Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish National Team (T.N.T.)

bakariz

Öne çıkan mesajlar

TNT Gayet guzel bir isim.
Bot konusunda da yabancilar TNT'nin acilimini nasil anliyorlarda bu Turk arkadaslari taniyor musun diye soruyorlar?

TNT ayni guild ise ben Guild Wars dan hatirliyorum. Avrupa'da ilk 10 guilde girmisti. Cok basarili bir guild idi.

Umarim Aion da daha da basarili olurlar. Guild wars ortaminda bu isim cok guzel oturuyordu. Isime fazla takili kaliyorsunuz. Kullandiginiz ingilizce kelimeler, rpg kahramanlari isimeri vs... kendinizce havaniza hava katmaktan baska birseye yaramiyor.

Herkese iyi oyunlar.

Gorgos'tan Fedai.
Sosyal ağlarda paylaş

TNT bencede guzel yahu. amma dert ettiniz ismi oyundaki adamlar yabancilar takilmiyor bu kadar.

latince olunca sanki icerigi degisiyor. botmus kilmis tuymus herkesde var.

acaba ingilizlerde tum guild isimleri ingilizce diye kiziyormudur. guildlerin %90 inin ismi ingilizce onlarda ulen boyle oyunlarda ingilizce guild ismimi olur beni oyundan kopariyor bu olaylar dermi ?

veya soyle guild isimleri gorunce hemen aaa super ne kadar keyifliymis vs diyorsunuz.

ornegin : tauren killed my father , my two cents, hello kitty bye fatty, salak sacma guild ismi kayniyor oyunlarda.

basarilar TNT
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Kendimize hava katmıyoruz, oyunun, rpg nin, role playing in havasına giriyoruz, osman diye karakter açıp saçmalamıyoruz.

mike jorc coni, demonoid, demonxx yy zz, extravaganza, blackhorror, felan binlerce sacma isim var drea.. yani ingilizce olunca anlamlarimi degisiyor ?

bunlari gormuyormusunuz ya da gormezdenmi geliyorsunuz veya anlamiyormusunuz ya da anlayip unutuyormusunuz. turk ismi diye bu kadar yermek bence gereksiz olmus. sonucta guildi kuran insanlar var ve bir caba var ortada begenmezsin katilmassin, ama bu kadar yermek asagilamak donup aynaya bakmamak oluyor. biziz sonucta onlarda.

ayrica bende her zaman kanuni kullanirim ikinci isimde nunnu olarak alt karaktere veririm. nunnu mu daha iyi simdi ?
Sosyal ağlarda paylaş

e bende ona yazdim zaten. ben hep kanuni kullanirim ikinci charda da nunnu ismini. simdi kanuni turkce ve bir anlami ve kisiyi temsil ettigi icin kotu mu oldu ortam. nunnu gibi manasiz bir sey dahami manali. o kadar takilmamak gerekli bence sonucta arkasindaki oyuncu cok daha onemli.
Sosyal ağlarda paylaş

amerikalilar ingilizmi ingilizce adamalrin ana dili?

kabul edin veya etmeyin ingilizce dunyadaki dominant dil su anda, internette gezipte karsiam cikan herhangi bri ulkeden adamin ingilzice bilme ihtimali frasnizca bilme ihtimalinden 5-10 kat fazladir

oynadigimzi sunucularda rus sunucusu degil avrupa sunucusu ama dili ingilizce

en uyuz oldugum sey boyle ortak dil kullanan bir ortamda inatla turkce kullanmak, diger diller icinde gecerli tabiki bu

ortak dil general da ingilizce ise server dili ingilzice ise ingilizce konusulmasini beklerim, turkce konusanla salak salak kendi dilini konusan swe bebesinin farki yoktur gozumde (ki swe bebeleri yuzunden zorla irkci olcam bu gidisle eheh)

login e basip girdikten sonra herkes oyun hangi dunya ise onun vatandasi, T.C. uyrugum veya anadilimin herhangi bir onemi kalmiyor o dugemeye bastiktan sonra

"ama ingilzice bilmiyoruz :(((" diye biseyde yok, gidin ogrenin caga ayak uydurun vizyonunuz gelisir, oyuna ayiricak zamaniniz varsa onu oynamak icin egrekli olan dili ogrenmeyede zaman bulursunuz rahat rahat

bunun disinda forumlarda cat pat ingilzice ile "WE TURKS ARE BEST, OUR FATHERS KICKED THE DOORS OF VIYENA!!!! cCc cCc" modunda yazanlarada alakasiz topiclerde "is there internet in turkey? and why did you kill the armenians?" diye giren salaklar ve "youtube is banned i nturkey lol, so much for the country that commited the first genocide!!!!!" diye zirvaliyan ermeniler kadar kilim en az

yasadiginzi dunyanin insani olun az

gerci sucliyamiyorum cogumuz o evreden gectik, okulda verilen egitim ve medya tarafindan bilincimize yerlestirilen kendimizi ispat etme, bugunki ezikligi gecmisteki basarilarla ortbas ve butun dunyanin dusmani oldugu ustun savasci millet kalibindan kurtulabilmek cok zor

fatih sultan mehmet, kanuni, yavuz selim, yeniceriler, osman, osmanli vs vs vs gibi nickler hep bu bilinc alti ile alinmiyormu? (ki turkce guzel diyene "o zaman neden yeniceriler degilde Jannisaries veya turk milli takimi degilde Turkish National Team diye ingilzice ayziyorsunuz diye sorarim)

gencken bizde dusunurduk "lan guildun adina turk koyalim cok basarili olalim dunya mileltimizin sanini duysun" bilincalti ile, oyle gidip alakasi yok demeyin ayni milletin ayni egitimi almis cocuklariyiz

kimimiz kendini gelsitirip kafayi disari acti kimimiz bunu beceremeyip o kaliptan kurtulamadi kimimiz hala lisede ve o kaliptan kurtulmaya firsati olamadi
Sosyal ağlarda paylaş

yani yandik kendini gelistirip dunyaya acilanlar senin gibi ise. kendi dusuncelerin senin gibileri baglar. oylesine genellemissin ki uzucu.

nickim kanuni tanimadan etmeden ezik demissin.

kisaca sacmalamissin o konuda. ama forumlarda ermeni turk olaylarinin vb seylerin yasanmasi uzucu ona lafim yok. buna sebep olan turklerede karsiyim ayni sekilde.

herkes gitsin ingilizce ogrensin de oldukca sacma sana kalmamis orasi, oyun firmalari buna goz yumarken sen kimsin ki. isteyen istedigi dili konusur ki turkden once konusan bir cok baska ulke vatandasi var kendi arasinda generalden konusan, sende demissin zaten, onlara da ilet ingilizce okullarinin adresini bir zahmet.

bu yuzden oyunlarda ignore denen bir sey var ignorelarsin sana batanlari, sen sag ben selamet.

kanuni yerine nunnu koysam veya pula koysam ya da senin anlamadigin manasi olmayan ya da az once yazmis oldugum kufurlu kelime gibi sana anlamsiz gelen ama bir baska dilde anlami olan ve sana batmayan ama fark ettirmeden sana batirdigim isimlere hos gozle bakip kanuni gibi nick ile gezen bir adami ezik sifatiyla tanimlaman senin ne kadar cig ve sig oldugunun bir kaniti gibi.

once ismin ardindaki insan sonra nick onemlidir tanimini ogrendigin ana kadar ingilizce bilsende yukardaki esekden bir farkin yok benim gibi :) ya da kendi tanimindaki sig insanlar gibi.

ustume alindim..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nickim kanuni tanimadan etmeden ezik demissin.

yazimin icinde turkce kullanan eziktir seklinde bir parca veya ima bul bakalim quate la bekliyorum

said:
herkes gitsin ingilizce ogrensin de oldukca sacma sana kalmamis orasi, oyun firmalari buna goz yumarken sen kimsin ki. isteyen istedigi dili konusur ki turkden once konusan bir cok baska ulke vatandasi var kendi arasinda generalden konusan, sende demissin zaten, onlara da ilet ingilizce okullarinin adresini bir zahmet.

cogu MMO da serverin bri dili vardir ve o dili konusmak kuraldir, gene wow da misal uayri ve ban nedenidir biri report ederse

bu ayni zamanda nezakettir, "When in Rome do as the Romans do" diye tarihin derinliklerinden gunumzue taisnmis bir atasozu bile vardir

public ortamda herkes ingilizce konusurken baska dilde konsumak saygisizliktir direk heleki bir ingilzice bir turkce arasidna git gel yapip muhabbet etmek saygisizligin ulasabildigi en yuksek noktadir (ki arada yapiyoruz parti chatte filan ne kadar dikaktli olsakta)
duru mturkiyeyi ziyarete gelmis almancilarla sohbet ederken senin onay evrmiyecegin bir konuda konsumak icin kendi aralarinda almancaya gecmeleri ve senin anlayamayip kafayi yemen durumuna cok benzer (10 almancidan 9 u yapar bunu ne yazikki)

kufurmu ediyorsun, arkasindanmi konusuyorsun dalgami geciyorsun belli degil, hangi idlden adam yaparsa yapsin ayiliktir bu ancak ilahi adalet bazen kafaniza yildirim gibi iner boyle kermit arkadasimizin basian geldigi gibi

http://img44.imageshack.us/img44/5592/fuckingkids.png

said:
bu yuzden oyunlarda ignore denen bir sey var ignorelarsin sana batanlari, sen sag ben selamet.

yanimdaki adam, guildumdeki adam yapar uyaririmda ayni milletin uyesiyiz istesemde cikartamiyorum bunu o zaman ne yapicaz? yabanci sanal mahir saniyor turk halkinin tamamini

said:
kanuni yerine nunnu koysam veya pula koysam ya da senin anlamadigin manasi olmayan ya da az once yazmis oldugum kufurlu kelime gibi sana anlamsiz gelen ama bir baska dilde anlami olan ve sana batmayan ama fark ettirmeden sana batirdigim isimlere hos gozle bakip kanuni gibi nick ile gezen 37 yasindaki bir adami ezik sifatiyla tanimlaman senin ne kadar cig ve sig oldugunun bir kaniti gibi.

sana nickin yuzunden ezik dedigim veya ima ettigim yeri cikaricaksin quate layip, cikarirsan ozur diliycem cikartamassan sen ozur diliyceksin attigin iftira icin

ismini SS_Himmler koyan adama nazi bu onyargisi ile yaklasirim, ismini bole laticne akrizma bisiler koyan adama ozenti onyargisi ile yaklasirim, ismini Legolazzz koyan adama lamer onyargisi ile yaklasirim, ismini gidip Tom Bombadil koyan adama ise LOTR fani onyargisi ile ismini RurouniKenshin koyan adama animeci onyargisi ile yaklastigim gibi ismini Kanuni,Yeniceri,YavuzSelim koyan adamada milliyetci onyargisi ile yaklasirim

onyargi burda kotu degildir cunki gercek ismimizin, dis gorunusumuzun, dogdugumzu ulkenin hatta dinin aksine nicki bizzat biz seciyoruz ve online ortamda bir insani tanimak icin ilk once nicki gelir, onla ilgili en kisisel sey odur kimse kendini veya sevdigi birseyi ifade etmiyen bir nick secmez, nick secimi kendini o sekilde tanitmaktir ve tamamen kullanicinin elindedir

gene internette yasin, cinsiyetin, uyrugun hicbir onemi yoktur ister 10 yasinda ol ister 80 internette baska insan icin ifade ettigin sey nickin + kisiligindir, kisiligini tanimiyan insan icin sadece nickindir bu

kendi hayal dunyanda kufur yaratip koymadigin surece onlien dunyaninda bri kuralalri vardir ve kufur ve hakaret iceren nickler birisi sikayet ederse temizlenir (xxxxx nicki azerice annesiz demek, cok offend oldum diye page atip kac arkadasa beles nick degistirtik wow da ve cogu zaman GM ler bakmiyor bile dogrumu diye)

said:
simdi ekurinle saldir bakalim.

ben kopekmiyimde saldiricam? veya senle aramzida boyle bir imayi yapmana musaade edicek bir samimiyetmi var?

bulup cikartiyorsun ezik dedigim yeri, cikartamassan ozur diliyorsun yoksa ettigin hakaretler ve iftiralar yuzunden sikayette bulunucam
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

gerci sucliyamiyorum cogumuz o evreden gectik, okulda verilen egitim ve medya tarafindan bilincimize yerlestirilen kendimizi ispat etme, bugunki ezikligi gecmisteki basarilarla ortbas ve butun dunyanin dusmani oldugu ustun savasci millet kalibindan kurtulabilmek cok zor

fatih sultan mehmet, kanuni, yavuz selim, yeniceriler, osman, osmanli vs vs vs gibi nickler hep bu bilinc alti ile alinmiyormu?

su anki ezikligimi gecmisin isimlerini alarak ustumden atiyorum sana gore. ya da ben gene yanlis anliyorum buradan.

ayrica ekuri olayini sen yazmadan cok once cikarttim sonradan okuyunca , kopek olarak ustune alman fazla asiri olmus. su anki yazida yok yole bir sey. belki sen okuyup yazmaya basladiktan sonra sildim cikardim arti senin anladigin kadar sert bir sey degil sadece esprili bir cumleydi. her seferinde ikinizle yazistigimiz icin. ha kopek olarak algiladi isen sen bilirsin. keske cikarmasaydim da yazdikalrinin karsiligi olsa idi.

her turlu nicki bir ozentiye baglaman senide bir ozenti durumuna sokar, nickimden milliyetci oldugumu cikarmissin simdide, sen bilirsin.

ayrica ozur dilemek ve sikayet etmek konularinda yukardaki alinti yeterli olur sanirim, bir seyleri surata net olarak soylemekle, biraz daha dolanbacli olarak soyleme arasinda benim icin fark yok. ha sag elinle sag kulagini gostermissin ha sol elinle kafanin arkasindan .. ben bu sekilde alirim.

not : ekuri olayi icime sinmedigi icin sen bu postu postalamadan tam 20 dakka once cikarmisim. ama sende nasil bir hafiza varsa artik :D ya da yavas yazmissin.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada gecenlerde aionda maltali bir cocuk kanuni isminin kendi dillerinde canon oldugunu soyledi. senin dusundugun gibi degilmis meger :) bir cok yunanli kisi ile de oynadik hatta guildlerine cagrildik turk oldugumu bile bile. korkma bazi kendini bilmezler yuzunden sen ve benim gibi insanlar o sekilde gorulmuyorlar. senin yazdiklarina gore tum almanlari nazi olarak mi gormeliyiz gecmisleri ya da su andaki bazi almanlar yuzunden.

insanlar 3-5 kisi veya olay yuzunden tum toplumu kotu gormeyecek kadar bilincli, once insanlari tanima konusma gibi basit seyleri yapiyorlar.

allahtan onlar senin gibi degiller. nickden baskalarinin yaptiklarindan vs. seni yargilamiyorlar. kultur farki oradan basliyor zaten senin dediklerinden degil onlarin yaptiklarindan. kisiyi kendi icinde yargiliyorlar senin gibi genel olarak degil. allahtan sen degilsin karsimizdakiler :)

tabiiki vardir senin gibilerde iste orada sorun basliyor zaten. arti dedigin bazi seylerede hak veriyorum. ne kadar bana batmasada general chatten herhangi baska bir dille konusulmasi benide rahatsiz eder ama o kadar tinlamam.
Sosyal ağlarda paylaş

vahh vahh once turkce okuluna gitmen lazimmis :(

ilkokuldamiydi yoksa orta okuldmaiydi cumle analizi

said:

ayri bri cumle obegi

said:
fatih sultan mehmet, kanuni, yavuz selim, yeniceriler, osman, osmanli vs vs vs gibi nickler hep bu bilinc alti ile alinmiyormu?

ayri bri ucmle obegi

said:
bugunki ezikligi gecmisteki basarilarla ortbas ve butun dunyanin dusmani oldugu ustun savasci millet

yazar burda kullaniciya degil milletine seslenmis, bugunki ulkenin oldugu kotu durumu gormezden gelmek icin gecmisle ovunme olgusundan bahsediyor

alttaki cumle obeginde ise yazar bu sekilde yetistirilen insanlardan bahsediyor ki ayni yazar kendisinide bu guruba katma davranisinida gostermis zaten

pes yani
pes

ya ezik kelimesini gorunce "KESIN BANA DEMISIIITTIRRR" diye sarildin klavyeye dogru durust okumadan yada bilincli olarak sirf gicikligina yapiyorsun

bu sitede kac senedir yaziyorum, surekli tartsitigim didistigim yiginla insan var, surekli zit fikirleri svaundugum suruyel insan var daha trajikomigi dostumdan cok duzenli tartistigim adam dolu su forum

insanlik tartisa tartisa yukselir, tartismak iyi birseydir ancak bir insanla ayni fikirleri paylasmaman o insanin kotu, salak, ezik filan oldugunu gostermez, fikriler tartistikca olgunlsir ve zenginlesir

ancak tartismak kavga etmek degildir, hakret etmek karsidnaki surekli kucuk duruma dusurmeye claismak belden asagi vurmak hic degildir, bu sekilde yapilan tartisma zaman kaybindan oteye gitmez ancak bizim toplumda "tartisma = kavga" "ayni dusunmeyen insanlar = biri mutlaka haksiz" oldugundan siyaset dahil ehr alanda bunun sancisini yasiyoruz

gene bu tartsitigim ve buyuk ihtimal benden nefret eden adamalrdan biriside gelip buraya diyemezki "atesli tartisma sirasinda viktor bana hakaret etti" ki eminim cagirsam coguda gayet centilmence kisisel husumet gutmeden tartistigimi yazar suraya, uslubum serttir ama kimseyi kirmamaya kurallar disina cikmamaya ozen gosteririm

gizli bolumler disinda samimiyetim olmiyan tek bir insana kirici kucuk dusurucu bir soz kullanmamisimdir
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu kadar laf guild adı türkçe daha çok açılımı türkçe diyemi yuh yahu isteyen istediği adı legion koyar bakın ruslara hangi oyunda olursa olsun guild adının sonuna birde .RU eklemesini biliyor ülkesiyle kendileriyle herifler gurur duyup sahip çıkarken sizin yaptığınıza bakın hoşunuza gitmiyosa söylersiniz ama bunu TNT küçümser gibi söylemekte noluyor bence guild adı o kadar kötü değil adamlar açılımı öyle demiş sanki yabancılar bunu biliyor bence çok hoş bir guild adı başarılarda dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

simdi kanuni turkce ...

Kanuni arapca bir kelime bu arada.

Isim cok guzel olmus, bendende bir kac fikir gelecek de guild kurup boyle yaratici isimler sececek arkadaslara :

Turkish oil wrestlers
Turkish kebab cutters
Malkacoglu and co (favorim)
Battalgazi and Turkish Riders

Tesekkurler >:D<

not : simdi geldi aklima : Kurukahveci Mehmet Efendi Mahdumları
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...