini de oynaman tavsiyem. call of cthulhunun grafiklere sahip olanı diyeyim de anla. aksiyon gerginliğini yaşayabileceğin en iyi oyunlardan. kafama sopa mı geldi, koşayım kaçayım derken adrenalin dolu saatler

ha şimdi bi de bi kaledeydin, kızla oynuyodun, köpek falan da vardı, silahın yoktu falan. müthiş bi ps2 oyunuydu da adını anımsayamıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

abi eskiden hakikaten korkutan oyunlar şimdi korkutmayabilir o yüzden undying blood vs. işe yaramaz gibime geliyor. herşeyi zamanında yaptığında güzel :) blood'u ilk oynadığımda altıma sıçıyordum şimdi oynadığımda arcade gibi geliyor ama yinede o atmosferi hala yaratamadılar desem yeridir. şöyle çok sağlam bi blood re-make olsa yüzyılın korku oyunu olurdu.

ben şu an için fear 2 derim. fear 1'de pek iş yok. Dead Space'i birazcık oynadım o mouse kontrolü beni fena strese soktu dayanamadım kapadım bi ara tekrar kurucam çok met ediliyor. doom 3'te denildiği gibi "ÖCÜÜÜÜ HEHEHE" şeklinde korku ama haticeye değil neticeye baktığımızda korkuyo muyuz? korkuyoruz :)

aliens vs. predator 2'nin marine campaign 'ini de tavsiye ederim ama o oyunda biraz eskidi. yinede gideri var. tek başına alien hive'ında sessizliğin ortasında radarın pıt pıt yapmaya başlayınca fena stres oluyosun :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bi şeyin "en" i hakkında konuşabilmek için onun rakiplerini de bilmek gerek. ben bilmiyorum hiç, hatta oynadığım tek korku oyunu ama silent hill 3 tavsiye ediyorum. görselliği ve gerçekçiliği bi yana, alt metinleriyle korkuttu beni özellikle.

gerçi korkmak için oynamamıştım, macera oyunu diye oynadım ilk başta. korku oyunu olduğunu bilmiyodum yani. onun da etkisi vardır. sen her halükarda daha az korkarsın belki "korku oyunu oynicam" diye gezindiğin için. ama yine de oyna bence.
Sosyal ağlarda paylaş

abi blood korku oyunu değildir. bildiğin klasik aksiyon oyunu işte. gerçi blood'u sevenlere the darkness tavsiye ederim.

condemned, undying, call of cthulhu, penumbra güzel oyunlardır korku oyunu olarak.

silent hill'i hiç oynamadım da, her korku oyunu listesinde resident evil'in olmasına hiç anlam veremiyorum. system shock 2 bile daha korkunç ondan.

fear 1 oldukça iyidir. fear 2 biraz eksik kalmış ona göre.

avp korku oyunu değil, ama avp1'de alienlara karşı oynamak çok kastırıcı olduğundan çok tırstırırdı. paso alien spawnlanıyordu oyunda, nereden gelecekleri de belli olmuyordu.
avp2 daha kolay bir yapıya sahipti ama.

Alone In The Dark, Prisoner Of Ice, Shadow Of The Comet, The Dark Eye, Dark Seed, eski korku oyunlarından, hiç oynamadım ama.

Dark Fall da iyiydi, bir ara oynamıştım.

Psikolojik olarak Sanitarium, Pathologic ve Indigo Prophecy tavsiye edebilirim.

doom 3'ten korkanlara jericho tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Meabbics said:

dead space de hakkaten abarıyorsun bi süre sonra umrunda olmuyo arkam o mu çıkmış bu mu fırlamış

he o var evet başlarda manyak gibi bir koridora ya da odaya girince sağa sola arkaya her tarafa dönüyodum sonra bünye alışıyo önce üzerime atlasın sonra öldürürüm rahatlığında devam ediyosun sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Clive Baker's Undying.

Ayrıca
Gaap said:

Thief 3 alın, internetten save indirin, gece karanlıkta -yiyorsa- shalebridge cradle bölümünü oynayın en zor seviyede.

uzun bir süre gerilme/korkma ihtiyacı duymazsınız

ahaha +1

Bir de Prince of Persia: Warrior Withinin ekrana kan fışkırtan game over ekranları çok iyiydi. Hatta bir mod vardı, öldüğünüzde 10 saniyelik prensin o ahahuhuehhaaaaww diye yere yıkılma efektini kaldırıp, hpniz bittiği anda şak diye o ekranları getiriyordu, çok şükela oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Bone said:

abi blood korku oyunu değildir. bildiğin klasik aksiyon oyunu işte.

wtf ffs omg ffffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

daha ilk bölümde, ilk dakikada, ilk düşman mezarından "BRAIIN!" naralarıyla fırladığında korkmayan adamın duygularından şüphe ederim

daha ilk bölümde ilk sahne de 'yine hortladim' diyen bir oyundan bahsediyoruz. haha eeet türkçe yamasi vardi bu oyunun haha kim yaptiysa
Sosyal ağlarda paylaş

7-8 yaşlarında atari klonum ile başladım bu işlere, 16-17 yıl olmuş yani. şu zamana kadar sadece undying oynarken korktum ve oyuna devam edememiştim. bi ara tekrar yükleyip deneyeceğim, sadece saygımdan oyunun orijinalini almıştım sold-out'tan ama hiç yüklemedim. oynamayı deneyeceğim bi ara :D

fear, call of cthulhu, comdenmed falan bunları tek başıma yaşadığım dönemde oynayıp bitirmiştim koymamıştı ama undying ayrı bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

wtf ffs omg ffffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!

daha ilk bölümde, ilk dakikada, ilk düşman mezarından "BRAIIN!" naralarıyla fırladığında korkmayan adamın duygularından şüphe ederim

vampir gibi satanist gibi bişi oynuyoruz hoca.
her zombiden korkacaksak işimiz var.
onlar bizden korksun. hem koskoca Caleb olmuşuz, hem de birkaç zombiden mi korkucağız :)

Xenocide said:

tamamda oyundaki kahraman hortluyor ben hortlamıyorumki :) caleb amcam korkmasın ben korktum aga :D

moda sokuyor zaten adam tek başına.
gung-ho kafa göz kapartıyorsun paso.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...