Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

agri

vaniLLe

Öne çıkan mesajlar

hastalık için combo oluşturmuşsun vanilcan, yemek yememezlik yapma, hatta, uzun bi süre fast-food takılma haberin olsun. Sebzeye önem ver, brokoli ye bak tavsiyemdir, acayip düzenler sindirim sistemini. Kesinlikle sebzeye ağırlık vermelisin bi süre, hatta sürdürebilirsen alışkanlığını ne ala. Starbucksdan falan o tarz yerlerden kahve falan içme, hatta mümkünse hiç kahve içme. Asitli içecekler AMAN diyeyim, sadece maden suyu, o da sade.

Hareketsiz bi yaşamın varsa en azından evde birkaç hareket yap. Bol su iç, ama soğuk içme ağrı dönemlerinde.

Ha birde, stres yapma, elinden geldiğincee kafana birşey takma. Bu genel manada fiziksel-zihinsel fayda sağlar zaten sana ayrıca. Bende gastrit var, en ufak stres/sinir anında 1 saatimi mide ağrısına ayırırım hayatımda. Öyle birşey.

Senin durumun da tetikleyicisi stres, aklında olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

hastalık için combo oluşturmuşsun vanilcan, yemek yememezlik yapma, hatta, uzun bi süre fast-food takılma haberin olsun. Sebzeye önem ver, brokoli ye bak tavsiyemdir, acayip düzenler sindirim sistemini. Kesinlikle sebzeye ağırlık vermelisin bi süre, hatta sürdürebilirsen alışkanlığını ne ala. Starbucksdan falan o tarz yerlerden kahve falan içme, hatta mümkünse hiç kahve içme. Asitli içecekler AMAN diyeyim, sadece maden suyu, o da sade.

Hareketsiz bi yaşamın varsa en azından evde birkaç hareket yap. Bol su iç, ama soğuk içme ağrı dönemlerinde.

Ha birde, stres yapma, elinden geldiğincee kafana birşey takma. Bu genel manada fiziksel-zihinsel fayda sağlar zaten sana ayrıca. Bende gastrit var, en ufak stres/sinir anında 1 saatimi mide ağrısına ayırırım hayatımda. Öyle birşey.

yemek yemedigim süre icersinde her gün 1.5 litrelik cola light ictim.
zaten fast food hic yemem, sebze meyve her daim var.
stres de kacinilmaz. yapma demekle olmuyo mmh.
bi de elimden geldigince her gün bisikletle cikiyorum zaten.
daha belli degil ya, dur bi doktora gidiyim de. ürktüm.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

SeaGle said:

yemek yemedigim süre icersinde her gün 1.5 litrelik cola light ictim.
zaten fast food hic yemem, sebze meyve her daim var.
stres de kacinilmaz. yapma demekle olmuyo mmh.
bi de elimden geldigince her gün bisikletle cikiyorum zaten.
daha belli degil ya, dur bi doktora gidiyim de. ürktüm.

şaka di mi ama bu şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Of, okudum da, yaklaşık 5 yıl önceki olayımı hatırladım of..

Uykusuz geceler, ağlamalar ağrıdan, kıvranmalar falan, yaklaşık 4 doktor, 0 çözüm.

En son bi genel cerraha gitmiştik, adam gaz sıkışması dedi, çekeceksin yolu yok dedi. Bi süre sonra farketmeden geçecek bi sabah dedi falan, hakikatten de öyle oldu. Ama bu sancının nedeni hiçbi zaman üşütmek falan değildi iyi biliyorum. Stres, tek nedeni kişisel kanaatimce.

Hatta çok ani bi korku falan, çok ciddiyim sebebi bu büyük ihtimalle. Ama çözümü pek yok, sıcak havlu denmiş evet azaltıcı yöntem, yere bi örtü serip üstünde yuvarlanman falan da bi yöntem, cidden azaltıyordu. Soğuk şeyler içmemen çok, aç kalmamak, stres yapmamaya çalışmak, hoş ne kadar başarabilirsen tabi.

Böyle böyle şeyler, ama çok fena bi ağrıdır bilirim, üzüldüm lan :(

benimde aynı işte 3 doktor değiştirdim . Endoskopi yaptılar hiçbirşey cıkmadı. Sonra başka doktora gittim strestendir dedi eğer geçmezse kıçıma kameralı hortum sokucaklardı (Gastroskopi yapıcaz dedi) Onu duyunca geçti , stresim fln kalmadı :D
Sosyal ağlarda paylaş

valla düşmanımın başına vermesin o derece (şaka lan beter olsun) Ben 3 ay çektim. Acıdan duvarları yumrukladıgım oluyodu. Başladımı agrımaya belli aralıklarla kıvrandırıyor. Ağrı kesici ala ala michel jackson gibi olacaktı sonumuz... Ama harbiden agrı kesici 10 numara geliyo

ha bu arada yeditepe'yi de bu yüzden bırakmak zorunda kaldım. Şerefsizler devamsızlıktan bıraktı beni (heyet raporu kabul ediyorlar sadece) amcam çapa'da prof. o bile alamadı heyet rapor'u böyle bir hastalık için.
Sosyal ağlarda paylaş

okuldayken son donem bende de vardı buna benzer bir agrı.stresten olması muhtemel cunku 11 ders vermem lazimdi.haftada ~30 saat anca uyuyordum ve ogunler cola ve kebap/lahmacunla geciyordu.sınavların bitmesini muteakip cıktıgım konserde karnımın agrısından ayakta zor duruyordum.konser sonrası arklar tylolhot verdiler sıcak sıcak ictim akabinde bir fasıl cıkardım.sonra bir tane daha tylolhot ictim onu da cıkardım.ertesi sabah uyandıgımda agrı,sancı fln kalmamıstı.sen de dene demiyorum ama doktora gitmeden evham yapmasan daha iyi olur bunyen icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...