Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni iPod Nano - iPod Touch

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

şimdi aşağıda 1. nesilden 3. nesile kadar olan shuffle'ların görüntüsü var. sanırım sizin renklileri var dediğiniz ortadaki 2. nesil olan. 2. nesil çıktığından beri renklileri vardı. 3. nesil ise en son çıkan ipod shuffle. gri ve siyah renkleri mevcuttu. 9 eylül'de yapılan ipod'larla birlikte renklileri duyuruldu :)

Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:
Enteresan olmuş. Ben kamerayı iPod Touch'a bekliyordum açıkçası, fikir değiştirdiler herhalde. Nano "basit ve sadece mükemmel müzik çalan ince alet" imajından kurtuluyor yavaştan. Halbuki iPod Touch'un kameraya ihtiyacı vardı bence. Neyse.

ipod touch ile iphone'u bariz bir şekilde ayırmak için GPS ve kamera gibi özellikler touch'a uzun bir süre gelmez sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

itouch var, sansa clipte var bende. kesınlıkle sansa clip 50 lıralık bır mp3 e gore bıle mukemmel oetesı.benım gıbı amacı sadece muzık dınlemekse bır kısının sansa clip daha tatmın edıcı.ayrıca Bose'ye nasıl olurda o kadar para verırsınız ya :) hıc parasını haketmeyen kulaklıklar,sıstemler uretıyor.zaten hıc bır audiophile kullanmaz Bose.Head-fi'de sansa clip yorumlarını okuyun derım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mülteci said:

itouch var, sansa clipte var bende. kesınlıkle sansa clip 50 lıralık bır mp3 e gore bıle mukemmel oetesı.benım gıbı amacı sadece muzık dınlemekse bır kısının sansa clip daha tatmın edıcı.ayrıca Bose'ye nasıl olurda o kadar para verırsınız ya :) hıc parasını haketmeyen kulaklıklar,sıstemler uretıyor.zaten hıc bır audiophile kullanmaz Bose.Head-fi'de sansa clip yorumlarını okuyun derım.

valla dediklerinizin bazıların katılıyorum. sansa clip'de eminim sadece müzik dinlemek isteyenleri ipod shuffle gibi tatmin edebilecek bir cihaz hatta radyo olmasıda büyük bir artı. fakat ses kalitesini karşılaştıracak olursanız ipod touch'da oldukça başarılı bir cihaz bu konuda. bose'u türkiye'den almadım. amerika'da şirketin merkezinin bulunduğu eyalet olan massachusetts'den aldım. açıkçası bazıları sizin gibi düşünüyorum ama sahip olduğum sennheiser'dan daha iyi bir ses kalitesine sahip bir kulaklık.
Sosyal ağlarda paylaş

Sahıp oldugunuz sennheiser hangı model ? Bende Grado ıle beraber kullanıyorum. Bose on ear model kulaklıgım vardı. Bende usa'dan almıstım.O zamanlar hayrandım Bose'ye. Ama ne zaman Grado dinledım, ne zaman dt880 dınledım anladım kı Bose sadece adı olan bır marka.Sennheiser HD 800 simdiki amacım sennheiser. Bu arada ipodlar flat seste oldukca basarılı aletler.ama kesınlıkle line out cıkısı ıle tasınabılır ya da lambalı bır amfı ıle takvıyeye ıhtıyacı var.
Sosyal ağlarda paylaş

psp-3000'de bile mikrofon var, usb kamera ve ilave memory stick takılabiliyor, ipod touch'a mikrofon ekleyebilmek için gidip tonla para bayılmak gerekti. oyun dersen bedava yüklediğim şeyleri bile 5dk'den fazla oynamıyorum, 2-3$ vermek bir yana. carmack kendi söyledi zaten "düğmesiz oyun hazırlamak çok kısıtlayıcı" diye. app store tekeline güvenip yanlış yaklaşıyorlar işe bence, zaten oyun dışındaki özellikleri için kullanıyorum sırf.

bir de "psp ve ds için şu kadarcık oyun var, bizim store'da kaç katı oyun var, üstelik daha ucuz" diye tanıtım yaptılar geçen gün. şaka gibi. bildiğin bit pazarı çünkü app store'daki games bölümü heh.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu karsilastirmalari cok abuk buluyorum. eger psp-3000 ile hersey gunluk gulistanliksa git onu kullan. sony tabi mikrofon verecek, memory stick destekleyecek, oyunu 10-15 dolardan satiyor. herhangi bir oyun konsolundan 3-4 aylik donemde 50-60 dolar harcayarak edinecegin oyunlardan alacagin keyifle ipod touch'a harcadigin 50-60 dolarla alacagin keyif bence kiyaslanamaz bile.

kaldi ki apple'in ipod touch'i oyun konsolu gibi konumlandirmaya calistigini da sanmiyorum. iphone ile arasinda fark yaratmaya calisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ikisini de kullanıyorum ama ipod'un bütün olayı genel amaçlı yazılımları, oyun olarak son derece zayıf. 50-60 dolarlık alacak birşey yok zaten 21000 tane oyun içinde, dediğim de o zaten. :)

psp'de 60 dolarlık oyun harcamamla neredeyse 200 saatlik keyif almışım ki ipod'da öyle bir oyun yok. para versem mi dediğim oyunların de demolarını denedim baktım, düğme olmadığından oynanamıyorlar doğru düzgün. o nedenle ipod'un en azından ses kaydı, görüntü çekimi gibi olayları yapabilmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sanal dpad cok mu kotu ki? pek oyun oynamadigim icin bilemiyorum tam.. ayrica yeni ipod touch mikrofonla gelmiyor mu?

daha onemlisi, ipod touch dedigin alet adam gibi bir kamerayla goruntu kaydi yapsa ve gps'i olsa efektif olarak en az 800-900 dolarlik aletlerin toplami olur. tasarim, sudur budur olaylarini geciyorum, yaptigi is en az bu kadar eder. hani yapabilse on numara olur da, bazen cok sey istiyormussunuz gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

valla gerçek tuşlara göre çok yetersiz oyun kullanımı için, denemediysen 1-2 demoda dene derim. ha japon visual novel gibi oyunlar ya da bazı strateji tarzı oyunlarda pek sorun olmuyor point-click ana görevleri görebildiği için ama pad/klavye tarzı kontrol isteyen oyunlarda tıkanıyor sistem.

bu devirde mikrofon ve kamera olmayan, stick takılmayan mobil alet kalmadı gibi ki, nano'ya koydular işte. e nano daha alt bir ürün bu yelpazede. gps istesem çok olur evet, onu istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...